Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

 

 

Nechci tím říct, že by CZ75 byla špatná zbraň, to rozhodně ne. Ale existuje dost lepších... A tak jsou některé výkřiky o tom, že je nejlepší a podobně, více než úsměvné :angel:

 

No, vždyť já netvrdím že je nejlepší. Jen předávám zkušenost. A ta je taková, že z těch pár desítek zásobníků mi neselhala ani jednou ani jedna z těch tří co jsem zkoušel. Fakt je i ten, že jsem pálil zásobníky ve kterých byla každá patrona jiné značky, bez problému. Pár přebíjených vylítlo taky, opět bez problému.

Nechtěl jsem ji proto, že je těžká, velká a v ráži co mi nevyhovuje.

 

Volba správné zbraně je tak individuální věcí, že paušalizovat cokoliv je podle mně blbost. Já třeba zase netoužím pálit z devítky, protože mám pocit že úvahy o stop-efektu se mně netýkají. Pohádky o tom, že devítka je to nejslabší možné řešení co má ještě cenu, mi nic neříkají. Co já vím, pistolí CZ 83 r.7:65  se dá v nouzi zastřelit medvěd, tak mi moje stará padesátka ke štěstí stačí. Mimochodem, řešil jsem na ní jedinou opravu za těch 17 let co ji mám-pojistku... Pravda ale je, že po prvotním nadšení už střílím opravdu jen rekreačně.   A do kapsy mám NAA black widow, je to mazlík, nepotřebuje pouzdro a na to prásknutí skrz kapsu z půl metru je pohotovější než všechny glocky dohromady, když jdeš někam kde si nejsi jistej, nahmátneš ji v kapse a víc nepotřebuješ, kdyby bylo třeba, už ji držíš... a nedělá mi do kapes díry od nošení, jako ty osmatřicítky a třistapadesátsedmičky.

 

Jak říkám, tohle máme každý úplně jinak. Myslím že proto je trh se železama tak bohatý. Každý CHCE něco jiného.

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vyvrtali jste mi pěknou díru do hlavy (a bez jediného výstřelu :) ), vidím, že toho budu muset moooc vyzkoušet :), teď stejně čekám, až mi vydají ZP.

Každopádně, kdyby jste někdo něco v Praze něco organizoval, tak se rád přijdu podívat a vyzkoušet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....  A do kapsy mám NAA black widow, je to mazlík, nepotřebuje pouzdro a na to prásknutí skrz kapsu z půl metru je pohotovější než všechny glocky dohromady, když jdeš někam kde si nejsi jistej, nahmátneš ji v kapse a víc nepotřebuješ, kdyby bylo třeba, už ji držíš... a nedělá mi do kapes díry od nošení, jako ty osmatřicítky a třistapadesátsedmičky ...

Tak mi strejda Gůgl našel, že to je dvaadvacítka (tzn. něco jako malorážka)? Dá se s tím dokázat něco jiného než zničit někomu oblek? Pokud se ptám blbě, nebijte mě. Moje znalosti o zbraních jsou minimální. 

Ale loni jsem držel v ruce dvaadvacítku Derringer a přišlo mi to opravdu jako trochu lepší kuličkovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám, kromě Glocka 26, taky CZ85(pětasedma pro leváky). Každou chvíli mi zůstala v okénku přivřená nábojnice. Pořád jsem to ladil až jsem došel k tomu, že jsem si při nevhodném úchopu oběma rukama (dlaň střílející ruky je přykrytá dlaní druhé ruky) občas přibrzdil po straně palcema závěr. Měl jsem je moc vysoko. Spolehlivost zbraně ovlivňuje jak vidno i sám střelec... :blush02:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi strejda Gůgl našel, že to je dvaadvacítka (tzn. něco jako malorážka)? Dá se s tím dokázat něco jiného než zničit někomu oblek? Pokud se ptám blbě, nebijte mě. Moje znalosti o zbraních jsou minimální. 

Ale loni jsem držel v ruce dvaadvacítku Derringer a přišlo mi to opravdu jako trochu lepší kuličkovka.

Máš pravdu. JE to ráže .22, ale snese i náboje ,,high velocity", má na to druhý speciální válec. Jo, oblek to ničí celkem spolehlivě. Čekal jsem že se někdo s mírným posměškem ozve, ale protože jsem už všecko co jsem chtěl napsat napsal, už jen podotknu, že pokud Tvoje  kuličkovka bude mít počáteční rychlost olověné střely s expanzní dutinou cca 250-280 metrů za vteřinu, bude to podobný, jestli takovou kuličkovku máš, kup si třeba - já nevím-prasečí kýtu, a zkus co na ní ta ,,kuličkovka" provede. Klidně ji zamotej do džínů co už nebudeš nosit, dá Ti to představu  co to tak zhruba umí.

 

Myslím že představy ozbrojených střetů z amerických detektivek jsou přece jen trochu naivní. I ta malorážka, když se netrefíš, letí ještě nějakých cca 500-700 m s energií, která může způsobit těžké zranění. Hmotnost střely je taková, že dokáže prorazit lebku pouze volným pádem (když vystřelíš do vzduchu, on tam ten projektil nezůstane, a pořádnou díru do hlavy udělá koneckonců i pořádná kroupa). Teď si představ přestřelku devítkama v centru Prahy. Výstřel na Václaváku může sejmout někoho v Nuslích  :cigar: ... Pistole nebo revolver jsou určeny na střelbu na vzdálenost, na kterou nelze minout. Ta je při sebeobraně velmi výrazně nižší než těch cca 25 m na střelnici, on moment překvapení pracuje proti Tobě- je vždycky na straně útočníka. Většinu takových zabijaček rozhodují dvě-tři rány. No a při vzdálenosti útočníka pár metrů a reakční době cca 2 vteřiny  (to když to čekáš a jsi připravený)  je Ti devítka v pouzdře v podpaží nebo za pasem naprosto na :shit: . Než po ní stačíš sáhnout, už ji nemáš. No a tak je malej revolver s pěti dvaadvácama lepší než Desert Eagle v pouzdře na zadku. Chlápka s pěti malorážkovejma projektilama v břiše možná přepereš. Chlápka s Tvojí devítkou v ruce asi ne. :skull:

 

Ale takhle to mám možná jenom já a těch pár nadšenců, co si NAAčka koupí prostě proto že jsou to nádherné hračky, dokonale provedené, fakt lahůdky a puškařské bonbónky. Je to jako mít krásný hodinky.... S tím se prostě plastový pistole srovnat nedají a tenhle způsob střelby s nimi - mimochodem-taky praktikovat nejde.

 

Nejsem žádný kovboj a jsem vděčný Pánubohu, že jsem ji nikdy nemusel použít. Na chlápka co se kamarádovi vloupal do domu když jsme seděli u kafe jsem vzal hrábě a stačily. Že mám miláčka v kapse jsem si vzpoměl až když ho zatýkali Pomáhači a Chrániči- dva ne něj mířili pistolema a řvali a dva mu dávali pouta :gora:  sedět v křoví s mikrovlnkou je asi jiná kávička...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť jsem říkal, že co se týče zbraní, jsem naprostá lama. Nějakou bouchačku jsem viděl naposledy před cca 30 lety na vojně, a po dlouhých letech jsem byl před rokem na střelnici - kluci mi koupili k narozeninám "zážitek" - zastřílet si z nejrůznějších zbraní od snajprovky přes AK, brokovnici, škorpiona až po nejrůznější pistolky a revolvery. No a z toho, co jsem měl v ruce - na střelnici by se mi asi nejvíc líbil Glock, pro praktické použití asi opravdu něco mnohem menšího a skladnějšího. Ale ten Derringer - dvouhlavňová malá pistolka ráže .22 mi fakt přišel spíš jako hračka - ze všech pistolí jsme stříleli na 25 m, tady na to nás poslali na 10 m, aby se dal vůbec trefit terč. Ono je asi dost rozdíl střílet z malorážkové pušky s pořádnou hlavní a z něčeho, co má hlaveň délky asi 5 cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť jsem říkal, že co se týče zbraní, jsem naprostá lama. Nějakou bouchačku jsem viděl naposledy před cca 30 lety na vojně, a po dlouhých letech jsem byl před rokem na střelnici - kluci mi koupili k narozeninám "zážitek" - zastřílet si z nejrůznějších zbraní od snajprovky přes AK, brokovnici, škorpiona až po nejrůznější pistolky a revolvery. No a z toho, co jsem měl v ruce - na střelnici by se mi asi nejvíc líbil Glock, pro praktické použití asi opravdu něco mnohem menšího a skladnějšího. Ale ten Derringer - dvouhlavňová malá pistolka ráže .22 mi fakt přišel spíš jako hračka - ze všech pistolí jsme stříleli na 25 m, tady na to nás poslali na 10 m, aby se dal vůbec trefit terč. Ono je asi dost rozdíl střílet z malorážkové pušky s pořádnou hlavní a z něčeho, co má hlaveň délky asi 5 cm.

No právě, na střelnici jsi s glockem za kinga, ale na ulici vítězí to, co v té vteřině stačíš druhému opřít o kabát. A vůbec to nemusí být pětačtyřicítka. Na mířenou střelbu a trefování zapomeň, není čas. Konflikt proběhne cca do 5 metrů. Pokud Tě chce někdo sejmout z delší vzdálenosti, vezme si flintu a stejně jsi bez šance. Ani ho v tom okně neuvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

straspol : Vše by bylo fajn, kdybys pak naprosto debilním a neznalým kktům u soudu nemusel vysvětlovat, proč jsi v oběti udělal 5 děr. Přece jenom 1-2 rány se líp okecají.

Já bych v životě do žádný oběti přece díru neudělal. Já přece vždycky obětem pomáhám. Proč bych proboha měl střílet po nějaký oběti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

financ : Jelikož jsem jednu dobu dost sledoval případy okolo střílení v sebeobraně, tak takovéto dementnosti se na skutečnou oběť vytahovaly. Nemusíme jít daleko- chlápek, co střelil jednoho ze zlodějů kuší do hlavy. Oni nešli krást, oni šli sbírat sběr(do sklepa).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

 A třeba narazím na nějakou výhodnou nabídku, nespěchám na to.

Jediné, co je jasné, je, že to bude 9 mm Luger tyhle náboje jsou nejlevnější

Proč mě to nepřekvapuje  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2: .

 

Edit -  autocenzura

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

financ : Jelikož jsem jednu dobu dost sledoval případy okolo střílení v sebeobraně, tak takovéto dementnosti se na skutečnou oběť vytahovaly. Nemusíme jít daleko- chlápek, co střelil jednoho ze zlodějů kuší do hlavy. Oni nešli krást, oni šli sbírat sběr(do sklepa).

Jojo, máš pravdu, já vím. Jak už jsem psal, jsem vděčnej že jsem tohle nikdy nemusel řešit, zatím jsem fakt dělal jen díry do terče. To co jsem tady psal je jen zhodnocení reality sebeobrany. I s rizikem, že sejmeš omylem a nerad někoho úplně jiného (na to nemáš právo ani v situaci kdy máš ve stehně kudlu a jde Ti o holý život). Ono taky když střelíš v ,,sebeobraně" pětačtyřicítkou  někoho ze třiceti metrů do zad, protože má v kapse Tvůj mobil, soud to jako sebeobranu opravdu uzná těžko. I když vím, že útok na zákonem chráněný zájem (vlastnické právo) trvá i když je pachatel už na útěku, naši soudci to tak neberou a i když se mi to samotnému nelíbí a jsem z toho všecek rozpolcený, cítím to podobně. Sám bych pachatele na útěku utéct nechal a strašně bych si oddechl..

 

 Na druhou stranu si pamatuju případ, kdy při honičce s ujíždějícím řidičem Pomáhači a Chrániči použili pistoli a ZEZADU prostřelili spolujezdkyni hlavu. Opravdu jsem nečekal že by jim tohle mohlo projít- střelba ve městě a nevinná oběť zastřelená na útěku, to se vyargumentovává těžko. Střelba na auto je obecně problém, kdo někdy zkusil prostřelit gumu, ví o použitelnosti devítky svoje- zlatá7.65!! A vzdálenost od pneumatiky čouhající zpod blatníku k hlavě sedícího spolujezdce je docela velká, to neukazuje na střelecky zvládnutou situaci..  No a řeklo se že tím určitě zabránili těžké dopravní nehodě a byli z toho venku.

  Tak jsem dychtivě čekal, jak vyargumentujou úmyslné zastavení provozu na dálnici a navedení ujíždějícího adolescenta do vzniklé kolony (děti se podle mně fakt nemají zabíjet, ani nárazem o dospělé, kluk zemřel a ohrozil přitom životy mnoha lidí). No a zase jsou z toho Pomáhači a Chrániči venku. Těm totiž projde asi úplně všechno... Přitom si v obou případech hráli na kovboje a kdyby nechali ty lidi ujet a zorganizovali větší pátrací akci, tihle amatéříčci by jim určitě neunikli (zvlášť ten klučina co si půjčil tátovo auto, spolehlivě by si ho vyzobli za dvě hodiny doma v dětském pokojíčku polepeným plakátama)..Ale pomsta za to že je plebejci neposlechli asi byla příliš lákavá a sladká...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že začátečník stejně neví, co mu sedne. Myslí si, že ano, ale jak změní styl, tak už daná zbraň třeba v ruce nebude sedět. Proto bych volil alespoň něco, kde se dá měnit hřbet.

 

Ano, neví. A to je dobře. Pokud si vybírá zbraň a někdo se mu při tom koncepčně věnuje, je veliká pravděpodobnost, že vybere dobře...

 

 

Máš pravdu. JE to ráže .22, ale snese i náboje ,,high velocity", má na to druhý speciální válec. Jo, oblek to ničí celkem spolehlivě. Čekal jsem že se někdo s mírným posměškem ozve, ale protože jsem už všecko co jsem chtěl napsat napsal, už jen podotknu, že pokud Tvoje  kuličkovka bude mít počáteční rychlost olověné střely s expanzní dutinou cca 250-280 metrů za vteřinu, bude to podobný, jestli takovou kuličkovku máš, kup si třeba - já nevím-prasečí kýtu, a zkus co na ní ta ,,kuličkovka" provede. Klidně ji zamotej do džínů co už nebudeš nosit, dá Ti to představu  co to tak zhruba umí.

 

Myslím že představy ozbrojených střetů z amerických detektivek jsou přece jen trochu naivní. I ta malorážka, když se netrefíš, letí ještě nějakých cca 500-700 m s energií, která může způsobit těžké zranění. Hmotnost střely je taková, že dokáže prorazit lebku pouze volným pádem (když vystřelíš do vzduchu, on tam ten projektil nezůstane, a pořádnou díru do hlavy udělá koneckonců i pořádná kroupa). Teď si představ přestřelku devítkama v centru Prahy. Výstřel na Václaváku může sejmout někoho v Nuslích  :cigar: ... Pistole nebo revolver jsou určeny na střelbu na vzdálenost, na kterou nelze minout. Ta je při sebeobraně velmi výrazně nižší než těch cca 25 m na střelnici, on moment překvapení pracuje proti Tobě- je vždycky na straně útočníka. Většinu takových zabijaček rozhodují dvě-tři rány. No a při vzdálenosti útočníka pár metrů a reakční době cca 2 vteřiny  (to když to čekáš a jsi připravený)  je Ti devítka v pouzdře v podpaží nebo za pasem naprosto na :shit: . Než po ní stačíš sáhnout, už ji nemáš. No a tak je malej revolver s pěti dvaadvácama lepší než Desert Eagle v pouzdře na zadku. Chlápka s pěti malorážkovejma projektilama v břiše možná přepereš. Chlápka s Tvojí devítkou v ruce asi ne. :skull:

 

Ale takhle to mám možná jenom já a těch pár nadšenců, co si NAAčka koupí prostě proto že jsou to nádherné hračky, dokonale provedené, fakt lahůdky a puškařské bonbónky. Je to jako mít krásný hodinky.... S tím se prostě plastový pistole srovnat nedají a tenhle způsob střelby s nimi - mimochodem-taky praktikovat nejde.

 

Nejsem žádný kovboj a jsem vděčný Pánubohu, že jsem ji nikdy nemusel použít. Na chlápka co se kamarádovi vloupal do domu když jsme seděli u kafe jsem vzal hrábě a stačily. Že mám miláčka v kapse jsem si vzpoměl až když ho zatýkali Pomáhači a Chrániči- dva ne něj mířili pistolema a řvali a dva mu dávali pouta :gora:  sedět v křoví s mikrovlnkou je asi jiná kávička...

 

Promiň, ale myslím že blábolíš nesmysly...

 

Jedna věc je, že každá střela má daleký "dolet", tedy letí a může způsobit škodu na vzdálenost mimo hranici "mířeného dostřelu", nebo prostě vzdálenosti na kterou lze něco trefit. Lapua u malorážkové munice uvádí "Danger zone 1,5km"... To ovšem neznamená že jsou její malorážkové náboje určené ke střelbě na tuto vzdálenost ;)

 

Nikdo netvrdí, že malorážková střela nemůže zabít člověka. Může. Ale zásadně záleží na tom, kam ho trefí...

 

A další věc je takzvaný "zastavovací efekt". Jen blázen by srovnával účinnost .22LR s .45ACP na živý cíl. Už jen rozdíl v úsťové energii těchto střel je značný a jaký mají účinek v cíli (terminální balistika) je nesrovnatelné. Pro sebeobranu jsou tedy mnohem vhodnější jiné ráže než .22LR. A obecně přijímaný názor, že 9mm Luger je nejslabší vhodná ráže na sebeobranu tedy není tak úplně od věci. Záleží samozřejmě také na druhu střely samotné (každá střela má jinou terminální balistiku), ale to je na delší diskuzi. Nicméně .22LR na sebeobranu prostě úplně vhodný není...

 

Jestli je vhodnější revolver .22LR v ruce, než pistole .45ACP v pouzdře - to je přeci záležitost střelce a jeho reakce na situaci, ne zbraně a ráže jako takové... Pokud tedy nechodíš neustále se svojí malorážkou v ruce... :suicide_anim:

 

Že jsou revolvery NAA krásné hračky nikdo nezpochybňuje.

 

 

1) ... si pamatuju případ, kdy při honičce s ujíždějícím řidičem Pomáhači a Chrániči použili pistoli a ZEZADU prostřelili spolujezdkyni hlavu. Opravdu jsem nečekal že by jim tohle mohlo projít- střelba ve městě a nevinná oběť zastřelená na útěku, to se vyargumentovává těžko. Střelba na auto je obecně problém, kdo někdy zkusil prostřelit gumu, ví o použitelnosti devítky svoje- zlatá7.65!! A vzdálenost od pneumatiky čouhající zpod blatníku k hlavě sedícího spolujezdce je docela velká, to neukazuje na střelecky zvládnutou situaci..  No a řeklo se že tím určitě zabránili těžké dopravní nehodě a byli z toho venku.

 

2) Tak jsem dychtivě čekal, jak vyargumentujou úmyslné zastavení provozu na dálnici a navedení ujíždějícího adolescenta do vzniklé kolony (děti se podle mně fakt nemají zabíjet, ani nárazem o dospělé, kluk zemřel a ohrozil přitom životy mnoha lidí). No a zase jsou z toho Pomáhači a Chrániči venku. Těm totiž projde asi úplně všechno... Přitom si v obou případech hráli na kovboje a kdyby nechali ty lidi ujet a zorganizovali větší pátrací akci, tihle amatéříčci by jim určitě neunikli (zvlášť ten klučina co si půjčil tátovo auto, spolehlivě by si ho vyzobli za dvě hodiny doma v dětském pokojíčku polepeným plakátama)..Ale pomsta za to že je plebejci neposlechli asi byla příliš lákavá a sladká...

 

Opět mi přijde že blábolíš nesmysly...

 

1) v tomto případu policisté v jednosměrce zastavovali auto, protože věděli že je kradené. Řidič tohoto vozu na ně autem zaútočil (auto je hodnocené jako zbraň - tj. ozbrojený útok) a jednoho z nich vozidlem srazil na zem a zranil. Poté otočil auto do protisměru a ujížděl zpět. V tu chvíli na něj zasahující policista začal střílet. Střelbou auto zastavil. Ano, jeden z výstřelů smrtelně zasáhl spolujezdkyni do hlavy, to byla velmi nešťastná a politováníhodná událost. Policista rozhodně nemířil na pneumatiky jedoucího vozu (což by byla mimochodem pěkná blbost), ale na vůz jako takový a ten neminul ani jednou. Bylo to naprosto legitimní a oprávněné použití střelné zbraně. Kdybys na silnici s povolenou rychlostí 80km/h potkal v protisměru prchající vozidlo s bezohledným řidičem, který jede stovkou proti tobě, asi bys nadával na ty samé policisty, proč mu v tom nezabránili...

 

2) Jak bys tedy zastavil prchající vozidlo, ohrožující životy všech na silnici? Zastavit celý provoz nebyl v danou chvíli vůbec špatný tah - bohužel "chudák kluk" nebral ohledy vůbec na nic a na nikoho. Byl bys raději, kdyby se ho pokusili zastavit střelbou (to by zase bylo řečí...)? A netvrď nesmysly o tom, že ho měli nechat až mu dojde benzín a podobné blbosti. Pokud by kvůli němu havarovalo jiné vozidlo a zemřela v něm celá rodina s dětmi, to by celý národ nadával že policisti nic neudělali a nechali ho svévolně zmasakrovat nevinné oběti :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kucí, kolik cca stojí to lejstro na pistol? :)

Záleží na tom, co máš na mysli. Nákupní povolení 100 Kč a pak při registraci se, tuším platí ještě 200 Kč.

 

Zbroják - moje celkové náklady.

Doktor 600 Kč, zkouška 2000 Kč, vydání ZP 500 Kč za skupinu (mám 3 skupiny - ABE),

Nepovinné - kurz manipulace se zbraní - 900 Kč

 

Takže ZP už je od včerejška doma, nákupka taky, teď už jen vybírat, případně kápnout na výhodnou koupi :). Zrovna mi jedna utekla :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, neví. A to je dobře. Pokud si vybírá zbraň a někdo se mu při tom koncepčně věnuje, je veliká pravděpodobnost, že vybere dobře...

 

 

 

Promiň, ale myslím že blábolíš nesmysly...

 

Jedna věc je, že každá střela má daleký "dolet", tedy letí a může způsobit škodu na vzdálenost mimo hranici "mířeného dostřelu", nebo prostě vzdálenosti na kterou lze něco trefit. Lapua u malorážkové munice uvádí "Danger zone 1,5km"... To ovšem neznamená že jsou její malorážkové náboje určené ke střelbě na tuto vzdálenost ;)

 

Nikdo netvrdí, že malorážková střela nemůže zabít člověka. Může. Ale zásadně záleží na tom, kam ho trefí...

 

A další věc je takzvaný "zastavovací efekt". Jen blázen by srovnával účinnost .22LR s .45ACP na živý cíl. Už jen rozdíl v úsťové energii těchto střel je značný a jaký mají účinek v cíli (terminální balistika) je nesrovnatelné. Pro sebeobranu jsou tedy mnohem vhodnější jiné ráže než .22LR. A obecně přijímaný názor, že 9mm Luger je nejslabší vhodná ráže na sebeobranu tedy není tak úplně od věci. Záleží samozřejmě také na druhu střely samotné (každá střela má jinou terminální balistiku), ale to je na delší diskuzi. Nicméně .22LR na sebeobranu prostě úplně vhodný není...

 

Jestli je vhodnější revolver .22LR v ruce, než pistole .45ACP v pouzdře - to je přeci záležitost střelce a jeho reakce na situaci, ne zbraně a ráže jako takové... Pokud tedy nechodíš neustále se svojí malorážkou v ruce... :suicide_anim:

 

Že jsou revolvery NAA krásné hračky nikdo nezpochybňuje.

 

 

 

Opět mi přijde že blábolíš nesmysly...

 

1) v tomto případu policisté v jednosměrce zastavovali auto, protože věděli že je kradené. Řidič tohoto vozu na ně autem zaútočil (auto je hodnocené jako zbraň - tj. ozbrojený útok) a jednoho z nich vozidlem srazil na zem a zranil. Poté otočil auto do protisměru a ujížděl zpět. V tu chvíli na něj zasahující policista začal střílet. Střelbou auto zastavil. Ano, jeden z výstřelů smrtelně zasáhl spolujezdkyni do hlavy, to byla velmi nešťastná a politováníhodná událost. Policista rozhodně nemířil na pneumatiky jedoucího vozu (což by byla mimochodem pěkná blbost), ale na vůz jako takový a ten neminul ani jednou. Bylo to naprosto legitimní a oprávněné použití střelné zbraně. Kdybys na silnici s povolenou rychlostí 80km/h potkal v protisměru prchající vozidlo s bezohledným řidičem, který jede stovkou proti tobě, asi bys nadával na ty samé policisty, proč mu v tom nezabránili...

 

2) Jak bys tedy zastavil prchající vozidlo, ohrožující životy všech na silnici? Zastavit celý provoz nebyl v danou chvíli vůbec špatný tah - bohužel "chudák kluk" nebral ohledy vůbec na nic a na nikoho. Byl bys raději, kdyby se ho pokusili zastavit střelbou (to by zase bylo řečí...)? A netvrď nesmysly o tom, že ho měli nechat až mu dojde benzín a podobné blbosti. Pokud by kvůli němu havarovalo jiné vozidlo a zemřela v něm celá rodina s dětmi, to by celý národ nadával že policisti nic neudělali a nechali ho svévolně zmasakrovat nevinné oběti :suicide_anim:

Tak jo, ještě tady nablábolím pár nesmyslů:

Kde jsem srovnával zastavovací efekt ráže  .22 a .45 ?

 

Jestli je vhodnější mít  v případě potřeby bouchačku v ruce nebo v pouzdře- o tom chceš jako ještě diskutovat?  Jo, to NAAčko v ruce v kapse saka je fajn pocit ve dvě ráno v podchodu.

 

K 1) : Uznávám, že se policisté zachovali jako příkladní hrdinové. Super tah, ukradený auto je jako řešeto, majitel bude mít určitě děsnou radost že ho má zpátky.  A než nějaké vyjednávání, potenciální rukojmí radší rovnou sejmeme sami, no fakt, určitě to  rodina té holky pochopí. Poldové to zase zvládli na jedničku, bůhví jakému masakru vlastně zabránili, ještě mohl umřít někdo nevinnej!!!

 

K 2) : Ale ono k havárii opravdu došlo, víš? A k havárii na dálnici plný potenciálních obětí, nashromážděných policajtama do kolony aby nemohly nikam utéct. To, že umřel jen ten chudák kluk, považuju za opravdu strašně šťastnou náhodu.  Těch klučinů co si půjčili auto bez dovolení po světě běhá... ale obyčejně je poldové nezabíjejí.

 

Obecně- kradený auto se podle mně vyplatí spíš tiše sledovat, než rozbít. Jednou z něj vystoupí každý, a kde se to stane je podle mně to nejzajímavější na celém příběhu. Cestou je čas zavolat kriminálku a zorganizovat pořádný zátah. No ale to by si kaubojové nebouchli a nepředvedli co se naučili ve škole smyku. Všichni pozůstalí jsou určitě štěstím úplně bez sebe.

 

Za chválu NAAček dík, jsou to opravdu precizně udělaní miláčkové. Jo, není to žádné dělo, ale střílí a trefuje na tu dvoupalcovou hlaveň obdivuhodně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...