Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Návštěvník pitrs182

Pokolikate se v tematu zbrane resi tohle same dokola?

Me by jen vazne zajimalo, kdo poctive chodi na strelnici nebo alespon cvici na sucho.

Kdyby se vytisklo vse co je kolem tohohle popsano na ceskych forech, ve sberne surovin bych za to dostal na novy Pateky:-)

Od toho jsou diskusní fóra. Já osobně sem rád za každý erudovaný názor v tématech, které mne zajímají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wanderer: Cca do roku 1994 byly skoro všechny dobré a spolehlivé, tohle je rok 1990, v brynýru - ne s tím hnusným lakem na rakve. Je tak krásná, že skoro přemýšlím, že upustím od plánu na nějaká zlepšení - chtěl jsem sportovní mířidla a vyladit spoušť od puškaře, ale asi nebudu zasahovat do autenticity poměrně slušně zachovalého kousku.

 

V tom případě žádné vylepšování, tunění a ladění. Nechat ji tak, občas si z ní zastřílet a moc nenosit, ať se neošoupe. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

V tom případě žádné vylepšování, tunění a ladění. Nechat ji tak, občas si z ní zastřílet a moc nenosit, ať se neošoupe. :smile_anim:

 

No, na denní nošení mám PPK :D Ale občas nosím velkou pistoli no, většinou jako záložku k dlouhé :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji za otazku, rad na ni odpovim, i kdyz jsem nemel nikdy v umyslu se tady jakkoliv profesionalne angazovat.

 

Skoleny expert v pouzivani noze muze byt kazdy druhy ukrajinsky/albansky/srbsky ... delnik, pohybujici se zcela volne i na nasich ulicich. Jenom proto, ze vy jste toho sveho zatim nepotkal, neznamena, ze tam venku nejsou :) Realita vsedniho dne tam venku je mnohdy dost odlisna od bezne zkusenosti laicke verejnosti, ale osobne jsem rad, ze se s tim vetsina z vas nikdy nesetka.

 

Vite, ja nehodlam zabihat do podrobnosti a kohokoliv skolit, me tohle forum bavi pouze clanky a prispevky o hodinkach. Necekal jsem ale, ze me tady mistni gentlemani zacnou mlatit svymi prukazkami ze strelnice jenom proto, ze jsem vznesl nevinny dotaz k problematice, ktera me tady taky zaujala.

 

Jestli vam muj nazor opravdu vadi, pak se omlouvam a budu i nadale spise cist. Moderator si muze zkontrolovat mou IP adresu, nemam potrebu koholiv poucovat z mista, ze ktereho vam pisu.

 

PEACE

 

rob

S mírem souhlasím a taky už do toho nebudu šťourat, jen podotknu, že mi prostě přišlo opravdu hodně nepravděpodobné, že by profesionální Mekymesr napadl zrovna pokojného chronomagora na procházce a že by tím došlo k tak úžasně nepravděpodobné situaci.

 

To, že jsem "toho svého" ještě nepotkal je myslím zřejmé, stejně jako je tomu u tebe.

 

A názor? S názorem se dá nesouhlasit ale to je, myslím, tak všechno.

 

Jsem tak nastřílenej, že jsem průkazku už zahodil. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cody: Já cvičím poctivě :)

 

Hele a vis, ze tohle ti verim. Fakt.

 

Kdysi jsem susil kazdy den rano, abych mel duvod vynechat rani rozcvicku. Ted ani necvicim ani nesusim. Ted po ranu vysedavam u kompu. Taky proto aby mi neunikla nejaka hrozne dobra rada jak a co delat kdyby se mi neco prihodilo. Zrovna nedavno jsem se takhle dozvedel, jak si pomoct pokud ti lejno zaklepe na slipy a nemas papir. Po shlednuti navodu jsem zacal litovat, ze uz nekourim pyro. Borec me naucil, jak si z prazdnou krabickou muzou dva lidi ve stejne situaci pomoci aniz by ocistu po vykonu zanedbali nebo jim zustalo cosi za nehtem. Skoda ze postu poctive mazu a nemam ten odkaz. Mnoho zkusenych a ostrilenych ostrostrelcu by to jiste v budoucnu vyuzilo, pokud by teda vsechny ty rady selhali:-)

 

(to pls nevztahuj na sebe, do auta bych s tebou nesedl, ale na strelnici sel)

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono s těma zbraněma a jejich nošením... taky se nechci pouštět do velké debaty, nemá to cenu. Každý si to musí přebrat sám za sebe a být smířený, že v rámci své obrany a svých blízkých může zabít. A dát si dohromady, jak umí reagovat, stílet a jak se chová. Většina vidí jen tu střelbu samotnou, ale je mnohonásobně víc situací, kdy stačí jen odhrnout bundu, či jen rozepnout zip a okamžitě přestanete být středem zájmu skupinky mladíků jisté komunity. Dokonce funguje takový bonus povědomého chování, kdy vám dají prostě pokoj rovnou, výborně je to popsáno zde. ;)

http://www.dfens-cz....anku=2011110601

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz prijedes a zaplatis naboje, proc ne:-) Proto jsem z 90% presedlal pred par lety na military airsoft. Lidi na strelnici a ceny munice me definitivne odradili. Dat dva litry a jeste trpet s lidmi kterym bych se radeji z daleka vyhnul...Ted si dam na jednom miste na jednu vec pri jedne opakujici se prilezitosti cca 1x za mesic jeden zasobnik. Abych vyhnal pavouky z hlavne a nezapomel kde se to macka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Tada

Tak jsem dotáhl domů finského Mosina M39... Rok 1944, výrobce VKT, sčíslovanej, žádnej repas, je tak jak prošel Pokračovací válkou.

 

Nemůžu se dočkat, až ho vytáhnu na střelnici. Kupodivu se i vejde na výško do trezoru, o čemž jsem vážně pochyboval. Až ho vyčistím dám fotky, bohužel většina majitelů střelných zbraní je má strašlivě zahumusené a pak se diví, že to střílí blbě, nebo že to rezne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dotáhl domů finského Mosina M39... Rok 1944, výrobce VKT, sčíslovanej, žádnej repas, je tak jak prošel Pokračovací válkou.

 

Nemůžu se dočkat, až ho vytáhnu na střelnici. Kupodivu se i vejde na výško do trezoru, o čemž jsem vážně pochyboval. Až ho vyčistím dám fotky, bohužel většina majitelů střelných zbraní je má strašlivě zahumusené a pak se diví, že to střílí blbě, nebo že to rezne....

Předpokládám, že nosíš ochranné brejle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Předpokládám, že nosíš ochranné brejle.

 

Na čištění? :D Či proč? :D

 

Brýle mi obecně při střelbě dost překážení, hůř se mi u flinty ostří na mušku, ale Mosina si bez brýlí nelajznu, protože když tam člověk špatně nastaví úderník, tak mu to propíchne zápalku a to je občas hukot :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Na čištění? :D Či proč? :D

 

Brýle mi obecně při střelbě dost překážení, hůř se mi u flinty ostří na mušku, ale Mosina si bez brýlí nelajznu, protože když tam člověk špatně nastaví úderník, tak mu to propíchne zápalku a to je občas hukot :D

 

to znám, tuhle se mi to stalo v autě a musel sem měnit sedadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono s těma zbraněma a jejich nošením... taky se nechci pouštět do velké debaty, nemá to cenu. Každý si to musí přebrat sám za sebe a být smířený, že v rámci své obrany a svých blízkých může zabít. A dát si dohromady, jak umí reagovat, stílet a jak se chová. Většina vidí jen tu střelbu samotnou, ale je mnohonásobně víc situací, kdy stačí jen odhrnout bundu, či jen rozepnout zip a okamžitě přestanete být středem zájmu skupinky mladíků jisté komunity. Dokonce funguje takový bonus povědomého chování, kdy vám dají prostě pokoj rovnou, výborně je to popsáno zde. ;)

http://www.dfens-cz....anku=2011110601

A názorně předvedeno zde :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cpfn2e9H_Ds

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

5 hodin čištění a stále z toho jdou tuny sraček... Tak to dopadá, když někdo vezme vojenskou flintu zabalenou do vazelíny, jenom protáhne hadříkem lauf a střílí, spaliny se spečou s vazelínu a nejdou za boha ven, čpavek, čpavek a zase jenom čpavek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musel jsem to asi chytit od Vás Vy parchanti!

Nebo to dřímalo 30 let ?

Ale nějak jsem vyrazil si zastřílet a zjistil, že to je opravdu pro mě ten správný relax ...???!!!

 

Takže nejprve CZ-75 a její klony, pak karabina Beretta, včera Glock ...

... a doma ve sklepě vzduchovka CO2 Crosman 357 ...

 

Něco v tom prostě je, no discussion...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musel jsem to asi chytit od Vás Vy parchanti!

Nebo to dřímalo 30 let ?

Ale nějak jsem vyrazil si zastřílet a zjistil, že to je opravdu pro mě ten správný relax ...???!!!

 

Takže nejprve CZ-75 a její klony, pak karabina Beretta, včera Glock ...

... a doma ve sklepě vzduchovka CO2 Crosman 357 ...

 

Něco v tom prostě je, no discussion...

 

To už lepší nebude smile_anim.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brett: Kup si starou CZ75, hoď na ní mikrometrická mířidla, vylaď spoušť, celková investice pod 10tis a budeš mít lovce desítek :)

 

NO, tady bych si z vlastní zkušenosti dovolil dodat: v tom případě ale musí být ta 75ka dobře nastřelená a Ty musíš trénovat, jinak se chová jako žehlička a padá na čumák. Kdo nechápe, ať si zkusí mířit žehličkou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...