Jump to content

Patek Philippe Calatrava Pilot Travel Time


Recommended Posts

The case, in 18kt white gold, measures 42mm. It has a sapphire crystal and it is water resistant to 30 meters.
Movement is the Swiss automatic Patek in-house caliber 324 S C FUS with 29 jewels, 28,800 vph and a power reserve of 45 hours. It has a 21kt gold rotor and is fitted with a Gyromax balance with a patented geometry Spiromax balance spring, and bears the Patek Philippe Seal. Functions are: hours, minutes, seconds, dual time zone, separate day/night indications for local and home times. It has a blue varnished dial with luminescent hands and numerals, and an openwork hand for home time display.

 

pppilot.JPG

 

pppilot1.jpg

 

pppilot2.jpg

 

pppilot4.jpg

 

Moc pěkné.

Edited by Baker
Link to post
Share on other sites

Tak to bych od Pátků nečekal. Moc dobré. Zajímaly by mě živé fotky kvůli úpravě pouzdra, takhle není úplně poznat, co je leštěné a co broušené.

Link to post
Share on other sites

Nejsem si jist tím zlatem, v oceli byly by v tomhle parádním  tool leteckým tvarosloví letečtější, ale nešť. Patek ve zlatě je ten pravý patek. Ciferník a ovládání třemi korunkami chce být tak letecky lapidární a polopatický, až je pro mne fakt opakem intuitivního. Osobní neschopnost, určitě bych si zvyk.

Edited by cigi
Link to post
Share on other sites

Hezke, hezke, teda byly by, kdyby to nemelo ty odporny korunky, to nemaji stroj s nastavovanim druhe casove zony jednou korunkou? A kdyz ne, k cemu potrebuji dve?

Edited by utrejch
Link to post
Share on other sites

Práve som našiel niečo také, že určili cenu okolo 50,000 dolárov, inde zase za 42,000 eur.. A také delikatesné info o roku 2009, kedy sa predali jeden Pilotky z roku 1936 za 1,7 milióna eur... :clap:

post-38180-0-23537200-1426717663_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Není to úplně to co bych od PP čekal, po pilotkách bych se určitě rozhlížel jinde. U PP bych očekával a vyhledával spíš špičkové společenské hodinky, výjmečné materiály, s komplikacemi, dizajnem, spíše konzervativní. Nicméně neodsuzuju, třeba si to trh žádá.

Link to post
Share on other sites

Naprosto souhlasím Dali. Moc ten krok PP nechápu. Nemají zapotřebí vstupovat do přeplněného segmentu pilotek.

A tyhle konkrétní hodinky se mi vyloženě nelíbí. Ale co kus to názor, že.  

Link to post
Share on other sites

PP ukazali, ze to neni zaprdena fabrika fungujuca na istotu. Krasne pilotky vymazlene do posledneho detailu. Local/Home indikator odstranuje potrebu 24h stupnice na ciferniku alebo lunete a hodinkam zachovava krasnu jednoduchost a eleganciu.

Idem si vymenit trenirky a snivat svoj sen o Patekoch...

Link to post
Share on other sites

Za mě je to jedna veliká paráda. Mě se líbí moc, bohužel se můžu jen dívat na obrázky. V reálu se k nim asi nikdy nedostanu byť jen na vyzkoušení :(

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...