Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Dík za rady, zkusím ten Porlex.

 

A ještě ke kávě samotné. Docela teď přes léto ujíždíme na cold brew (pro přípravu používám Hario Mizudashi) a docela se potvrdilo "varování", který jsem předem četl a sice, že spotřeba kávy vzroste poměrně enormně. Každopádně zkoušíme různý druhy kávy a docela bych ocenil i další tipy pro tenhle druh přípravy.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za rady, zkusím ten Porlex.

 

A ještě ke kávě samotné. Docela teď přes léto ujíždíme na cold brew (pro přípravu používám Hario Mizudashi) a docela se potvrdilo "varování", který jsem předem četl a sice, že spotřeba kávy vzroste poměrně enormně. Každopádně zkoušíme různý druhy kávy a docela bych ocenil i další tipy pro tenhle druh přípravy.

Cold brew mam v lete taky moc rad, jen jsem postupne dosel k tomu, ze ve finale neni v te priprave moc rozdil. Zkousel sem ten japonsky ice-drip, klasicky cold brew (vlastne frenchpress studenou vodou pres noc) a nebo klasicky horky drip na led a kdyz je dobra kava, tak i vysledny napoj chutna skvele. Ice drip vypada efektne a chutove asi nejčistší, cold-brew je pohodlny, drip na led je zase pohotovy...

No a kavu ti samozrejme muzu zcela sobecky doporucit tu svoji :-)

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Využívám aktivně Porlex, Lodos a B.O.Garantie ( předchůdce Lodosu ). Porlex už má klíčku v pořádku, jiný tvar uchycení už problémy nedělá. Keramické kameny jsou sice hojně preferovány, ale spíše kávu drtí. Takže pokud budeš mít na mlýnku nízce praženou kávu, musíš trochu zabrat, ale dá se. Pohyblivý vnější kámen zase třeba Lodos nemá. Ale výsledek není o moc odlišný. Lodos Istanbul bych klidně doporučil s tím, že je to český výrobek a náhradní kameny Ti klidně prodají. Všechny tyhle mlýnky mají společné to, že zrna nejsou stejně veliká po umletí. To lze docílit jen velmi drahým mlynkem ( tuším, ze Lido a Commandante také nejsou moc veliký zázrak ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je malý hario a aku šroubovák festool jsou super kombinace. :)

 

Comandante jsem měl v ruce a mlýnek je to super, ale ta cena je pro mě ko kritérium. Takhle mám dva mlýnky hario na doma. Když někam jedu, namelu si dopředu, jako správný barbar.

 

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruční mlýnky mají vesměs kónické mlecí kameny ,jejich uložení na hřídeli nebývá přesné proto mají větší házivost .U dražších elektrických mlýnků jsou většinou ploché kameny na hřídeli a ložiscích ,tam se dá dosáhnou větší přesnosti .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý den melu ručně přes 100 g kávy. Spíše více. Možná mlýnek od ROKu by mohl být fajn. Ale není cestovní. Stylovka.

Tak ten Rok to je docela mazec. Jinak Lido se mi stále nedaří najít. A pokud jde o tu velikost zrn po umletí, tak mi není úplně jasný, zda to zásadně vadí u moka konvičky či french pressu. Třeba u esperessa je to jasný, ale u těhle druhů přípravy by to asi vadit nemuselo. Nebo ....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lido je od firmy Orphan Espresso, u nas se asi neprodava, maji ho treba na britskem eshopu coffeehit.co.uk ale zas by to melo byt s postovnym zdarma.

U levnych rucnich mlynku neni ani tak problem ve tvaru mlecich kamenu (existuji spickove rucni i elektricke konicke mlynky) jako spis v konstrukci a cene. Takhle maly a levny mlynek ma vnitrni mleci kamen na relativne tenke hridelce, ktera je na vystupu plovouci a diky konickemu tvaru se jakztakz sama stredi. Zdaleka to ale neni dokonale a zvlast u hrubsiho mleti je to loterie. Resi to lepsi materialy, loziska atd. ale roste pak velikost i cena a dostanes se prave k mlynkum jako je Lido, Kinu, Comandante,...

Na alternativy to staci uplne stejne jako na espresso. Nemam rad to tvrzeni, ze na alternativy z nejakeho duvodu staci horsi mlynek nez na espresso (jestli neco, je to prave naopak). To kafe s tim nameles, ale zadny zazrak to nebude. Ale tak je to se vsim...

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím. Většina prodávaných mlýnků má vlastně stejnou konstrukci. Takže plus minus bude i výsledek stejný. To uložení v ložiskách, kvalita a přesnost výroby hraje roli. A pokud chce člověk konzistentní mletí u ručního mlýnku, je to už s cenou dost mimo. Navíc bez prozkoumání nebo recenzí těžko určit, jaký bude z mlýnků výsledek. Například celkem drahé mlýnky Zassenhaus (model Panama se mi líbí) kupují mlecí kameny od Lodosu. Ale bude výsledné mletí lepší? Zahraniční recenze jsou spíše toho názoru, že moc ne. Jako dobrá káva jde udělat samozřejmě s Porlexem. Čas měří i Primky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čas měří i Primky.

A já si furt říkal, co jsme spolu kdysi řešili....Primky...tedy myslím ;-)

 

Konci to vzdycky stejne - utopis v tom spoustu penez, casu a mas pocit, ze si na tom hur nez na zacatku :D

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Tak nějak jsem to myslel. A pocit, že jsem na tom hůř mám už teď neb mi vrazili pod nos mnohastránkovou obratovou předvahu a já na to čučím jako tele. No nic, dost bylo off topicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, mam spoustu věcí na filtrovanou kávu (mlýnek, váhu hario), spoustu porcelánových a skleněných šíleností. Teď mi je z kafe nějak divně, když ho pít přestanu tak je to daleko lepší. Takže přestávám pít kafe, udělal jsem si ho teď asi po dvou měsících a odešla mi konvice. Neví někdo o nějakym kafe-bazaru, kde bych ty věci mohl inzerovat? Myslim ze kdysi neco bylo, ale uz to nemuzu najit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...