Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Se zvažovaným upgradem na bezjackový model iPhonu jsem zabrousil do vod bezdrátových sluchátek. Chápu že se tady jedou jiné bomby, ale pro nás smrtelníky... Zkoumal jsem to jen tak výhledově, ale nakonec se to zvrtlo a dopadlo to nákupem bluetoothových Bose On-Ear Wireless. A u mě teda dobrý :punk:

 

P.S. kdyby se tu objevil ten s těma vohnusalýma titanovýma Seikama, tak jen že z mý strany už nic nehrozí...v dobrém rozmaru jsem ke sluchátkům přibral i jeden bezprizorní sonnenring, čímž jsem se zařadil k zástupcům nemajetné lůzy.

tak ti děkuju .... díky tvejm sluchátkům jsem objevil tenhle instrument ..... du si to koupit do busu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele v pohodě, rád pomůžu. Ale jestli ještě nemáš reprák bez rádia, tak jít rovnou do tohodle je teda píčovina. Jak můžeš vědět, že budeš potřebovat rádio? Nejdřív bych koupil bez a až pak upgradoval. To musí mít ňákej vývoj přece!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele v pohodě, rád pomůžu. Ale jestli ještě nemáš reprák bez rádia, tak jít rovnou do tohodle je teda píčovina. Jak můžeš vědět, že budeš potřebovat rádio? Nejdřív bych koupil bez a až pak upgradoval. To musí mít ňákej vývoj přece!

já chci hlavně rádio ..... tohle má klasický FM a i DAB ...... na tenhle produkt čekám jak na smilování :D

 

pouštět si furt stejný vodrhovačky do BT repráku může jenom mentál ..... to beru jako bonus když už nebudu vědět kudy kam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přešel jsem na internetové rádio. "Vyrábím" je z použitých chytrofonů. Není třeba SIM, stačí připojení WiFi a drátová nebo bezdrátová sluchátka nebo reprobedničky. Tisíce stanic z celého světa. A hlavně žádné kecy, jen hudba.

A když přestane bavit hudba, pustím ptáky, příboj nebo šum lesa.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už rádio jinak než přes internet taky neposlouchám. Ta dostupnost stanic z libovolného konce světa mě nepřestává fascinovat. Bude to nejspíš tím, že jsem z generace, co pobíhala s rádiem a dipólem po baráku, aby těsně před začátkem hitparády na Bayern 3 ulovila aspoň přijatelný signál. Na stanici Hvězda byla k poskechu tak leda Markéta Muchová?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.S. kdyby se tu objevil ten s těma vohnusalýma titanovýma Seikama, tak jen že z mý strany už nic nehrozí...

To je skoro romantický, jak si necháváme liebesbriefy ve všech možných vláknech. Budeš je mít teďka na obdivování o pár set km blíž.

 

tak nová akvizice je doma-ty měniče jsou obrovský--Audio-Technica ATH-A1000Z 

Když jsem se o sluchátka začal trochu zajímat, chodíval jsem oxidovat do sluchatka.net, když ještě měli krám v Nuslích. Nevím, jestli je to tak doteď, ale ten pán měl obsesi s Etymotic ne nepodobnou největším momentům některých místních hodinkových apoštolů. V in-earech jsem se zorientoval v tom, co chci, celkem rychle, ale u velkejch ne a ne. Až jsem si tam jednou zkusil fialovou pomstu ATH-AD700, krčila se jim tam někde v koutku:

post-38718-0-94092300-1542318403.png

Už se nepamatuju, co jsem tehdy přesně hledal, ale měly to na první dobrou, mám taky velkou palici, čili se mi to nosí dobře. Mám je doteď a mám pocit, že pokud na mě přijde potřeba koupit nová domácí sluchátka, začnu zase u Japonců a tentokrát spíš u uzavřenejch - takže máš jednoho z kandidátů :)

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybírám BT sluchadla na cyklo trenažér a nechci za to dát palici, takže ideálně do litru, jaké doporučíte?

Zásadní vlastnost krom rozumnýho zvuku- odolnost vůči potu

díky

 

https://www.audigo.cz/Sluchatka/Sportovni/Tronsmart-Gleam

https://www.audigo.cz/Sluchatka/Bluetooth/QCY-Phantom-green-QY19

 

nebo jiné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na přání Adama z www.sluchatka.net kopíruju sem:

 

 

ADAM --- --- 13:16:49 22.11.2018

potrebuji vycistit sklad. brutalne jsem slevnil skoro cely sortiment.

priklady: 
shure se535 za 7
hifiman he300 za 4
audeze lcd2 za 20
beyer t51 za 4
dt880 za 4
ath M50x za 3

atd...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

á chci hlavně rádio ..... tohle má klasický FM a i DAB ...... na tenhle produkt čekám jak na smilování :D

 

pouštět si furt stejný vodrhovačky do BT repráku může jenom mentál ..... to beru jako bonus když už nebudu vědět kudy kam

 

Ahoj, prosím, můžeš poslat odkaz na portable přehrávač s FM i DAB? nějak jsem to ve vláknu nemohl najít. Je možné, že některé odkazy mám na pracovním PC i zablokované.

Já jsem poměrně věrný Českému  Rozhlasu, pokud to není Radiožurnál. Zatím jsem tedy nenašel nějaké cizí internetové radio, které by se rovnalo třeba Vltavě, ale možná bych měl víc projet nabídku BBC...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud by si někdo chtěl udělat radost šikovným malinkým přehrávačem, který však umí i radio a i diktafon, tak doporučuju se podívat na nabídku renomované firmy Cowon. Aktuálně mají v nabídce Model iAudio U7 a rozhodně stojí za pozornost. jedná se o flashový přehrávač, bez možnosti vložení paměťové karty, ale s vnitřní pamětí buď 16GB nebo 32GB. Nezdá se to moc, ale i tak se něj v případě 32GB verze vejde několik stovek songů v MP3 či i vyšších FLAC ( pozor nečte vyšší rozlišení 192/24 ), atp. Výdrž má být kolem 15h. Velikostí je to taková větší fleška a stejně tak i funguje. Zvukem se neztratí a rozhodně se jedná o lepší volbu, než řada křapek z ALI. Cena je u nás většinou nastavená v případě 32GB verze skoro na 3k, ale dá se pořídit i u nás za 2,4k a za stejnou cenu je dostání v UK.

 

Jako druhý přehrávač nebo přehrávač pro běžce či obecně na cesty je to ideální volba.

Hraje celkem neutrálně s lehkým přítlakem ke střednímu pásmu, umí podat dostatek detailů, nechybí mu se správnými sluchátky vzdušnost. Bas je přesný, má údernost a dává přednesu příjemnou dynamiku. Podáním scény si nezadá i s mnohem dražšími přístroji. Osobně bych k němu nevolil vyslovené světlá či příliš temná sluchátka. Zdá se, že výkonu má dost, se špunty poslouchám na 6-7 z 30. Trvá docela dlouho, než se do něj nakopíruje knihovna, ale potom reaguje rychle a po zapnutí nabíhá po cca 3sec. Pamatuje si poslední pozici, jde tudíž použít i na audioknihy. 

 

U7 nemá klasickou Cowonovskou paletu pro úpravy zvuku, ale nabízí možnost ekvalizace. Ta však podle mne moc nefunguje, respektive doladění zvuku je spíše k jeho škodě a je lépe nechat to na flat.

Nedávno jsem zkoušel Shanling M0, což je další z řady diblíků na trhu. Ten používá externí kartu, lze jej využít jako externí DAC a obecně technicky je na tom mnohem lépe jak U7. Zvukově jsou na tom oba přístroje podobně, mají srovnatelný přednes. M0 jsem nakonec prodal z důvodu slabé výdrže baterie. Pokud skutečně U7 vydží těch uváděných 15h, tak ho osobně pro pohybující se posluchače považuju jako lepší volbu.

post-2827-0-89890900-1544612268_thumb.jpg

post-2827-0-27194100-1544612275_thumb.jpg

post-2827-0-33908700-1544612281_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to doma, ale dostanu to až pod strom ..... tak až to prozkoumám napíšu co mě na tom sere

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zkušenost s KZ ZS6? Na netu celkem velká chvála plus mají vyměnitelný kabel, tzn. můžu dokoupit bluetooth modul s AptX plus můžu koupit USB C kabel, aniž bych musel mít nějaké redukce a mezikusy (nemám jack v mobilu). Ta trojkombinace výjde na cca 1.200 Kč, což mi příjde OK.

Moje KZ ZS6 vcera dorazili, prvni dojem je hodne pozitivni, prime srovnani mam akorat s RHA T20, oproti nim maji KZ ZS6 lepsi podani prostoru, ale trochu jim chybi vyssi stredy a sykavky zni trochu neprijemne.

Za ty prachy myslim hodne slusny, kabely samozrejme nejsou zadnej zazrak, ale zase jsou dva ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz na upgrade.

Mám rha t20i a shanling m1

Rád bych se posunul o kousek dál a nevím jak, aby to dávalo smysl.

 

1)mám vyměnit sluchátka/zdroj? Za co?

2)má smysl pořídit sluchátkový zesilovač? V čem to bude lepší?

 

Poslouchám převážně doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem si pro srandu pořídil KZ ZS3 a co jsem je dal prvně do ucha, nechce se mi je vyndat. Obecně tyhle zázraky moc nemusím, ale tyto mne nějak zaujaly, pořídil jsem je a nelituju. Vzhledem k jejich ceně bych je tedy doporučil vyzkoušet. Jsou osazeny jedním dynamickým měničem, ale mají docela vyrovnaný a přesto zábavný a úderný projev. Jejich devizou je i to, že maj perfektně nalazený výšky a absolutně neinklinujou k sykavkám nebo jinak ostrému a nepříjemnému přednesu horního pásma. Na to, že mají jen jeden měnič mají příkladné rozlišení a detail. Vzhledem k průměru měniče ( odhaduju 6 až 8mm ) maj výbornej, rychlej a přesnej bas. Z portfolia KZ je to jeden z nej modelů a hlavně nevyžadují žádné domoúpravy, aby šly poslouchat ( viz ZS6 např ). Přiznávám, že je to pro mne veliký překvapení.

 

Co se přehrávače týká, tak pokud bys chtěl zůstat u Shanlingu, tak M0 je docela povedenej mazlík. Posloucháš-li hlavně doma, tak si klidně pořiď něco jako Mojo nebo něco stolního ( Schiit ) a tu M1 můžeš klidně honit dál. Já po všech eskapádách zakotvil u Aune ( M1s ) a děsím se dne, kdy budu nucenej hledat náhradu. 

 

Podle mne nej upgrade k docela neutrálnímu, ale zábavnýmu zvuku bude Shanling M0 + KZ ZS3 ( cca 3,3k celkem ). Ty ZS3 jdou pořídit u jednoho maníka z Příbrami. Pokud bys chtěl sofistikovanější sluchátka, tak se podívej na stránky Custom Art na jejich modely s technologií FIBAE. Recenze jsou příznivé na všechny tyto modely a jde u nich domluvit zápůjčka, tudíž si je lze poslechnout před nákupem. Rovněž tak na přání umí nabídnout univerzální mušle, které mají velmi zdařilou ergonomii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...