Přejít na obsah

Seiko SKX 007/009


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Opět bych si rád objednal SKX007, ale váhám - doposud jsem vždy objednával na gumě a pak nosil na NATO strapech.

Tentokráte vím, že chci na jubilee, ale - kdesi jsem četl, že origo jubilee není žáden zázrak, že je lepší např: http://www.strapcode.com/store/22mm-super-jubilee-316l-stainless-steel-watch-band-seiko-skx007-p-1123.html

Otázka tedy zní, zda-li objednat na gumě a dokoupit, nebo koupit rovnou na origo jubilee?

Díky

 

S Jubilee nemám zkušenost, ale měl jsem na SKX007 origo Oyster (nicmoc, plechařina) a Super Engineer II, ten z videa od ggranda (neměl chybu, ale je těžší).

 

Osobně bych objednal hodinky na tahu, ponosil a když Ti nebude vyhovovat, vždycky ho tady celkem jednoduše pošleš dál a pořídíš lépe vyhovující.

IMHO lepší se rozhodnout na základě vlastní zkušenosti.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dva tahy. Jeden Oyster a jeden Jubilee. oba od Seika a nemůžu si nějak stěžovat. Spousta lidí tvrdí, že jim koncovky chrastí. Na jubilee mi nechrastí nic a na Oysteru stačilo lehce přihnout ty pacičky zezadu na koncovce a nechrastí taky nic. Proto tam jsou :D Ony se při častém sundávání a nasazování tahu lehce roztáhnou a pak koncovka začne lehce chrastit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co chceš přihýbat,aby nechrastil celý tah ? :D

SKX007/9 jsou moc fajn hodinky, ale co jsem teď měl po letech doma zase Monstra, tak ty hodinky jsou prostě jinde ve všem, počínaje výborným tahem z fabriky.

Počínaje i konče s tim tahem, ale ani na monrtrech zadna slava, mel jse je taky a po tydnu sly a vrtil jsem se k 007 a ted jsem koupil 009. Monstr jsou dobre hodinky ale ze by byly na spici pred skx007 to si nemyslim.

 

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počínaje i konče s tim tahem, ale ani na monrtrech zadna slava, mel jse je taky a po tydnu sly a vrtil jsem se k 007 a ted jsem koupil 009. Monstr jsou dobre hodinky ale ze by byly na spici pred skx007 to si nemyslim.

 

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

No, při vší úctě, pokud se budeme bavit o tahu, který se dodává origo jak na SKX tak na Monstra a napíšeš, že na Monstrech taky žádná sláva, tak potom Ti tah na SKX musí připadat naprosto tragický. Teď se nebavím o vizuálním vzhledu, ale o kvalitě provedení a použitém materiálu. Co se týká hodinek jako takových, je to, samozřejmě, věc názoru. Někomu se Monstra nelíbí, do těch se musí "dozrát", vyzkoušel jsem si to sám na sobě. SKX je taková líbivá klasika, ty se většinou líbí na první pohled. Ale abych nevařil z vody, nemám sice přímo SKX, ale Sarb059 Alpinist, což je identické pouzdro, jen asi o 1000% lepší tah, jiný cifr a strojek a zároveň mám i Monstra a bohužel musím říct, že co se týká pohodlnosti nošení a toho, jak hodinky sedí na ruce, tak Monstra vedou. A tohle měl asi ggrand na mysli, když psal, že ty hodinky jsou jinde. A to se bavím o hodinkách dvakrát dražších než jsou Monstra, u klasických SKX to musí být ještě horší. Monstra mají geniální pouzdro i tah, ale každý na to musí přijít časem sám. Já měl troje a až na třetí pokus jsem si to vše uvědomil. Tož asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně tahy na Seikách jsou hrůza, o origo tahu na SKX ani nemluvím, proto mám jen plné tahy, to je o něčem jiném.Nejlepší origo tah jsem měl na Orientech EM65001B. Rozdíl v nošení mezi Monstry a mezi SKX jsem nezjišťoval ale Monstra se mi né moc dobře nosily. Myslím že spíš je to o tahu a pak o tvaru pouzdra.

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...