Přejít na obsah

IWC vs. Seiko - Súboj titanu


wawrik

Doporučené příspěvky

Zajimavy srovnani, je videt, ze sis s tim dal praci. Na druhou stranu mi to prijde jako srovnavat hrusky s jabkama. Sagarmathy beru jako to nejlepsi co opustilo "obyc" Seiko, naopak tyto IWC se asi za vlajkovou lod povazovat nedaj. Postavit ale proti nim treba Ingy 3227, uz by to asi bylo vyrovnany. A hledat hodnotu v rozdilne cene preci taky moc nejde, treba takovy SDcka od Rolexu taky nemaj ctyrikrat vyssi uzitnou hodnotu nez Emperory a nikoho nenapande je takto srovnavat.

 

Ale jak jsem psal na zacatku, dal sis s tim praci a to se vzdy ceni

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

african: To neviem. Ony tie GST boli dávno predtým aj v servise vo Viedni, odkiaľ mi ich tiež vrátili poškriabané na puzdre (a preto som potom v Sherone vedel, že sa to opraviť dá :)), takže je možné, že sa to stalo vtedy.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní počin! Děkuji za skvělý počtení. Jen k prvnímu odstavci: Seiko snad není renovovana značka? Osobne ji neberu méně než IWC ;-)

 

nechci slovickarit a prudit, ale nemyslel si spis renomovanou znacku nez renovovanou? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Ať už je to srovnání jakkoli tendenční a neobjektivní, jak tu někteří soudruzi naznačují, jen za ty fotky samotné bys zasloužil metál a pochvalu před celou nastoupenou jednotkou. Nemluvě o tom, že jsem se při čtení celkem dobře bavil. Klobouk dolů!

 

PS: Ty Sagarmathy ti závidím tak, až je mi z toho skoro stydno. Naštěstí se to dělí mezi tebe a Instanta, kterému jsem je záviděl předtím. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtipne a paradne napisane. Ten model od IWC neni nic pro mne, to je ale muj boj. Diky ;) .

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkedy si omrzol pod Čomolungmou, máš utkvelé predstavy a si zaujatý :).

Vôbec nie, práveže som zosobnenie objektivity. Nestrannosť sama. Akurát odvtedy - pokiaľ na hodinkách nie je vyznačený kopec, kde mi omrzli paprče - ich nepovažujem za plnohodnotné. No a čo? Iní fetujú a kradnú.

 

 

Inac ta luneta je tusim - snad sa nemylim - robena technologiou metal injection molding (praskovy kov natlacis do formy a potom upecies v pec...)

V brožúre nič také nespomínajú. Skúsim ju zajtra nejako citlivo odfotiť, možno má niekto lepší prekladač z rozsypaného čaju do klinového písma alebo angličtiny...

 

A pre zaujímavosť pár ďalších fotiek, výrezy 1:1 z maximálneho zväčšenia, nech niečím kontštruktívnym prispejem...

 

Seiko, detail lešteného loga. Vidno stopy po frézovaní.

post-6480-0-62338700-1456328952_thumb.jpg

 

Seiko, detail lunety, zweimal. (Ten prvý nie je 1:1.)

post-6480-0-22768300-1456328953_thumb.jpg

post-6480-0-94357700-1456328952_thumb.jpg

 

IWC, detail nápisu na skrutkovacom viečku:

post-6480-0-26789400-1456328952_thumb.jpg

 

IWC, detail odbitého rohu na dvojkovom indexe:

post-6480-0-51901600-1456328953_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu sa spomina MIM v suvislosti s inym titanovym Landmaster L.E. modelom: http://kucimoinc.blogspot.sk/2011/04/seiko-landmaster-sbcw001.html

 

edit: ale brozuru naskenuj..

Skenovať ju nebudem z rovnakého dôvodu, ako si ju neskenoval ty - nechcem rozlomiť strany :) Musí ešte nejaký rok vydržať v NOS stave, potom ju naskenujem. Tak zatiaľ iba poohýbané fotky, kde by sa mohla technológia výroby lunety spomínať, ale podľa blbého google prekladača nespomína. Ak má niekto win mobil, mohol by to skúsiť s tým, pri preklade z nepálčiny dával ako jediný použiteľné výsledky.

post-6480-0-75275800-1456386724_thumb.jpg

post-6480-0-16239300-1456386743_thumb.jpg

post-6480-0-92852300-1456386743_thumb.jpg

 

Inak mi je naozaj divné, prečo sa týmito technologickými vecami firmy nechvália viac. Namiesto toho generujú clivé príbehy, po ktorých jedno oko nezostane suché...

 

Inac ta luneta je tusim - snad sa nemylim - robena technologiou metal injection molding (praskovy kov natlacis do formy a potom upecies v peci

Si si istý, že metal injection molding je to, čo popisuješ? Prášok do formy a potom upiecť v trúbe je skôr technológia spekaných karbidov (okrem iných aj karbidu titanu), ale metal injection molding laicky evokuje niečo ako presné vstrekovanie/presné tlakové liatie. Tomu by zodpovedala aj poznámka o zmene objemu, pretože spekanie karbidov je veľmi, veľmi presné. Však sa z toho vyrábajú aj presné nástroje na trieskové obrábanie s geometriou rádovo v desatinách milimetra.

 

Myslím, že Vrcan sa zaujíma o technológie spracovania titanu, možno by vedel niečo viac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

McS: Dík.

 

Mohlo mi hneď napadnúť, že predseda klubu, svoj tajomník a zároveň nástenkár (v širokej pospolitosti známy ako Trojjediný) sa predsa mýliť nemôže! A v slovách ako ?sinterovanie? naschvál robí preklepy, aby nás udržal v bdelej pozornosti.

 

Aby som sa vrátil k téme, od začiatku mi u GST vŕta hlavou tá nezmyselná asi desatinková medzierka medzi nožičkami a lunetou:

post-6480-0-46424300-1456475979_thumb.jpg

Jediné vysvetlenie, ktoré mi napadá, je, že nožičky sú k puzdru prilepené alebo privarené. A presah je tam preto, že z nejakého dôvodu nevedia dostatočne opracovať oblúkový prechod do roviny pod lunetou, aby to nerušilo. V tom rohu sa to ľahšie stratí. Makrofotky odhalili, že nožičky presahujú aj naspodu, spoj je - na rozdiel od zvyšku hodiniek - príliš ostrý a v niektorých miestach opracovaný.

post-6480-0-88912700-1456477943_thumb.jpg

post-6480-0-28250300-1456477944_thumb.jpg

Vedel by mi tú medzeru niekto vysvetliť rozumnejšie? Že je to dizajnérsky zámer sa zdráham uveriť, príde mi to ako technologická nutnosť.

 

Toto je tá otázka, ktorá mi roky rozhadzuje čakry...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...