Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Dočetl jsem se, že ristretto je de facto bez kofeinu kvůli době extrakce do 20s (kofein se prý louhuje až po 25s). Bohužel kávovar teče rychle (nebo mám špatně namleto), takže mám i espresso hotový do 20s a tudíž zřejmě bez kofeinu. 
Nicméně by mě zajímalo, jak je to u kapslové kávy? Funguje to stejně, tzn. když voda protéká do 20s, tak je výsledný nápoj bez kofeinu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dočetl jsem se, že ristretto je de facto bez kofeinu kvůli době extrakce do 20s (kofein se prý louhuje až po 25s). Bohužel kávovar teče rychle (nebo mám špatně namleto), takže mám i espresso hotový do 20s a tudíž zřejmě bez kofeinu.

Nicméně by mě zajímalo, jak je to u kapslové kávy? Funguje to stejně, tzn. když voda protéká do 20s, tak je výsledný nápoj bez kofeinu?

Urcite bez kofeinu neni (ani jedno). Je sice pravda, ze kofein se extrahuje spise koncem extrakce, ale rozhodne ne az po 20s. Zadna takova casova specifika tam nejsou. Kdyz ti za 20s natece 100ml kavy budes v ni mit i dost kofeinu a kdyz ti naopak za 50s nakape 20ml kavy, kofeinu v ni bude minimalne. Espresso obecne ma mene kofeinu nez alternativy ze stejneho mnozstvi kavy ale porad ho tam je docela dost.

Nehlede na to, ze ristretto neni definovane casem, ale mnozstvim. To, ze mi neco tece 20s neznamena, ze to je ristretto. (To, ze mi neco tece 20s spis ve vetsine pripadu znamena, ze to je uz skoro zrale na vyliti).

 

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Přátelé, chci se v hraní si s kávou posunout někam dál. Doma se mi ale nesmí hromadit věci, které nepoužívám. Uvažuji tedy, že pošlu do světa svůj Rocket R58. Neuvažuje někdo z Vás o brzkém pořízení téhle velké bestie? Rád ho v budoucnu rozumně prodám tady, než někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, chci se v hraní si s kávou posunout někam dál. Doma se mi ale nesmí hromadit věci, které nepoužívám. Uvažuji tedy, že pošlu do světa svůj Rocket R58. Neuvažuje někdo z Vás o brzkém pořízení téhle velké bestie? Rád ho v budoucnu rozumně prodám tady, než někde jinde.

Představa o ceně? Když tak SZ. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me taky jednoznacne Porlex. Lip se drzi, lip se s nim mele, je mensi, odolnejsi a presne se vejde do Aeropressu, coz je moje standardni cestovni kombo.

Velkou vytku jsem mel (a mam) ke klicce, ktera se brzo vyzvejkala, zacla vypadavat a nakonec uplne prokluzovat. To jsem ale vyresil vyriznutim zavitu a nasroubovanim matky. Navic ted muzu pohodlne mlit akuvrtackou s 10mm nastrcnym klicem, kdyz jsem treba na chalupe a cela rodina chce kafe.

Ale jinak je to v porovnani se slusnym mlynem samozrejme prditko a i na chuti to je znat. Zvazil bych treba Lido nebo Comandante, pokud trvas na rucnim. Nebo elektriku - i Baratza Encore bude znatelny vylepseni a da se sehnat za trojku...

 

A taky bych poprosil cca kdy a za kolik by sel ten Rocket ;-)

Upraveno uživatelem RedAce666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ale jinak je to v porovnani se slusnym mlynem samozrejme prditko a i na chuti to je znat. Zvazil bych treba Lido nebo Comandante, pokud trvas na rucnim. Nebo elektriku - i Baratza Encore bude znatelny vylepseni a da se sehnat za trojku...

 

 

Díky, akorát Lido nějak nemůžu najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak s tou kličkou to zřejmě byl obecnější problém, který je snad u současného modelu vyřešen, viz např. toto:

 

"Skladem již máme inovovanou verzi kávomlýnku Porlex Tall - změny doznal způsob uchycení kličky na mlýnku, který by měl předcházet známému problému s "omačkáváním" šestihranu, na kterém klička dříve držela, nový a mnohem designovější a luxusnější je také obal kávomlýnku."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...