Jump to content
Daemonultimate

A. Shorokhoff - ze stavby do H. H.

Recommended Posts

Alexander Shorokhoff

Od stavebního mistra k Haute Horlogerie.

Dnes se podíváme na značku Alexander Shorokhoff, jejíž jméno se v současnosti nese napříč hodinářským světem a představuje jméno jediného muže. Muže, který, ač se to zpočátku tak nezdálo, se již nesmazatelně zapsal do soudobé historie výrobců hodinek, muže, který tuto značku založil a je nejen jejím generálním, ale i kreativním ředitelem. Všechny modely hodinek vznikající v dílnách hodinářských, ryteckých i zlatnických mistrů pod touto značkou jsou dílem jeho návrhů.

Alexander+Shorokhoff+-+1.jpg

Alexander Shorokhoff, narozen v Moskvě roku 1960, je potomek prosperující moskevské rodiny se zájmem o umění, literaturu a hudbu, který se u něj projevoval již od dětství. Zároveň ho vždy přitahovala architektura a mechanika... http://www.freshmagazine.eu/alexander-shorokhoff-od-stavebneho-majstra-k-haute-horlogerie/

Shorokhoff211_1-c0f17.jpg

zdroj obrázku: europastar

Edited by Daemonultimate

Velice zajimave hodinky, ale nějak se mi celkově nelíbí, připadá mi to nějak preplacany :-/

Jeho hodinky je možno shlédnout v Brně v Olympii. Už před půl rokem jsem tam stál a slintal nad jedním kouskem. Ale jak píše kolega nade mnou, jsou typicky rusky přeplácané. Z cca 20 kousků se mi tam líbil jeden...

přikladám fotku, přes mobil se mi bohužel nenahrála. Za mě velice povedené hodinky. V ceníku jsem je nenašel, ale na webu byla cenovka 3.750 Euro. Je to limitka, cena je vyšší. Bohužel. Za 2.000,- bych je bral :-(

AS_KD02-4G_produkt-gro%C3%9F-schatten-10