Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Vyzkousel jsem si podpazni pouzdro po x letech a musim rict, ze poctive kozene s dobre laditelnejma popruhama neni spatne. Jen by me zajimalo, cim to vyvazujete. Myslim jako jestli si cvakate ten bazmek na pasek ci kalhoty. Me to totiz v pohybu strasne vadi, proste furt na to musim myslet a rovnat si zmuchlanou kosily. Bylo mi majitelem poradeno, abych si na druhou stranu dal rezervni zasobniky jako protivahu. To mi prijde jednak tezke a navic kdyby to nahodou nekdo videl, asi se me zepta na jakou valku se chystam. Existuje nejake podpazdni pouzdro, kde nemusim vyvazovat zbran nebo si tahat gate do podpazdi? Obcas ve filmu je videt, ze to jde. Jen jsem takove pouzdro jeste nevidel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cody: Podpažák mám pouze druhoválečnej americkej na Colt a to jsem v uniformě tak ověšen výstrojí, Garandem apod. že nějaké vyvažování neřeším. :D Jinak pistoli nosím na opasku a protiváha zásobníkem funguje výborně. Takže pokud nosím CZ75, tak jeden rezervní na druhé straně, dvouřadý Colt 1911 se už musí vyvážit zásobníky dvěma. Ale i při téhle už dost velké váze, se to nosí výborně. Všechno je to hlavně o perfektním pouzdře, já doporučuju http://www.kmsaddlery.eu Jinak rezervní zásobník se nenosí ani už tak kvůli větší kapacitě (i když i ta se může hodit), ale protože většina poruch pistole v bojové situaci je způsobena zásobníkem. Není proto nic jednoduššího, jak vyhodit nefungující a přebít jiným. ;)Navíc za magora jseš už v případě nošení železa, nějakej zásobník navíc to nevytrhne. Důležité je, aby se ti to pohodlně nosilo. Ale jsou lidi, co nosí 4 rezervní zásobníky a na kotníku ještě pro jistotu něco malého, takže buď v klidu. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Neznate nekdo uzsi ekvivalent(y) pro Glock 26? Co Walther PPS treba?

PPS je super - a je to stejně jako G26 plnohodnotná pistole i na střelnici.

 

Pokud by mělo jít pouze o sebeobranný nástroj, tak bych doporučoval namísto kompromisních Rugerů, Diamondbacků, Kevinů apod. Kahr MK9.

Je to parádní záležitost - zpracování, přesnost, spolehlivost - vše je v rámci dané třídy na vrcholu současné produkce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznate nekdo uzsi ekvivalent(y) pro Glock 26? Co Walther PPS treba?

 

Dobrou užší alternativou je KAHR , spatny nemusí byt ani Taurus. Občas se o teto značce mluvi s mírným despektem, ale měl jsem dva revolvery a jednu pistoli a no problemo :whistle:

 

Tady je jeden stihloun na prodej http://www.strelectvi.cz/forum/p-taurus-pt709-slim-9mm-lugerandfobus-vse-nove-t24911.html

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkousel jsem si podpazni pouzdro po x letech a musim rict, ze poctive kozene s dobre laditelnejma popruhama neni spatne. Jen by me zajimalo, cim to vyvazujete. Myslim jako jestli si cvakate ten bazmek na pasek ci kalhoty. Me to totiz v pohybu strasne vadi, proste furt na to musim myslet a rovnat si zmuchlanou kosily. Bylo mi majitelem poradeno, abych si na druhou stranu dal rezervni zasobniky jako protivahu. To mi prijde jednak tezke a navic kdyby to nahodou nekdo videl, asi se me zepta na jakou valku se chystam. Existuje nejake podpazdni pouzdro, kde nemusim vyvazovat zbran nebo si tahat gate do podpazdi? Obcas ve filmu je videt, ze to jde. Jen jsem takove pouzdro jeste nevidel.

Já mám ten koženej s popruhama taky a už nikdy ho nepoužiju. Neřešil jsem vyvažování - nijak mi ta váha či tah či co v pohybu nikdy nevadila. Dokud jsem se nadostal v zimě po oblevě na úplně ledovou lesní cestu do kopce(s báglem na zádech), kde jsme všichni s pravidelností každého metru sebou pravidelně nekontrolovatelně flákli o zem - a to skoro vždy končilo vypadnutím revolveru(poctivá 357M) z podpažáku. Zlatá opasková pouzdra. Tak holt nosím delší bundu na zakrytí zbraně, ale mám jistotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PPS je super - a je to stejně jako G26 plnohodnotná pistole i na střelnici.

 

Pokud by mělo jít pouze o sebeobranný nástroj, tak bych doporučoval namísto kompromisních Rugerů, Diamondbacků, Kevinů apod. Kahr MK9.

Je to parádní záležitost - zpracování, přesnost, spolehlivost - vše je v rámci dané třídy na vrcholu současné produkce.

 

 

Dobrou užší alternativou je KAHR , spatny nemusí byt ani Taurus. Občas se o teto značce mluvi s mírným despektem, ale měl jsem dva revolvery a jednu pistoli a no problemo :whistle:

 

Tady je jeden stihloun na prodej http://www.strelectv...ove-t24911.html

Diky, pocetl jsem mezitim ruzne testy a srovnani a Kahr ma opravdu dobre reference.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejen reference.

 

Bouchnul jsem si z MK9, PM9 a CW9 a nakonec jsem si MK9 koupil.

PM9 je už moc lehká, v ruce tancuje...

CW9 je fajn a má i příznivou cenovku, ale už je větší než zbylé dvě, takže nejde na tu hranici ultimátní zbraně na nošení.

 

Osobně nosím preferovaně G26, ale na léto přehazuju na MK9. Je po všech stránkách horší, ale jen mírně, ale zato se dá nosit příjemně skrytě i ke kraťasům a tričku, kde mi G26 už dělá především díky tloušťce pažby charakteristickou bouli.

 

Od Kahra nelze očekávat stejně univerzální kvality jako od Glocka, ale rozhodně neurazí - a, jak jsem už psal, ve své třídě ultrakompaktních obranných pistolí v "plnotučné" ráži nemá díky poměru rozměry/kvalita zpracování konkurenci.

 

Kdyby sis ho chtěl zkusit, tak se klidně můžeme domluvit na nějaké synchronizované návštěvě střelnice, pokud není problémem Praha.

A pokud by Ti bylo blíž Brno, tak Tě umím nejen nasměrovat na výbornéh dovozce Kahrů, ale i na pána, který Tě jich nechá celou plejádu před zakoupením vyzkoušet.

Sám jsem si pro toho svého až do Brna jel - a vůbec nelituju. Našel jsem tam nejlepšího prodejce zbraní v ČR. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte tip na dobrýho puškaře v Praze?

Furt se mi s..e kozlice 581, už jí měli 2 lidi, z toho jeden dvakrát, pokaždý na ní něco opraví a průser se projeví jinde.

Po deseti letech provozu se začala kousat.

Nejdřív nešla zavřít po zahřátí a musel jsem silně dovírat kličkou.

Teď po těch třech opravách hák na čepu teď sedí dobře, dovírala lehce, dvacekrát jsem bouchnul a hlavně v závěru jsou o 0,5mm zvedlé a tak nejde zavřít vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...