Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

 

verim ze len neplkas a ze si tie 325 skutocne drzal v ruke. Ale tvoj prispevok stratil akukolvek relevantnost uz po tom splechu so spuntami...

Já se velkých sluchátkách nevyznám, mojí doménou jsou špunty, ale vypadá to, že se orientuješ v obojím. Docela by mne zajímala Tvá zkušenost se špunty, které konkrétně jsi slyšel. Dík

Upraveno uživatelem mrazik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je celkem zajimavy cteni o jedny z americkych znacek, myslim ze by te to mohlo zajimat. Je tam taky celkem hezky rozepsana ta politika audiošmejdů. https://www.head-fi.org/threads/schiit-happened-the-story-of-the-worlds-most-improbable-start-up.701900/

To vlákno jsem kdysi pocivě četl od začátku, než se to celé vykolejilo pod tunami offtopiců. Nicméně Schiit respektuji, mám rád Stoddardův lehký styl psaní a Moffatův navenek salámismus, jsem technik a jejich racionální přístup nebo "filosofie" je mému vnímání hi-fi blízký.

Měl jsem od nich Asgard - za ty peníze v té době bomba. Kdybych si teď měl stavět novou sestavu, určitě bych do užšího výběru zařadil pár jejich věcí.

 

Na druhé straně spektra jsou totální voodoo nesmysly jako třeba podložky pod reprokabely. A mezi těmi konci jsou miliony produktů s více či méně racionání konstrukcí a cenovkou. Vypozoroval jsem (na malém vzorku) trend, že lidi, kteří veří v homeopatika, jsou náchylnější věřit v marketingový bullshit resp. "naleštěný prd" ... ale jak říkám, vzorek není dost velký, aby se to dalo zevšeobecnit.

P.S. prča je v celé té neskutečné subjektivitě debat o zvuku - nikdo z nás neví, jak to slyší druhý oponent a jaká je jeho předstva o ideálním zvuku. Takže věřím, že někdo může být spokojený i se sluchátky Grado.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se velkých sluchátkách nevyznám, mojí doménou jsou špunty, ale vypadá to, že se orientuješ v obojím. Docela by mne zajímala Tvá zkušenost se špunty, které konkrétně jsi slyšel. Dík

ja sa tiez velmi nevyznam, a spunty nebudem urcite odporucat. podla mna je to neprirodzeny posluch hudby a myslim, ze to ani pre usi neni dobre.. ja som na spuntoch zacinal. prve boli koss the plug. z nich som bol pos rany asi pol roka. potom som objavil headfi a uz som sa viezol.. to bol rok 2005. vtedy to vsetko bolo este strasne obmedzene... zacal som s ultimate ears. v tej dobe to bola taka kvazi spicka. zakladny model... potom som kupil najvyssi model iem. a uz som bol aj u usneho aby mi spravil custom odliatky usi  :lol2:  nakoniec som sa na to vyprdol. vyskusal som este kadeco od yuin, ety, nedostal som sa k ultrasone a je toho vela co som este nestihol vyskusat.. lebo som presedlal na velke sluchadla a hudbu uz "on the go" skoro nikdy neposlucham. vychutnavam si ju vecer, doma cez velke sluchadla. mam svoj okruh hudby ktoru poslucham a poznam ju uz snad dobre. viem ako by to asi malo zniet a co tam kto a na com kedy hra. takze ak sa somnou niekto chce bavit o kvalite a porovnavat, tak prosim, ale na konkretnej hudbe a nie len tak plkat do eteru divoke vyhlasenia ako kolega Hogy. To mi fakt nestoji ani za namahu.

 

A je mi jasne ze sa da posunut este omnoho dalej ako Grado. Ale model ktory mam je jasny v celom spektre. Krasny vyvazeny zvuk s velmi peknou definiciou jednotlivych nastrojov (pocuvam roznorode zanre) a je to doteraz to najlepsie co som vlastnil. Ano, komfort je trochu slabsi, ale mne nerobi problemy ani 2-3 hodinovy posluch a to je myslim uplne v pohode.

Takze.. Nikto mi este neodporucil kam dalej?

Upraveno uživatelem jankoxxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kam dál - to ti nepovim, od určitých peněz je to fakt už hodně o tobě. Podle toho, co píšeš, bys si mohl rozumět s Audio-Technica, mám rád docela dost jejich uzavřených i  otevřených modelů.

 

Až to na mě někdy zase přijde, chci se trochu vzdělat ohledně beyerdynamic.

 

Grado mě nikdy nenadchly, ale to ani Senny. Co se týče tématu, které tady tak citlivě a taktně uvedl Hogy - ty srovnávané 4k špunty jsou s dynamickými měniči, BA, nebo od každého trochu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sa tiez velmi nevyznam, a spunty nebudem urcite odporucat. podla mna je to neprirodzeny posluch hudby a myslim, ze to ani pre usi neni dobre.. ja som na spuntoch zacinal. prve boli koss the plug. z nich som bol pos rany asi pol roka. potom som objavil headfi a uz som sa viezol.. to bol rok 2005. vtedy to vsetko bolo este strasne obmedzene... zacal som s ultimate ears. v tej dobe to bola taka kvazi spicka. zakladny model... potom som kupil najvyssi model iem. a uz som bol aj u usneho aby mi spravil custom odliatky usi 2: nakoniec som sa na to vyprdol. vyskusal som este kadeco od yuin, ety, nedostal som sa k ultrasone a je toho vela co som este nestihol vyskusat.. lebo som presedlal na velke sluchadla a hudbu uz "on the go" skoro nikdy neposlucham. vychutnavam si ju vecer, doma cez velke sluchadla. mam svoj okruh hudby ktoru poslucham a poznam ju uz snad dobre. viem ako by to asi malo zniet a co tam kto a na com kedy hra. takze ak sa somnou niekto chce bavit o kvalite a porovnavat, tak prosim, ale na konkretnej hudbe a nie len tak plkat do eteru divoke vyhlasenia ako kolega Hogy. To mi fakt nestoji ani za namahu.

 

A je mi jasne ze sa da posunut este omnoho dalej ako Grado. Ale model ktory mam je jasny v celom spektre. Krasny vyvazeny zvuk s velmi peknou definiciou jednotlivych nastrojov (pocuvam roznorode zanre) a je to doteraz to najlepsie co som vlastnil. Ano, komfort je trochu slabsi, ale mne nerobi problemy ani 2-3 hodinovy posluch a to je myslim uplne v pohode.

Takze.. Nikto mi este neodporucil kam dalej?

Hele Janko, Hogyho znám hodně dlouho, a ještě nikdy jsem ho neviděl "divoce plakat". Radím ti, abys ubral, protože on má neposloucháno, naměřeno a navyráběno, tolik, že by se ti protočily panenky. Je to případ, který když mluví, tak je radno poslouchat. Sáhl ti na zlaté prase, ok, jseš samozřejmě naštvanej, ale Grado je hifistická honírna snad odjakživa. Vždycky šli po vzhledu a příběhu víc, než po zvuku. Příplatek za image u nich byl vždy největší v oboru. A jejich zesilovače se otevíraly pro pobavení. Ale jak tu padlo, nic není důležitější, než abys byl spokojený. Pokud ti sednou svým projevem, paráda. Znal jsem v Bayreuthu borce, co měl doma asi 3000 cédeček, měl encyklopedické znalosti o muzice, fajn synek, sympaťák, ale poslouchal tak šíleně kreslící flašky, že to nešlo vydržet. Pouštěl to do doma dělaných omnisměrových repráků, prostě bizár. A vysmátý byl, jak lečo. Cest k požitku je samozřejmě více, ale Hogy ví, co říká. Říká to pravda pregnantně a bez woodoo omáčky, ale ještě jsem neslyšel, že by říkal něco, od čeho neprošel schéma, do čeho se nepodíval dovnitř, co nemá poslechnuté, změřené a vyzkoušené. Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdroj je Denon RCDM4C1DAB (neviem ci som trafil presne oznacenie..)

Janko, tak to můžeš být klidný, jako želva na Hogyho se vykašli a za další sluchátka neutrácej. Zadši si zajeď na lyže, nebo kup nové kůže na řemeny. Jestli ti to takhle lahodí uchu, považuj se za šťastného člověka, a užívej si muziky. Já jsem taky šťastnej, že mi nic neříkají chřusky Loake, nebo Rolády za 2 kila. Je to osvobozující.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dálku nedovedu posoudit, co je v tuto chvíli více limitující - zda Grado nebo Denon. Ale nedělám si iluze o obvodovém řešení sluchátkového výstupu u mikrosystému, takže asi tak...

Pokud ti vyhovuje "sound signature" těch Grado, zkus si je někdy vzít do baťohu a navštívit studio, kde si zkusíš lepší zdroj, klidně nějaký základní sluchátkový zesilovač, třeba tě to posune tam kam chceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele Janko, Hogyho znám hodně dlouho, a ještě nikdy jsem ho neviděl "divoce plakat". Radím ti, abys ubral, protože on má neposloucháno, naměřeno a navyráběno, tolik, že by se ti protočily panenky. Je to případ, který když mluví, tak je radno poslouchat. Sáhl ti na zlaté prase, ok, jseš samozřejmě naštvanej, ale Grado je hifistická honírna snad odjakživa. Vždycky šli po vzhledu a příběhu víc, než po zvuku. Příplatek za image u nich byl vždy největší v oboru. A jejich zesilovače se otevíraly pro pobavení. Ale jak tu padlo, nic není důležitější, než abys byl spokojený. Pokud ti sednou svým projevem, paráda. Znal jsem v Bayreuthu borce, co měl doma asi 3000 cédeček, měl encyklopedické znalosti o muzice, fajn synek, sympaťák, ale poslouchal tak šíleně kreslící flašky, že to nešlo vydržet. Pouštěl to do doma dělaných omnisměrových repráků, prostě bizár. A vysmátý byl, jak lečo. Cest k požitku je samozřejmě více, ale Hogy ví, co říká. Říká to pravda pregnantně a bez woodoo omáčky, ale ještě jsem neslyšel, že by říkal něco, od čeho neprošel schéma, do čeho se nepodíval dovnitř, co nemá poslechnuté, změřené a vyzkoušené.

 

 

Janko, tak to můžeš být klidný, jako želva na Hogyho se vykašli a za další sluchátka neutrácej. Zadši si zajeď na lyže, nebo kup nové kůže na řemeny. Jestli ti to takhle lahodí uchu, považuj se za šťastného člověka, a užívej si muziky. Já jsem taky šťastnej, že mi nic neříkají chřusky Loake, nebo Rolády za 2 kila. Je to osvobozující.

Hogy moze byt sice expert, mozno genius. Potom si teda zasluzi pravo byt arogantny  :lol2:

Zlate prasata neriesim. Akurat nemam rad reci odveci. Ja tu nepotrebujem masturbovat nad tym aky mam dobry setup, ale posunut ho dalej. Zijem v prdeli sveta, takze tu v okoli aj tak nic rozumne nevyskusam... Fakt je teda ten, ze moj zosik nevyzmyka lepsi zvuk ani z lepsich sluchadiel? Ak je to tak, tak mam smolu. Dalsi zosik kupovat neplanujem v dohladnej dobe... 

Ale len tak hypoteticky. CO by bola zaujimava volba v cene tak 2-3 tis eur? Sluchadlovy setup...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kam dál - to ti nepovim, od určitých peněz je to fakt už hodně o tobě. Podle toho, co píšeš, bys si mohl rozumět s Audio-Technica, mám rád docela dost jejich uzavřených i  otevřených modelů.

 

Až to na mě někdy zase přijde, chci se trochu vzdělat ohledně beyerdynamic.

 

Grado mě nikdy nenadchly, ale to ani Senny. Co se týče tématu, které tady tak citlivě a taktně uvedl Hogy - ty srovnávané 4k špunty jsou s dynamickými měniči, BA, nebo od každého trochu?

Toz bez konkretnej rady sa ja dalej nepohnem. Nemam kde skusat, a ak by som aj mal, ja to proste v obchode neviem. Na posluchanie sa musim pohodlne vyvalit na oblubene miesto na sedacke. Nastolit spravnu atmosferu.... Takze u mna to bude kupovanie z netu a pokus/omyl... Ale to mne nevadi, ja rad skusam. Akurat povazujem za problematicke nakup zosikov. To mam vzdy bobky aby to kurier nedovrzal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dálku nedovedu posoudit, co je v tuto chvíli více limitující - zda Grado nebo Denon. Ale nedělám si iluze o obvodovém řešení sluchátkového výstupu u mikrosystému, takže asi tak...

Pokud ti vyhovuje "sound signature" těch Grado, zkus si je někdy vzít do baťohu a navštívit studio, kde si zkusíš lepší zdroj, klidně nějaký základní sluchátkový zesilovač, třeba tě to posune tam kam chceš.

To je ten Denon fakt taky shit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hogy moze byt sice expert, mozno genius. Potom si teda zasluzi pravo byt arogantny  :lol2:

 

 

verim ze len neplkas a ze si tie 325 skutocne drzal v ruke. Ale tvoj prispevok stratil akukolvek relevantnost uz po tom splechu so spuntami...

 

Tak to seš ty kdo mi celou dobu chyběl v ignore listu!  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Hogy moze byt sice expert, mozno genius. Potom si teda zasluzi pravo byt arogantny 2:

 

 

Ale len tak hypoteticky. CO by bola zaujimava volba v cene tak 2-3 tis eur? Sluchadlovy setup...

 

Arogantní není, jen přímý, nechodí kolem horké kaše. V dnešních časech vzácná vlastnost. Kdyby ses znal s Pavlem Dudkem, tak by ti Hogy připadal jako blazeovaný britský diplomat.

 

2k EUR je už hooodně velké hřiště. Tam je možné v rámci racionálního audia vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Janko čoveče já ti nevím, asi bys to nemusel tak intenzivně prožívat. Zatím vedeš nad Hogym v arogantním tónu příspěvků celkem s přehledem.

Já neřekl, že je Denon shit. Ale jsem si na 90% jistý, že jeho sluchátkový výstup nebude lepší než dedikovaný sluchátkový zesilovač za pár tisíc korun. Z fleku bych ti doporučil zkušební poslech Schitt Magni 3 nebo Asgard 2

Ale kupovat naslepo z eshopů, to se ti prodraží...to bude dlouhá klikatá a trnitá cesta za lepším zvukem.

Vem si den volno, zajeď do Brna do Audigo a budeš mít lepší zážitek, než z čekání na pošťáka. Mají tam pohodlný gauč, no stress, klídek relax...

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arogantní není, jen přímý, nechodí kolem horké kaše. V dnešních časech vzácná vlastnost. Kdyby ses znal s Pavlem Dudkem, tak by ti Hogy připadal jako blazeovaný britský diplomat.

2k EUR je už hooodně velké hřiště. Tam je možné v rámci racionálního audia vše.

Joo p.Dudek a jeho expresivní popis jako třeba "bas zní jako když házíš hovno na stanovou plachtu"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toz bez konkretnej rady sa ja dalej nepohnem. Nemam kde skusat, a ak by som aj mal, ja to proste v obchode neviem. Na posluchanie sa musim pohodlne vyvalit na oblubene miesto na sedacke. Nastolit spravnu atmosferu.... Takze u mna to bude kupovanie z netu a pokus/omyl... Ale to mne nevadi, ja rad skusam. Akurat povazujem za problematicke nakup zosikov. To mam vzdy bobky aby to kurier nedovrzal...

Beskydská chrono buňka má zkušenosti se studiama, kde mají hodně na srovnávání, což je důležité a příjemný přístup, což je neméně důležité. Prober to s nima. Oni tě posunou hodně dál. Z osobní zkušenosti vyzdvihuji důraz na fyzický komfort. Mám velké uši, potřebují velké náušníky. Jakmile se mi okraj dotýká ucha, začne to být po čase nepříjemné. V práci mám sluchátka (Sony MDR-1R) na uších celou pracovní dobu. I když se soustředím a nic neposlouchám. Oddělují mě od okolí a hňupi na toulkách po kancelářích se mě na nic neptají. A když poslouchám, tak hodně tiše ze zdravotních důvodů. Takže komfort je pro mě jedna z priorit. Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...