Jump to content

Zase ta Monstra


Recommended Posts

Ahoj kluci, nenávidím tohle forum. Když jsem se zaregistroval, přišly mi Monstra jako totálně nehnusnější hodinky, co jsem kdy viděl a vůbec jsem nechápal, jak to někdo může vzít na ruku. Postupem času jsem pochopil, že je to trochu jinak a udál se u mne přerod, kterým si tady prošla spousta lidí a dnes mohu říct, že si je asi budu muset pořídit. Sám jsem z toho hotovej, na to, že jsem si chtěl pořídit něco ve stylu pilotek nebo quartz v chronu na zimní období, tak jsem skončil úplně jinde. Sice se tomu bráním, protože potápky mám a zařekl jsem se, že nebudu sběratel a každé moje hodinky budou jiné a na určitou příležitost, abych neměl dilema, které si ráno vzít. No a finance už mi dovolí jen poslední hodinkovou investici a post zimních hodinek je stále neobsazen a prodávat Atlasy kvůli Monstrům se mi nechce, na to se mi moc líbí a mám je moc rád. Takže to musím ještě pečlivě zvážit.

Nicméně, cítím se být pravověrným Seikařem a jak se říká, kdo neměl Monstra, jako by nežil a navíc se mi opravdu začínají líbit. Takže se dostávám k tomu, proč sem píšu. Kdybych se rozhodl pro koupi, mám dva dotazy:

1. Zvolit stará Monstra nebo novější model s hacingem a ručním nátahem? Osobně spíš tíhnu ke staršímu modelu, dle mého "větší koule" a opravdová Monstra a navíc mám osobní zkušenost, že 7S26 je kolikrát přesnější než 4R36. Ale mohu se mýlit.

 

2. Zase to moje barevné dilema, nedávno jsem to řešil u Sarbů. Samozřejmě vím, že když Monstra, tak oranžová. Vzhledem k tomu, že mám většinu hodinek s tmavým cifrem, tak se nabízí ta oranžová a k Monstrům opravdu sedí, když už "úlet", tak se vším všudy. Jen mám strach z jedné věci. Oranžády si dovedu představit ke kraťasům, barevnému tričku a sandálům k vodě nebo na rozjásaný sluneční den u moře na pláži, ale už méně na běžné nošení. Tam  mi sedí spíš ty černé. Ale ty mi zase připadají takové moc usedlé, už to nejsou ty provokující a pobuřující hodinky jako oranžové.

 

Tak co s tím?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hmm, tady je vlákno o Monstrech, vida :-) Tak hlásím, že už mě to taky neminulo.      Tak, a zase mizím. Kdybych si měl číst ještě o japonských hodinkách, tak mi z toho definitivně jebne, úplně

a neboj, jak se tak koukam na mistni zkusene a ostrilene harcovniky, nebude to jediny kolotoc s monstrama

Taky souhlasím. Akorát ten smrad po dvou měsících nošení!   Asi je lepší jich rovnou koupit víc...

Monstra nejsou žádné uhlazené hodinky a černý cifr je uhlazuje, což je na škodu. Pokud Monstra, tak oranžové, měl jsem je přes rok, což je co říct.

post-11518-0-21896800-1366700595_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Děkuji za reakce, taky se od začátku kloním ke starému modelu v oranžové barvě. K obleku je určitě neplánuju a dvoje si kupovat nebudu, zase tak moc se mi nelíbí a tak to potřebuju rozhodnout pořádně. Tak do mne, majitelé, perte pro a proti. Díky.

Link to post
Share on other sites

Já to měl dost podobně. Nakonec jsem vzal starý dobrý oranžády, ale po měsíci jsem je vyměnil za černý. Okolí ty oranžový hodinky nějak nevzalo. Dost možná to bude i tím, že jsem je kupoval v prosinci. :D

Teda i s těma černejma byl zezačátku trochu problém, ale nakonec všechno dobrý, všichni si zvykli a najednou začali i chválit, jak to jsou pěkný hodinky.

A jak se začíná dělat hezky, tak zase pokukuju po nějakejch oranžovejch hodinkách. Jestli Monstrech, těžko říct, protože ty černý už asi z domu nepůjdou. Miluju je. :)

Udělej to jako já. Vem oranžový, zkus to a uvidíš. Když si to nesedne, pořád můžeš přejít na černou. ;)

Link to post
Share on other sites

ak mas viacere hodinky a vsetko decent cierne, tak jedny oranzove zmaknes v pohode. prinajhorsom ako pise emef, vymenis za cierne a budes mat klud. samozrejme len dovtedy kym ich opat nevymenis za oranzove :D

Link to post
Share on other sites

Z mé strany odpověď jasná.

Starý dobrý oranžový monstra.

1. Ruční nátah mi přijde jako celkem zbytečnost,rezerva nátahu se mi zdá v této relaci dostačující .

Hacking je taky celkem postradatelná záležitost pokud nevyžaduješ každý den seřizovat na sekundu přesně.

 

2. Jsou to pravověrné potápky a oranžová k nim patří.Sám jsem je měl 2x a nosil je normálně i do práce k riflím a tričku.

 

Oranž. Monstra si asi zase pořídím na léto...

Link to post
Share on other sites

Měl jsem to naproso stejně. Na chronomag jsem přišel s tím, že chci nějaký decentní oblekovky, rozhodně ne masivní potápky a už vůbec ne orange monstra.

Po měsíci jsem si kupoval svoje první automaty a shodou okolností oranžády na wachadoo a nedal bych je pryč ani náhodou - asi jak se říká, odříkanýho chleba největší krajíc :)

Šel bych taky do staršího modelu. Hacking jde "obejít", když se korunka lehce pootočí zpět, tak se vteřinovka zastaví. Ruční nátah by byl asi fajn, ale zásadně nechybí.

Jinak jsem se nebál si je vzít i k saku, ale v tom jsem asi trochu extrém.

Link to post
Share on other sites

mně ten "pseudohacking" přijde na to jemný doladění vteřinovky vhodnější, než skutečný hacking. páč to mohu dělat za pohybu a né čekat se zastavenou vteřinovkou na "celou minutu". nevim, jestli jsem to popsal srozumitelně, ale myslim že chápete jak to myslim..

nebo když...chci posunout o minutu dopředu/dozadu, tak vteřinovka běží dál a čas se nezastaví..

 

zkrátka hacking považuju za zbytečný a manuální nátah (zvlášť u šroubovací korunky) taky. na sumech jsem to měl a jako výhoda mi to nepřišlo.

Link to post
Share on other sites

Děkuju všem za názory. Já byl tak nějak předběžně rozhodnut na staré oranžády, jen jsem si nebyl jistý, zda se hodí k něčemu jinému než k vodě a kraťasům. No ještě to zvážím.

Link to post
Share on other sites

No fakt super :-p ..... přesně tohle zažívám i já. Ze začátku pro mne fakt divný ujetý hodinky. Časem jsem dozrál do černých monster. Zrovna včera jsem uvažoval, kde je koupím. Takže oranžové říkáte? ...No nevypadaji zle ... :-p

Link to post
Share on other sites

Oranžády a mesh,kombinace která mě uhrane a  dodá štˇávu.

%21BuhytYwCGk~$%28KGrHqR,%21ioEv1+0FrOJB

Musím říct, jak seika nemusím a mesh taky ne, tak tady jim to opravdu dohromady sluší.

Link to post
Share on other sites

No fakt super :-p ..... přesně tohle zažívám i já. Ze začátku pro mne fakt divný ujetý hodinky. Časem jsem dozrál do černých monster. Zrovna včera jsem uvažoval, kde je koupím. Takže oranžové říkáte? ...No nevypadaji zle ... :-p

nejdřív jsem měl černý, potom nějaký čas oboje a pak černý prodal a nosím oranž. trochu lituju prodeje černých, páč za tu cenu je už nikde neseženu, ale stejně se dvoje prostě neunosej..

myslim že je jedno, které koupíš jako první :)

Edited by lub
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...