Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jako člen Lexu, považuji za nutné všechny zdejší střelce a příznivce zbraní upozornit na další možné utažení šroubu a proto kopíruji dva maily z LEXu. Komu se to nechce celé číst, je potřeba zahlasovat v uvedené anketě na odkazu. Jde to přepnout i do češtiny vpravo nahoře. Neotravoval bych tu s tím, kdybych si nemyslel, že to je důležité. Ono, až budete číst ty otázky, co v EU vymysleli, myslím, že mi dáte za pravdu.

 

 

Dobry den,
chtel bych Vas informovat o pocinajici nove inicative EU, ktera se tyka
mozneho omezovani drzeni zbrani obcany.

Jde zatim o pruzkum, uverejneny na strankach IPM:

http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms ... rearmsRisk

jak plyne i ze zduvodneni, jde v zasade o velice nebezpecny dokument.
Pro zajimavost prikladam vytah ze zdvodneni s mymi pripominkami:

Evropská komise se chce seznámit s názory občanů a zúčastněných stran
na to, co je třeba podniknout na úrovni EU ke zmírnění nebezpečí, jež
představuje používání střelných zbraní pro osoby žijící v EU (zavádějící
tvrzení. Legální vlastnictví palných zbraní nepředstavuje v rámci EU
statisticky významný problém. Zneužití jednotlivých excesů ? Breivik-
vede k vytváření pocitu ohrožení, který však není na místě ? jde vlastně
o šíření poplašné zprávy). Odpovědi na tento dotazník budou využity při
přípravě sdělení, které Komise plánuje přijmout v druhé polovině tohoto
roku, jakož i případných budoucích právních předpisů a dalších
iniciativ.

Střelné zbraně používají pachatelé závažné trestné činnosti, terorismu
i nedovoleného obchodování. (zavádějící-největší masakry byly většinou
spáchány za pomoci výbušnin, dopravnách prostředků apod. ? září 2001,
výbuchy v londýnském metru, plyn v Japonsku ?.) Pistole a dalších
střelné zbraně jsou většinou vyrobeny legálně a často i legálně po
desetiletí vlastněny. Pokud se ale dostanou do rukou nepovolaným osobám,
mohou být zneužity k trestné činnosti s tragickými následky, jako tomu
bylo v poslední době například při útocích v Toulouse, na norském
ostrově Ut?ya nebo v belgickém Lutychu (ve většině těchto případů se
jedná o selhání státních orgánů, které o problémech s danými lidmi
věděly, ale neragovaly adekvátně. Je nesmyslné obviňovat a následně
postihovat slušné vlastníky zbraní de facto z nepřímého podílu na těchto
činech). Obchodování se střelnými zbraněmi generuje zisky, které jsou
dále zneužívány k organizované trestné činnosti, jež podrývá zásady
právního státu.(opět zavádějící tvrzení-o jaké obchodování
jde-legální/nelegální. Takto pojato je vlastně jakýkoliv obchodník se
zbraněmi automaticky zločinec. Nelegalni obchod je navíc trestný již dle
stávajících legislativ). Tyto zbraně jsou odcizovány ze zásob v bývalých
válečných zónách (například na západním Balkáně) nebo získávány úpravou
znehodnocených zbraní (Zavádějící: bez jakéhokoliv statistického
přehledu-kolik bylo spácháno trestných činů s upravenými znehodnocenými
zbraněmi v rámci EU? Ví to vůbec někdo? Takto se jedná pouze o plácání
do vody), případně ze součástí prodávaných na internetu (kolik bylo
spácháno trestných činů s takto záskanými zbraněmi? Snaha o kontrolu
internetu).

Budete-li se chtit seznami s dalsimi podrobnostmi, jsem k dispozici
S pozdravem


Ing. Zdenek Blazek, Csc.
president OS LEX
GSM: 00420 603 200 858

 

 


Vážení přátelé LEXu a zbraní,
velice příjemně nás překvapil váš zájem o dotazník EU a hlavně co se s tím dá dělat.
K tomuto okamžiku jsem od vás obdržel 327 emailů.
Jelikož vaše dotazy jsou prakticky stejné, dovoluji si odpovědět vám všem hromadně najednou.
Samozřejmě budu se snažit vám odpovědět osobně, ale to je v krátkém čase tolika pisatelům nereálné.

Nejčastěji kladené otázky a naše odpovědi jsou:

1) Co se proti tomu dá dělat? Má cenu se zúčastnit tohoto průzkumu a odpovídat co nejvíce ve smyslu pro zachování našich práv na držení zbraně, nebo se této manipulace s lidmi vůbec neúčastnit?

Odpověď: Naopak přátelé, jak říká klasik, největší vítězství dosahuje zlo vždy tak, kde slušní lidé neudělají nic. Jelikož nejjednodušší věc, kterou můžete udělat je právě vyplnit onen dotazník, učiňte tak prosím.

2) Mám(e) se pouze z pozice občana nějak průzkumem zabývat/vyplňovat ho?

Odpověď: Ano, právě proto jsme vám to poslali.

3) Mohu tuto zprávu s vývou k zapojení se přeposlat dalším a vyvěsit u nás na střelnici nebo se to týká výhradně členů LEXu?

Odpověď: Nejlepších výsledků a největšího tlaku na nikým nevolené bruselské byrokraty docílíme tak, že se nás zapojí co nejvíce, tedy nejen členové LEXu, ale celý "střelný lid". Tedy ano, šiřte to co nejdál. Využít můžete obchody se zbraněmi, střelnice, internet, blogy, Facebook, Twitter, apod.

4) Bude mít naše iniciativa nějaký smysl? Nechce se mi věřit, že se unie zalekne střelců z Čech, i kdyby to podepsali všichni...

Odpověď: Toho jsme si samozřejmě vědomi. Proto jsme se již během včerejšího dne obrátili na ostatní evropské střelecké organizace, na které máme vazby. Rozeslali jsme to Slovákům (LEGIS TELUM), Rakušanům (IWOe), Němcům (Forum Waffenrecht, Pro Legal), Švýcarům (Pro Tell), Maďarům, Polákům a Norům (ti po okamžitě rozeslali dále Švédům, Dánům a Finům). Již dnes se nám zpět ozvali Slováci, Němci, Rakušané, Švýcaři a Skandinávci komplet, že do toho jdou s námi. Tedy nejsme sami a naopak předpokládáme, že pokud přijde masivní nesouhlas třeba z 10 - 12 zemí EU (což je již nyní reálné), tak ta odezva bude obrovská a eurobyrokrati to nebudou moci jen tak zamést pod stůl. Kromě toho jsme rovněž zde v ČR oslovili MVČR, ZaMini, vládu a příslušné výbory parlamentu, aby k tomu zaujali stanovisko. Dle prvních ohlasů (zatím nebudeme říkat od koho) byly tyto značně negativní (vesměs to byly reakce doslova typu "co se do toho Brusel se.e, když tu žádné problémy s legálními zbraněmi nejsou").

5) Rád bych dotazník vyplnil, ale je anglicky.

Odpověď: To ano, ale postup, jak jej "naučit mluvit česky" je až překvapivě jednoduchý.
a) zadáte do vyhledávače na internetu tento odkaz - http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms ... rearmsRisk
B) vpravo nahoře je obdélníček s možností výběru jazyka (automaticky nastaveno na english) - kliknete na ten obdélníček a zvolíte si češtinu
c) no a pak už je to jednoduché - formulář naskočí v českém jazyce a vy ho vyplníte dle instrukcí
d) u každého bloku odpovědí máte na konci možnost vložit svůj vlastní komentář - toho doporučuji využít, neboť jej považuji důležitější než celou skupinu (mnohdy) nesmyslně položených otázek

6) v dotazníku po mě chtějí jméno a to jim dávat nechci.

Odpoveď: To nevadí, pokud se stydíte nebo z nějakého důvodu nechcete uvést své jméno, napište tam třeba Franta Vocásek, Kamenná Lhota. Na druhou stranu by bylo dobré, aby i vymyšlené jméno mělo reálný základ. Pokud se jim sejde 2000 odpovědí od Marylin Monroe, nebude to pravé ořechové


Pratele, prosim vas, neberte toto na lehkou vahu! Jestli jim to vyplni jenom "humaniste", budou s tim mavat jako se zakonem Bozim. všichni členové představenstva to uz vyplnili, ja take, prosim ucinte tak vsichni!!!

S pozdravem
Tomáš Trávníček
Sdružení LEX
sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
tomas.travnicek@gunlex.cz
vanulda@email.cz

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakej idiot ten dotazník psal? Mě to příjde obsolutně nevyvážené. Pokud se čtyřbodová Likert scale neudělá okolo nuly, tak je jasné, že jim z toho vždycky vyplyne, že by měli určitě podniknout nějaké kroky, jelikož extrémní pozice lidí v dotazníku nejsou styl, jakým většina lidí kliká.

 

Například: Domníváte se, že EU dostatečně řeší rizika spojená s nedovoleným obchodem se střelnými zbraněmi a jejich používáním v EU?

 

a) EU dělá dost

b ) EU by měla dělat více

c) je třeba aby dělala mnohem více

d) žádné stanovisko

 

 

Podle mě by to mělo vypadat takto:

 

a) EU by měla dělat mnohem méně

b ) EU by měla dělat méně

c) EU dělá akorát

d) EU by měla dělat více

e) EU by měl dělat mnohem více

d) nemám názor

 

Až budou publikovat výsledky toho hlasování, tak na to prosím myslete

Upraveno uživatelem Jay Doll
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to taky sice vyplnil, ale je to děs. Holt některým členským státům EU nedá spát naše "svoboda". Jen si třeba vezměte to nařízení, které se týká kapesních nožů /SRN/. Stačí si v autě při cestě do SRN zapomenout "záchranářský nůž" a malér je na světě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám z toho dotazníku takový divný pocit že na výsledku vůbec nezáleží. Když vyjde výsledek podporující sankce tak hurá, zatočíme se zbraněma. Když vyjde výsledek proti montování EU do problematiky zbraní tak to prostě budem prezentýrovat tak že se znepokojivým způsobem šíří obliba zbraní a proto s nima zatočíme. A taky si myslím že některé otázky jsou divně postavené. A vůbec jsem nepochopil proč mám odpovídat na to jestli je tady nějaká strategie proti nelegálnímu obchodu, nebo jak to tam bylo. Odpovědi pouze ano, ne. Jak to mám vědět? A proč vůbec bych to měl vědět?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to taky sice vyplnil, ale je to děs. Holt některým členským státům EU nedá spát naše "svoboda". Jen si třeba vezměte to nařízení, které se týká kapesních nožů /SRN/. Stačí si v autě při cestě do SRN zapomenout "záchranářský nůž" a malér je na světě.

Děkuji za postřeh, toto jsem vůbec netušil. A protože mám u sebe prakticky stále nějaký nůž (obvykle victorinox) a do SRN také občas zavítám, tak si začnu dávat větší pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam občas jezdím makat(SRN) a ke své práci nůž potřebuju a stejně i jiné el. nářadí. Takže stále mám u sebe tak dva nože - normální a viktorinox a ještě viktorinox kleště se dvěma čepelema. A to stále myslím tak, že je mám na pásku v pouzdru a to i když pak večer jdu někam na pivko. To bych chtěl vědět, to vysvětlování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zbraně zakázané v Německu

 

Chystáte se na návštěvu do sousedního Německa a nechcete mít zbytečné problémy? Pak určitě do svého zavazadla nedávejte nůž s bočně výsuvnou  čepelí delší než 8,5 cm.
               
                Zákon o zbraních, který v Německu platí, striktně vymezuje zbraně, jejichž držení a nabývání je zakázáno. Mezi zakázané zbraně patří vystřelovací a úderové í nože, dále ?motýlky?, úderové prstýnky tzv. ?boxery?, ocelové teleskopické obušky, nunčaky a vrhací hvězdice. Z této skupiny zakázaných zbraní jsou vyňaty (a tedy povoleny) pouze nože s bočně výsuvnou čepelí, pokud její délka nepřesahuje 8,5 cm a nemá oboustranně nabroušené ostří.
                Kdo poruší toto zákonné ustanovení, dopustí se trestného činu, za který pachateli hrozí peněžitá pokuta nebo trest odnětí svobody až na 5 let.

 

viz http://www.policie.cz/clanek/zbrane-zakazane-v-nemecku.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Děkuji za postřeh, toto jsem vůbec netušil. A protože mám u sebe prakticky stále nějaký nůž (obvykle victorinox) a do SRN také občas zavítám, tak si začnu dávat větší pozor.

 

Jj, taky me v DE vloni ulovili. Problem cislo jedna - zachranarskej nuz od Gandalfa. Problem cislo dve - prazdny peprak.

 

S peprakem byla sranda. Jeli jsme kousek za hranice k Maxu Fuchsovi pro zbozi pro army shopy. Peprak byl reklamace pro CR, asi spatny ventilek, byl proste novej ale prazdnej. Kdyz okolo toho delali policajti zle, snazil jsem se jim svoji nemcinou vysvetlit, ze ho vezu z CR a cestou z DE ho nesu v CR jako reklamaci a ze je prazdnej. Neverili mi to a zacli vytahovat protokoly. Kdyz jsem jim teda chtel ukazat ze je fakt prazdnej a zacal ho mackat smerem na kamarada, malem na me vytahli pistoli:-) Nakonec vse dobre dopadlo. Bez pokuty.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...