Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Panove predem se omlouvam, to tohoto vlakna jsem vlezl poprve, ponevatz mne zbrane prilis nezajimaji, nicmene potrebuji nazor zkusenych ...

Nedaleko od mista, kde pracuje moje manzelka doslo v nedavne dobe k pokusu o znasilneni a diky tomu jsem se opet (jiz ponekolikate) zacal zamyslet nad nejakou obrannou vybavou.

Nemam s touto problematikou zadne zkusenosti, proto se ptam, ma to smysl? Neni pouziti slznych speju, paralyzeru a podobnych vychytavek ve finale spise vyhodou pro utocnika?

Diky za nazory.

Upraveno uživatelem Baker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké má paní Bakerová tělesné proporce?

Pokud by zvládla někoho říznout po hlavě, tak teleskopický obušek, pokud ne, tak nějaký pepřový sprej.

Pokud by šla do zbrojáku, tak nějaký měnší revolver (případně bezkohoutový).

 

Ale úplně nejlepší je prevence. Vyhýbat se rizikovým místům, jezdit raději autem, nechodit po setmění apod...

 

Asi bych začal nějakým kurzem sebeobrany pro ženy, tam bude doporučení dost.

 

http://kozmova.blog.idnes.cz/c/194252/Kurz-sebeobrany-odhali-krutou-realitu.html

Tady se občas objevují doporučení na zajímavé kurzy:

http://www.gunlex.cz/

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Perfektně řečeno. Teleskop o nositelné velikosti, já doporučuji 18", pepřák od Sabre Red - doporučuji černou verzi 'CONE' .

2" bezkohoutový revolver, SW nebo Taurus je fajn, pokud jej ale paní dokáže použít i v tak stresové situaci.

Účel obranné zbraně může splnit i velice silná baterka s kovovým tělem - útočníka oslní , udeří mezi oči a utíká

 

A hlavně prevence..dnes je fakt třeba dávat si pozor

Jaké má paní Bakerová tělesné proporce?

Pokud by zvládla někoho říznout po hlavě, tak teleskopický obušek, pokud ne, tak nějaký pepřový sprej.

Pokud by šla do zbrojáku, tak nějaký měnší revolver (případně bezkohoutový).

 

Ale úplně nejlepší je prevence. Vyhýbat se rizikovým místům, jezdit raději autem, nechodit po setmění apod...

 

Asi bych začal nějakým kurzem sebeobrany pro ženy, tam bude doporučení dost.

 

http://kozmova.blog.idnes.cz/c/194252/Kurz-sebeobrany-odhali-krutou-realitu.html

Tady se občas objevují doporučení na zajímavé kurzy:

http://www.gunlex.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě většina ženských začne zmatkovat a ten pepřák je nejlepší volba.

Tuhle jsem viděl nějaký dokument o násilnících, jakýsi odborník tam povídal, že ženy ve většině případů nejsou schopny se agresivně bránit (rozbít někomu hlavu teleskopem) dokud není příliš pozdě.

 

Moje nosí sice i (mini) nůž, ale s tím si krájí tak jabko, když si ho ovšem nezapomene přendat z jednoho oblečení do druhého.

 

A baterka taky není špatná, zkoušel jsem si zašajnit novou zoomovací LEDkou do očí na max výkon (udávaných 1600 lumenů ale bude to míň) a fakt jsem neviděl nic...a stroboskop je snad ještě horší...

 

Za mě jednoznačně pepřák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si budem vykládat, on ani ten pepřák není žádná sláva.

Zde je k nalezení video o tom, co se všechno dá zvládnout s pepřákem v očích.

http://sorudo.cz/cs/

 

Ona jistota není ani ta pistole, ale přece jen efekt to má větší, ale musí se s tím aspoň trochu umět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já nevím- pokud se nenaučí pořádně střílet a psychologicky si nevyřeší případné použití zbraně se všemi představitelnými důsledky, dal bych přednost opatrnosti a pepřáku, slzáku nebo elektrice. Se zbraní se musí dobře naučit- to musí přejít do roviny instinktu, aby neudělala chybu. A moment překvapení, který je vždycky na straně útočníka(či útočnice, protože i ženy jsou docela často agresivní) jí zabrání použít zbraň když už by to potřebovala. Elektriku může mít v ruce a použít kontaktně. Stejně obrana přijde až ve chvíli kdy je vedena na nejmenší možnou vzdálenost. Na střelbu z revolveru skrz kapsu už je v tu chvíli pozdě- a nezapomeň, že každá správná ženská nosí revolver v kabelce dobře schovaný pod tunou šminků, kapesníčků, šperků a slevových karet do všech obchodů kde se cítí člověkem. Jediný na co ho pak může použít je úder plnou kabelkou kamkoli kde to bude bolet. Ale to už tihle lidi asi dobře znají...takže ono spíš jde o to nenechat se překvapit a vylekat- být připravená- a mít preventivně něco v RUCE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz tedy sprej, doporucuju ne aerosol ale tekutou strelu. Tim se alespon da neco trefit na 3-4m. Blbe je, ze jediny co znam je od SabreRed a ty napr. v CB meli az ve velikem baleni pro ozb. slozky. Ale vyplati se to, male baleni koupit pres net.

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I takove veci mohou se stat....

 

Imho ted jsem si dal na zbozi.cz hledat Sabre Red. Naslo jich to dost, v celych Jiznich cechach ani jeden. Holt se to u nas resi furt fackama, hoky  i kluci. Sice uz do prodejen zbrani moc nechodim ale schvalne se podivam jestli nejakej uvidim. Jo a taky mi cpali nejake aerosoly, tekutou strelu (vodni paprsek) ani neznali. Chtelo by to u nas nejakou osvetu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I takove veci mohou se stat....

 

Imho ted jsem si dal na zbozi.cz hledat Sabre Red. Naslo jich to dost, v celych Jiznich cechach ani jeden. Holt se to u nas resi furt fackama, hoky  i kluci. Sice uz do prodejen zbrani moc nechodim ale schvalne se podivam jestli nejakej uvidim. Jo a taky mi cpali nejake aerosoly, tekutou strelu (vodni paprsek) ani neznali. Chtelo by to u nas nejakou osvetu:-)

 

Tady mají celkem výběr, a za slušné ceny. Co jsem si googlil před koupí tak jsou to slušně účiné spreje. 

http://www.eurosecurity.cz/euro-security.info/cs/peprove-spreje-a-sprejove-svitilny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...