Přejít na obsah

Zase ta Monstra


karel hb

Doporučené příspěvky

karel hb : Prosím tě Karle, nedělej ze mě nějakého machra přes Seika. Na to tu jsou jiné kapacity. Jé vidíš to, na napojení tah+spona u Monster jsem zapoměl. To je humus největší, to máš pravdu. Hodinky jsou celé subjektivní. Určitě působí kovové ohraničení či indexy luxusněji(proto mám rád SNZF17 atd.), Ale musí to být jako celek. Takže raději nic nebo všechno než jen právě to okýnko. Takový je můj pohled.Co se týče funkce ochrany korunky, určitě budou Atlasy plnit funkci lépe. Ovšem je to jen taková teorie. Moje Monstra si prošly peklem a nikdy jsem s ochranou korunky neměl problém. K tahu Monster mám taky výhrady, přijde mi na ruce hranatý. Jako by byl moc široký a měl ostré hrany. Zajímavé, že takový pocit jsem měl jen s těmato hodinkama, třeba SRPy043 mají taky široký tah a pro mě bez problému.

Hlavní je, že sis hodinky vyzkoušel a nemusíš mít cukání, co kdyby či jestli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Jirko, machra přes Seika z Tebe dělat nechci, ale po svém vstupu sem na forum si se mne ujal a párkrát mi dobře poradil a od té doby mají Tvoje názory u mne dost vysokou váhu. Navíc si mi vždy poradil dobře a na spoustu věcí máme podobný pohled. Ale co se týká toho ohraničení data, myslím si, že to pěkně sedí k nápisu Seiko, který je udělán stejným způsobem. Protože co se týká indexů, u většiny Seiko diver jsou udělané lumi vrstvou a tak máš pravdu v tom, že se to nemá moc k čemu chytit. Ale stejně se mi to líbí víc a moc rušivé mi to nepřipadá. Už třeba na chronech se mi moc líbilo provedení, kdy subciferníky byly zapuštěny do cifru nebo jinak vyprofilovány než jen natištěny. Přijde mi to takové hodnotnější a kvalitněji působící. Jinak je vše tak, jak si napsal.

Jsem rád, že jsem je koupil a chvíli ponosil a zjistil jsem, že se bez nich obejdu. Možná jsem ještě nedozrál a časem se k nim vrátím, ale teď jsem rád, že jsem si udělal jasno a nebude mne to trápit. Stejně časem skončím u 2-3 hodinek a optimální kombinaci bych viděl Sarb oblekovky+Sumo+Sarb Alpinist, ale ta cesta bude ještě dlouhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karel hb : Prosím tě Karle, nedělej ze mě nějakého machra přes Seika. Na to tu jsou jiné kapacity. Jé vidíš to, na napojení tah+spona u Monster jsem zapoměl. To je humus největší, to máš pravdu. Hodinky jsou celé subjektivní. Určitě působí kovové ohraničení či indexy luxusněji(proto mám rád SNZF17 atd.), Ale musí to být jako celek. Takže raději nic nebo všechno než jen právě to okýnko. Takový je můj pohled.Co se týče funkce ochrany korunky, určitě budou Atlasy plnit funkci lépe. Ovšem je to jen taková teorie. Moje Monstra si prošly peklem a nikdy jsem s ochranou korunky neměl problém. K tahu Monster mám taky výhrady, přijde mi na ruce hranatý. Jako by byl moc široký a měl ostré hrany. Zajímavé, že takový pocit jsem měl jen s těmato hodinkama, třeba SRPy043 mají taky široký tah a pro mě bez problému.

Hlavní je, že sis hodinky vyzkoušel a nemusíš mít cukání, co kdyby či jestli...

 

Ahoj Jirko, dávám sem dvě fota srovnání Monstra versus Atlas kvůli velikosti. Jsou to rychlocvaky z mobilu, tak omluv kvalitu, fotit neumím, ale snad pro představu to bude stačit.

post-22782-0-27483300-1373364644_thumb.jpg

post-22782-0-08610900-1373364710_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, já si vždycky myslel, že jsou Atlasy daleko větší. Proto jsem po nich ani nikdy nepokukoval.  :eek:

Tak a teď mám zase brouka. :D

 

Tak vám teda pěkně děkuju. :)

 

Není zač. Mají sice 47mm, ale počítáno s oběma korunkama. Jinak mohu doporučit, z mého pohledu Monstra převálcovaly (můj subjektivní názor). Krásně sedí, nikde netlačí a vzhledově mi přijdou takové hodnotnější. Je fakt, že Monstra je drtí přehledností, lumi, pověstí, hezčí korunkou a lunetou, ale pro mne vedou. Navíc jsem zjistil, že jsem asi víc konzervativní, než jsem myslel a ten orange cifr mi v reálu moc nesedl. Ale zkusil jsem to a jsem rád. Jinak Monstra už zítra jedou k novému majiteli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , nejprve bych chtěl poděkovat všem erudovaným znalcům problematiky SEIKO MONSTER, kteří sem a do souvisejících témat přispívají ,za to že mi byli výbornými průvodci na mé cestě k prozření ,že monstra chci a potřebuji = stalo se monstra už 4dni vlastním  a jsem z nich vskutku nadšen.Jsem asi trochu vyjímka ,ale u mě to celkem jednoznačně vyhráli blackies.Koupil jsem je na gumě a přiobjednal watchadoo a černobílý nato,ty přišly hned v závěsu druhý den ,takže zvesela přezouvám.Za ty čtyři dni jsem je v podstatě neodložil a splňují mi přesně to co jsem od nich očekával - totiž hodinky na běžné nošení(lehčí práce ,kolo , zaměstnání,spánek, i ta vana byla) vše bez obavy že by se jim něco mohlo stát.(viz mé problémy  v sekci steinhart nav.b uhr....).Co se přesnosti týče tak za 4dni +1s - to je myslím  bez komentáře (manželce jsem současně kupoval SNZH 61 a tam je to podstatně horší za den i +15s - asi je málo hýčká). takže s monstery u mě maximální spokojenost , a ještě jednou díky všem!

p.s. zkušenosti z nákupu  z my watches hub a strapcode zkusím sesmolit do recenzí obchodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat, kde se dá sehnat tenhle strap? Vypadá to zatraceně dobře.

Jejdá, nedal jsem si toto vlákno do sledovaných.

Tak tedy s dvouměsíčníkm skluzem.

http://www.ebay.com/itm/20mm-Divers-Orange-Rubber-Silicone-Watch-Strap-Band-/170647850868?ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

 

Kdyby vlákno přestalo být aktivní:

 
20mm Divers Orange Rubber Silicone Watch Strap Band
 

Seller : sonofadixon

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , nejprve bych chtěl poděkovat všem erudovaným znalcům problematiky SEIKO MONSTER, kteří sem a do souvisejících témat přispívají ,za to že mi byli výbornými průvodci na mé cestě k prozření ,že monstra chci a potřebuji = stalo se monstra už 4dni vlastním  a jsem z nich vskutku nadšen.Jsem asi trochu vyjímka ,ale u mě to celkem jednoznačně vyhráli blackies.Koupil jsem je na gumě a přiobjednal watchadoo a černobílý nato,ty přišly hned v závěsu druhý den ,takže zvesela přezouvám.Za ty čtyři dni jsem je v podstatě neodložil a splňují mi přesně to co jsem od nich očekával - totiž hodinky na běžné nošení(lehčí práce ,kolo , zaměstnání,spánek, i ta vana byla) vše bez obavy že by se jim něco mohlo stát.(viz mé problémy  v sekci steinhart nav.b uhr....).Co se přesnosti týče tak za 4dni +1s - to je myslím  bez komentáře (manželce jsem současně kupoval SNZH 61 a tam je to podstatně horší za den i +15s - asi je málo hýčká). takže s monstery u mě maximální spokojenost , a ještě jednou díky všem!

p.s. zkušenosti z nákupu  z my watches hub a strapcode zkusím sesmolit do recenzí obchodů.

ta přesnost u tvých Monster je fantastická, manželčiny hodinky si říkají o průlet po asfaltu nebo o seřízení ... legendární strojek 7S36 umí tytéž hodnoty, co tvá Monstra!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem si jen kvůli dovolené Monstra oranžády na tahu a už jsem u nich tak nějak zůstal :) 

tah jsem střídal s oranžovou gumou s překlápěcí sponou z ebaye za pár korun ale v prodejní sekci byl na prodej watchadoo tak jsem ho hned vzal.

S ním mají monstra úplně jiné grády. Uvidíme jak dlouho mi to vydrží, ale zatím mě neskutečně baví. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

 

A nebo limitky zde: http://www.ebay.com/itm/141030565686?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

nebo Seiko SRP229 http://www.bluedial.com/srp229.htm

http://www.superchrono.com/index.php?main_page=product_info&cPath=176_178&products_id=5996

celkem bych řekl vše za příjemné ceny.

Jak by asi vypadala ta limitka s ocelovým tahem a kovovou ochranou strojku namísto modrého plastu, dá se sehnat zde http://s161.photobucket.com/user/yobokies/media/IMG_2373.jpg.html?sort=3&o=6

Upraveno uživatelem Tomasak_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám LE srp 233 s červeným shroudem. Nechal jsem si od Harolda poslat černý shroud, že si to doma budu sám přehazovat a vypadá to, že to nepůjde, musí se sundat korunka. Zatím jsem s tím nebyl u hodináře, ale tímto to pro mně ztrácí význam, měnit si doma barvu shroudu podle nálady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám LE srp 233 s červeným shroudem. Nechal jsem si od Harolda poslat černý shroud, že si to doma budu sám přehazovat a vypadá to, že to nepůjde, musí se sundat korunka. Zatím jsem s tím nebyl u hodináře, ale tímto to pro mně ztrácí význam, měnit si doma barvu shroudu podle nálady.

Ahoj CEGY, prosím o info kolik ten jeden SHROUD stál a případně o kontakt na HAROLDA (odkud je?) a potom taky jak to dopadlo, zda se musí či nemusí sundávat korunka.

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...