Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Mne ty moje nedaly, pred chvili jsem tedy zdarne dokoncil ozvuceni(to takovej problem nebyl, koukl jsem do onech vedle zminenych Alba a dle nich...), nyni se uz zvukove umi projevit. 
Zde jsem nasel priklad jak hraji... -jinak jsem mimo toto v podstate nic nenasel... nejake info. rok nic. No modul je jasny...
Horsi to bylo s tlacitkem,  -je ve verzi kdy je na nem nasazena i pruzinka pro zpetny chod. Takze musely v podstate sedet dva prumery... 
Povedlo se jedny solarni orienty na odpis(vnitrek tak oxidovany, ze se uz nafukoval) to takhle maji taky. Jen neni rovne zakonceni, ale vypoukle dovnitr...
Takze se ovlada i svetylko a chodi to krasne volne. Bez nej neslo ani nastavit alfanumericke memo, -bezici text na az 24 znaku...

1164073530_3.jpg.c193538acf7ce269186032814ee880a6.jpg

2.jpg.b4ae33014baaa3634fd289da10fa323b.jpg

Zachytit presne pet znaku je problem bud neostre ci necele...

4.jpg.524b4befffa14c70c37afa609a28aae9.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky




Kolegové, mám na vás prosbu....


Jestli ti můžu dát přátelskou radu, tak staré digitálky na běžné nošení nekupuj. Navíc když, jak píšeš, se v tom neorientuješ. Má to dva důvody:
- Jejich ceny ve slušném nositelném stavu jsou v převážné většině vysoké
- Na rozdíl od mechanik quartzové moduly stárnou bez ohledu na to, jak moc (ne)byly používány. Vždycky vlastně kupuješ zajíce v pytli. Můžeš tak koupit krásné hodinky v NOS stavu za horentní sumu, které ti po pár měsících nošení přestanou fungovat. A hledat někoho, kdo ti je opraví, bude dost obtížné.
Smysl by to mělo podle mě jen tehdy, pokud bys byl schopen si je opravovat sám.

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 11. 2020 v 20:17, casiotron napsal:

Moje rada - nenakupovat na Chrono24. Potom si najdi typové označení hodinek, které bys chtěl a vyjeď si v ukončených aukcích na ebay, za kolik se ty které prodávají. A potom zkus do něčeho, co si najdeš v živých aukcích, jít.

 

V 13. 11. 2020 v 20:39, Harwey napsal:

Skus popozerat tu

http://www.vintagelcd.com/

Díky oběma, zkusím to sledovat a udělat si lepší představu o těch cenách, ty stránky od Harweyho jsou OK, aktuálně tam není nic úplně TOP (co bych musel mít), typově se tomu blíží:

http://www.vintagelcd.com/vul/item/seiko-a029-5020

Jinak se ještě jednou dovolím přípomenout, že pokud by někdo měl "přebytečný" digitálky tohoto typu, tak se jich rád okamžitě ujmu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, snad mi dovolíte mezi tyhle Vaše šperky šoupnout dotaz. Alespoň rokem původu modelu digošek sem patří.

Dorazily mi Alba Y772 s biorytmy (známé i jako Pulsar, Yema, Annex..., rok asi 1982). Vím, že je tu má třeba Akai a možná ještě někdo.
Neměl byste na ně prosím někdo návod? Nějak se mi ho na webu nedaří najít. Asi tam ani není, či co.
Jelikož se jedná o důležitá ryze vědecká data, která tento superpočítač umí vypočítat (kdo by si nevzpomněl na film Jáchyme, hoď ho do stroje...), nutně bych potřeboval se je naučit číst.

Vím, že řádky označené P, S, I znamenají Physical, Sensitivity, Intellectual a čísla 23, 28, 33 mají značit denní cykly, ve kterých se tyhle řádky opakují.
Ale netuším, proč je na každém řádku nejprve čára a pak ještě dva body, které blikají. Jestli to je nějaké rozmezí, či co. Mohlo by být, dole jsou stejné trojice symbolů nejprve jako prázdné a pak plné.
A když už jsem se Vám tady takhle odhalil se svým dnešním biorytmem, potřeboval bych fakt súrne vědět, co to znamená... :), bo tohle nepočká....
Díky všem Všeználkům!

Alba-Y772-lo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tečky u plných znaků bych viděl jako konec "ležatých sloupečků" a u obrysových znaků jako prostředek škály. Jen odhad, sám mám jen Casia s biografem což je asi to samé téma jen BH 100W mají pouze sinusoidy bez "ležatých sloupečků" kam status umísťují.

alba f1.jpg

w9.jpg.753848e82bc1df7f007d5a4b5c917a19.jpg

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...