Přejít na obsah

Legendarni mechanicke hodinky a prvni solidni hodinky do sbirky


Doporučené příspěvky

Odesláno

Jake jsou podle Vas legendarni mechanicke ( rucni i automaticky natah ) hodinky do 10.000 Kc ?

Podotazka: Co by jste doporucili jako prvni hodinky ktere by tvorily dobry zaklad sbirky?

Fotky, odkazy ci vysvetleni proc jsou podle Vas vyjimecne - vitano . ;-)

  • Odpovědi 215
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Odesláno

Do 10 k toho legendárního moc nebude, spíš pár kultovních záležitostí, s mezinárodní pověstí Seika: Monster, Samurai a nově Sumo, na domácím písku Prim: Sport I, II., letecké a Diplomat.

 

Osobně doporučuju začít s Monstry :smile_anim:

nebo s renovací Prim Sport I

 

ViktorWtch23.jpg

 

Odesláno

Ahoj, ono tohle je težké, podle mě nejde říct ketré jsou ty pravé, ale myslím že je lepší zaměřit se na určitý okruh hodinek (např. společenské, sportovní, letecké) nebo potom na značku a zemi původu hodinek, takže nejdříve si myslím musím vybrat jaký styl hodinek se ti líbí...Protože kdyý chceš slyšet nějaký tip legendárních hodinek, tak to je velice opravdu široký pojem.

 

Ale tak například do těch 10tis. KČ- Prim Sport I

¨

Odesláno (upraveno)

Myslím že tohle je hodně složitá ozázka, nejdříve by si se měl zaměřit nebo vybrat si nějaký druh hodinek, který se ti líbí (např. sportovní, společenské, potapěčské) a potom podle sympatíí i značku a zemi původu hodinek, do 10tis. KČ se myslím dají sehnat zajímavé kousky, ale je to velice široky pojem legendární mechanické hodinky.

 

Ale tak aby jsem byl konkrétnější- Prim Sport I

Prim Diplomat

Glashutte (bohužel neznám pojmenování jejich modelů)

Longines (společenské longines koupíš klidně za 3-4tis. KČ)

Seiko Monster

Laco (dělají krásne letecké- vojenské modely)

 

Tak jsem se pokusil uvést pár přikladů, z několika stylů hodinek, tak snad jsem pomohl, ale jde spíš o to aby si věděl jaký styl a desing hodinek se ti líbí, potom se bude rozhodovat snadněji.

 

EDIT: omlouvám se za ten článek nad tím, omylem jsem to nejak poslal nedopsané, takže se fakt omlouvám.

Upraveno uživatelem jacob
Odesláno
Pripadne, ze by ti nekdo "pustil" do tebou stanovene vysky 10.000,- Eterna,Lemania,Longines - Majetek vojenske spravy .

 

Tyhle tři jsou legndární, ale Longines za 10 000? ee :sad01_anim:  

To by je vlastnik musel opravdu "vypustit"

Odesláno
Do 10 k toho legendárního moc nebude, spíš pár kultovních záležitostí, s mezinárodní pověstí Seika: Monster, Samurai a nově Sumo, na domácím písku Prim: Sport I, II., letecké a Diplomat.

 

Osobně doporučuju začít s Monstry :smile_anim:

nebo s renovací Prim Sport I

 

ViktorWtch23.jpg

 

Dále řady King Seiko a Grand Seiko - ideálněs chronometer certigikací, Seiko Lord Marvel. Dále starší Omegy Seamastery ze 60-70. let.

Odesláno

Co si u hodinek představuješ konkrétně pod pojmem legendární ? Slavných či kultovních je za tu cenu opravdu spousta, bylo by opravdu potřeba definovat, jestli společenské, chronograph, diver atd.....

 

jinak se připojuji k tomu co psal safi "řady King Seiko a Grand Seiko - ideálněs chronometer certigikací, Seiko Lord Marvel" stejně jako on vlastním jedny King Seiko a jsem velmi spokujen.

Odesláno
Co si u hodinek představuješ konkrétně pod pojmem legendární ? Slavných či kultovních je za tu cenu opravdu spousta, bylo by opravdu potřeba definovat, jestli společenské, chronograph, diver atd.....

 

jinak se připojuji k tomu co psal safi "řady King Seiko a Grand Seiko - ideálněs chronometer certigikací, Seiko Lord Marvel" stejně jako on vlastním jedny King Seiko a jsem velmi spokujen.

 

Málem bych zapoměl - vintage Seiko automatické chronografy s kalibrem 6138.

Odesláno
Co si u hodinek představuješ konkrétně pod pojmem legendární ? Slavných či kultovních je za tu cenu opravdu spousta, bylo by opravdu potřeba definovat, jestli společenské, chronograph, diver atd.....

 

jinak se připojuji k tomu co psal safi "řady King Seiko a Grand Seiko - ideálněs chronometer certigikací, Seiko Lord Marvel" stejně jako on vlastním jedny King Seiko a jsem velmi spokujen.

 

Pod pojmem legendarni si predstavuji hodinky ktere svou kvalitou a svym zpracovani presahli svoji tridu a je to o nich znamo.

Ale jsem otevreny vsem tipum na hodinky ktere stoji za to.

Mam na mysli spise diver ,vojenske, sportovni ...

Odesláno
Pod pojmem legendarni si predstavuji hodinky ktere svou kvalitou a svym zpracovani presahli svoji tridu a je to o nich znamo.....

Tak to začni šetřit na Rolex Submariner. B)

Odesláno

a co kapesni hodinky?

kdyz mam v kapse neco 80-100 let stare a porad to jde, tak uz to o kvalite neco vypovida

omegy v pohode do limitu, s troskou stesti treba i IWC

 

v tom ale zustanu nejspis sam, co? :rolleyes:

Odesláno
Kup si nějaký pěkný primky sporty dvojky za 500-1000 a uvidíš, jestli tě to chytne. :gunsmilie:

Nebo, jak už tady psali ostatní :thumbsup_anim: :

 

to vor: zdravím. Člověče mě se nějak začínají líbit ty monstry. Hodinky k vodě se vždycky hodí, no ne B)

Líbí se mi oranžové. Ceny na ebay jsou dobré. No uvidíme. 

Měl bych si asi nejdříve pořídit s origo tahem a potom dokoupit třeba oranžový nato strap 

viz. foto víše. Můžu s tím strapem do vody? Asi jo,že, nebo raději použít ten gomový? Ona ani ta kombinace černého gumového pásku a oranžových monster není špatná. Na ebay je jich dost.

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...