Přejít na obsah

Seiko Legenda - Želvy


People

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

A je to tady... Dočetl jsem tohle nekonečný vlákno a potřebuju je. Nikdy se mi podobný tvar nelíbil, ale po sto a jedné fotce nastal posun. Protože mám většinu hodinek černých, vypadá to na PADI. Tohle se mi musí stát zrovna na dovolené, ale tak alespoň se mám na co těšit po návratu. Mám hodně hubenou ruku, jsou to stejná policejní pouta jako moje orange monstra?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za zdvojený post z mého vlákna, ale tematicky se sem hodí :-)

 

Dneska nahodím pár makrofotek černých želv SRP777. Oproti SKX je jejich ciferník jednak zpracovaný mnohem lépe a díky pár detailům jsou i ta makra zajímavější:

 

Stříbrná vteřinovka (oproti bílé u menších sestřiček) dokáže při delší expozici krásně krokovat, někdy bych tak chtěl vyfotit na stejný čas nějaké háj- bíty

ItNFpHi.jpg

 

Kumi je u želv nejsilnější ze všech hodinek co mám. Všimněte si krásného orámování indexu na dvanáctce

bjXMGMY.jpg

 

Podhled na ciferník

rFNTgfT.jpg

 

Nechvalně proslulé X na ciferníku vůbec nevadí. Naopak vytváří s ostatními nápisy krásně symetrickou pyramidu

GMK5r2V.jpg

 

Velice jemné, ale při správném osvětelní dobře patrné orámování indexů

lHL4z0Q.jpg

 

Meč na dvanáctce obklopený pořádnou porcí Lumibritu, který je zase ohraničený tenkou kovovou linkou

svo0yrY.jpg

 

Šípovitá minutovka je charakteristickým poznávacím znakem jak SKX, tak želv. Na fotce je opět patrné jené orámování indexů.

bGSQiSC.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pro ně dnes dopoledne zajel. Než si o nich číst další desítky stránek, udělám si názor sám a léto taky nezastavíš.

 

V prodejně, mimochodem Helveti můžu jen doporučit pro osobní přístup a příjemně strávenou chvilku času, jsem byl na moment na vážkách mezi černými a pepsi verzí. Tak nějak naslepo a pocitově jsem tam zvolil pepsi, ale když jsem vyšel ven a zasvítiko na ně sluníčko, bylo mé rozhodnutí potvrzeno. Odpoledne na koukáku jsem byl už vyloženě král :-). Černé hodinky mám troje.

 

To je úžasný, jak ty hodinky na světle září. Než je trochu vyfotím, posílám jednu mobilovku.

Na ruce o nich mimo jejich váhu člověk ani neví. Myslím to tak, že nikde netlačí a ani za celý parný den jsem neměl pocit, že bych je pro větší pohodlí raději sundal.

post-92-0-97561900-1533156975_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pro ně dnes dopoledne zajel. Než si o nich číst další desítky stránek, udělám si názor sám a léto taky nezastavíš.

 

V prodejně, mimochodem Helveti můžu jen doporučit pro osobní přístup a příjemně strávenou chvilku času, jsem byl na moment na vážkách mezi černými a pepsi verzí. Tak nějak naslepo a pocitově jsem tam zvolil pepsi, ale když jsem vyšel ven a zasvítiko na ně sluníčko, bylo mé rozhodnutí potvrzeno. Odpoledne na koukáku jsem byl už vyloženě král :-). Černé hodinky mám troje.

 

To je úžasný, jak ty hodinky na světle září. Než je trochu vyfotím, posílám jednu mobilovku.

Na ruce o nich mimo jejich váhu člověk ani neví. Myslím to tak, že nikde netlačí a ani za celý parný den jsem neměl pocit, že bych je pro větší pohodlí raději sundal.

 

Děkujeme za milou návštěvu a doporučení.

Vypadá to, že hodinky sedí parádně. Na léto jsou Padi želvy jasnou volbou, na slunci je radost je pozorovat, tak snad se neokoukají a nadšení z nich přetrvá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michale, díky.

Mimochodem, tahle tvoje fotka je ze včera? Šel jsem Divokou Šárkou a asi uprostřed mě chytl vítr a déšť, že jsem neviděl na krok.

Strašná smršť. Doma v okolí, o cca 12km stranou, mi to nikdo nevěřil.

 

Jinak koukam tak nějak průběžně v poledne a o půlnoci na přesnost a aniž bych jí chtěl unáhleně hodnotit, zatím se mi to moc líbí.

Trochu to skotačí od +7 do -2 podle denního rytmu a to je vynikající. Uvidíme po záběhu.

 

Trochu mi dělá starost chod závitu korunky. Povoloval jsem jí jen jednou, abych nemusel odchylku počítat s výchozím stavem -45s

a nebyla tam ta jistota jako na monstrech. Asi se to trochu ochodí, u monster to myslím taky zpočátku nešlo hladce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost u Seiko se šroubováním korunky je docela blbá. Myslel jsem, že to dělají jen ty levnější modely, ale bohužel tu jistotu jakou mi dávaly např. takové Precisty mi nedali ani MM300. Je to škoda, ale třeba GS už to budou mít vychytané. Snad napíše někdo kdo má již zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem byl u želv z té korunky hrozně rozčarovaný - jediná vada na kráse. Jako kdyby v ní byl písek, drhla při šroubování. Zkoumal jsem pod lupou závit, ale byl v pohodě. Jak jsem se dočetl na internetu, nebyl jsem zdaleka sám, komu ten se ten chod závitu nelíbil. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem namočil nitku do oleje na jemnou mechaniku a tou nití jsem ten závit párkrát protáhl. Od té doby šla korunka šroubovat krásně hladce, žádné nabalování bordelu na závit jsem také nezaznamenal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...