Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

To me zajima,jak probiha celej kurs na zbrojak a z ceho se skladaj testy,napis pak nejaky tvy dojmy,diky.Samozrejme drzim palec.

 

Na policii zažádáš, dají ti termín na zkoušky (můžeš zažádat i o zkoušku na tebou zvolené střelnici). Zkouška se skládá z teoretické části, kdy dostaneš test (losují se) o třiceti otázkách ze 488 možných. Pokud napíšeš test (je to něco jako autoškola), postupuješ k praktické části. Ta se skládá z manipulace a střelby. Pokud projdeš u manipulace (kontrola stavu zbraně, rozborka a odstaraňování závad), jdeš střílet. Střílí se z pistole na pistolový terč 50/20 (kruhy) z 10 nebo 15 metrů. Z dlouhých se střílí malorážka a brokovnice na 25m na terč malorážkový (tuším 20/17). Co a z jaké vzdálenosti se střílí záleží na skupině o kterou žádáš. Pokud vše uděláš, pak už jen lékařské potvrzení (můžou tě poslat i na psychologické vyšetření) a podat žádost...

 

Teoretickou část se musíš naučit sám. Na praktickou doporučuju jít na školení, kde tě vše naučí a ozkoušíš si střelbu. Ty školení se pořádají různě. Na posledních zkouškách před týdnem všichni kdo prošli školením u nás v praktické části prospěli...

 

No a taky záleží na jakého zkušebního komisaře narazíš. Je pár takových, kteří dělají naschvály :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a pak může nastat ještě jeden problém, se kterým jsem se při dnešních zkouškách setkal. Absolvuješ pár návštěv střelnice, přípravný kurz, celou dobu s CZ75 nebo 85, umíš všechno nazpaměť, uděláš testy, přejdeš k manipulaci a tam ti dají do ruky CZ83, kterou jsem viděl poprvé v životě, což je úplně jiná zbraň, která má všechno úplně jinak, než 75/85 :-D Takže jsem myslel, že mě vyhodí, protože jsem to neuměl absolutně rozebrat, ale naštěstí jsem to nějak ustál, manipulace s brokovkou na jedničku s hvězdičkou a střelba taky ok. Testy na plný počet bodů.

 

Kromě tedy několika návštěv střelnice před zkouškama jsem se asi dva dny učil ty testy. Nejdřív jsem si těch 488 otázek projel bez znalosti zákona, pak si přečetl zákon + vyhlášky a znovu udělal těch 488 otázek, to už tedy na 100%. Fakt je to docela mechanická záležitost.

 

Všechno najdeš na webu zbranekvalitne.cz

Z toho jsem se i sám připravoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

čo poviete chlapci na toto?

 

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/294808-funkcni-pusku-si-dnes-muzete-i-vytisknout-bez-licence-a-bez-kontroly.html

 

:-)

 

PS: Vo štvrtok som si bol skúsiť zastrieľať v Suchdole, a bolo to fajn. Celkom chápem, že to niekoho na strelnici baví :-)...i keď ma bola teta upozorniť, keď som "vypustil" celý zásobník ranu za ranou :o). No potom som si už dával bacha. Takže moje "tenkrát poprvé", a holkou bola CZ75.

 

PPS: Inak momentálne som na strane 47 v tomto vlákne, a celkom sa bavím :-D...čiže vďaka, hoši. Výživné čítanie. Teším sa na ďalšie stránky :-)

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že autor by spíš měl získat od zdravotní pojišťovny poukaz na časově neomezený pobyt v některém ze známých rehabilitačních zařízení pro nešťastníky po úrazu myšlení (Bohnice, Kosmonosy, Dobřany, Havlíčkův Brod - dle vlastního výběru) :wheelchair: Tohle je takové :shit: , že to snad nemohou brát vážně ani jeho chlebodárci :sick01:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ggrand: sekať ruky? Za čo konkrétne?

 

JHonza: pobyt v "rehabilitačnom" zariadení?

 

No 3D tlačiarni asi patrí budúcnosť, a ešte nám predvedie "replikovanie" veľmi prekvapivých vecí - to či je to dobre alebo zle, nechám individuálne na každom.

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F.B. : Na 3D tiskárně se dělají věci z plastu, takže střelnou zbraň na ni těžko uděláš. Jelikož se materiál nanáší po vrstvičkách, tak výsledná pevnost je naprosto jiná, než když vyrobíš rám zbraně vstřikováním, kde ještě ke všemu se ve většině případů využívá vstřikování polymeru smíchaným s krátkými vlákny a směr toku této směsi taky směrově ovlivňuje vlastnosti výsledného produktu+ např. u pistolí se často zastříkne i kovové vedení závěru.

3D tiskárna se využívá zejména jako tvarová ukázka prototypu. Na to, aby se na takto dalo něco vyrábět je to příliš málo produktivní technologie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F.B. : Na 3D tiskárně se dělají věci z plastu, takže střelnou zbraň na ni těžko uděláš. Jelikož se materiál nanáší po vrstvičkách, tak výsledná pevnost je naprosto jiná, než když vyrobíš rám zbraně vstřikováním........Na to, aby se na takto dalo něco vyrábět je to příliš málo produktivní technologie.

 

No, tak to by si sa čudoval pevnosti výsledných produktov, a asi i tomu, že sa "tlačí" napr. i z titanu smile_anim.gif

 

Každopádne, 3D printing ešte ukáže všeliake "divy a zázraky". Kto by ste sa chceli na to pozrieť pekne z blízka, tak určite odporúčam navštíviť meetup v priestrore zvanom BRMLAB:

http://www.brmlab.cz/aims...býva to v utorok večer (19:00) a i ja sa chystám - na 99% už tento utorok. Od známych čo brmlab navštívili, mám zatiaľ veľmi pozitívnu spatnú vazbu.

 

sorry za offtopic.gif F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Když před několika dny upálil vraždící psychopat ve Frenštátu několik lidí, nikoho volat po zákazu zápalek slyšet nebylo. Zkuste si ale představit, že by tentýž psychopat své oběti neupálil, ale postřílel. Velké deníky i televizní stanice by na několik dnů získaly hlavní téma. Desítky či stovky "odborníků" by volaly okamžitém zákazu vlastnictví zbraní. Pár podnikavců by založilo neziskovky, řeklo si o dotace a začalo bojovat za změnu zbrojního zákona. Obden by byly zveřejňovány nové průzkumy veřejného mínění, kolik procent obyvatelstva požaduje rázný zásah. Fakulta sociálních věd UK by vyrobila průzkum, podle nějž 85% vlastníků zbraní požaduje, aby jim jejich pušky a pistole byly zabaveny. To by se také stalo. Během několika měsíců by několikanásobně narostl počet vražd a loupežných přepadení, ale o souvislosti s odzbrojením lidí by nemluvilo."

http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-filozofie-ozbrojene-spolecnosti-d9g-/p_spolecnost.asp?c=A130228_224907_p_spolecnost_wag

 

Bohužel, ten článek na Psu je tak brutálně pravdivý, že by to měla být povinná četba. Společnost, která není schopná bránit fyzicky svoji existenci, nemá na existenci právo. A když kolem sebe slyším pacifistické, multikulturní, lidskoprávní, homofilní, mediokracií oblbnuté exoty, říkám si: "Zaplať Panbůh, že jsem tak starý, že se snad zhroucení euroatlantické civilizace nedožiju".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F.B. : Zkus se podívat na ceny těhle mašin a pak je diskuse zbytečná. Nemůžeš taktéž jenom tak nahradit jiný materiál matriálem zcela odlišným a ještě vyráběný naprosto odlišnou technologií.

Absolutně nechápu tebou odkazované stránky, část anglicky, část slovensky...tohle se mi příčí.

 

kejklik: Zajímavé, přesně stejné myšlenky mě napadly, když jsem sledoval zprávy, proč nikdo nekřičí, že chtějí zakázat např. zápalky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak to by si sa čudoval pevnosti výsledných produktov, a asi i tomu, že sa "tlačí" napr. i z titanu

 

Proč tak složitě? Když si nějaký grázl bude chtít pořídit střelnou zbraň na černém trhu, má ji do páru dní, za cenu o cca 1/2 vyšší, než je oficiální cena. Zbraň bude samozřejmě neregistrovaná, bez historie a původu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Několik celkem pravdivých citací a k tomu odkaz:


"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti"
Sigmund Freud

"Když bude držení zbraně zakázané, nikdo si žádnou neopatří? Prosím vás, povyprávějte mi o tom, jak si nikdo neopatřuje drogy ?"
Gene Wilder

Pacifisté a humanisté nevyhynuli díky evoluci jen proto, že se vždy našli lidé, kteří pozvedli zbraň na jejich obranu.

"Na každého idealistického pacifistu, který se zřekne práva na sebeobranu kvůli světu beze zbraní, připadá minimálně jeden válečník dychtivý zneužít jeho dobrých úmyslů."
Margaret Thatcherová

 

http://ivofrantisek.blog.idnes.cz/c/329889/Svedectvi-policisty-o-tvrde-realite.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...