Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

No já sem jak struna, jak ten tendr nakonec dopadne. Můj tip - bouchne fotku oranžových monster, všem poděkuje a vlákno zamkne. Anebo to bude úplně jinak, ale to je jedno, protože tohle vlákno je super.

Nejseš tak daleko od pravdy, on chce GS, jen to ještě neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš se divit, ale i tuhle exotiku jsem už pred časem zvažoval. Nejsem sice fanda skeleton ruček, ale tady bych je skousnul, jsou to zajimavý hodinky, a kostlíni mne fascinují odjakživa (resp. od mých osmi let, kdy jsem je poprvé viděl naživo na PF UK u doc. Olivy). Jenže - viděl jsi je z boku? Vyšší než PO... Mluvim teda o Robusto Buceador Manjuari. Jdu k nim mrknout na web, jestli nemají něco nového, mám pocit, ze jsem zahlédl i dvojkorunkový model. Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a Nautily... nemám budget bez limitu, bohužel :) a i kdybych měl, strašně bych je dojebal, to prostě není kompatibilní s mým stylem života. Nebo bych je spíš nenosil, na tenhle cenovej level to v hlavě nemám nastavený.

 

Edit: Pro McStingera - CyS Manjuari z boku. Fotka stažená kdysi kdesi z netu, není moje.

 

post-30813-0-19905100-1547822203.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz uz tady byly ty zenith chrona, co takhle nekterou reedici heuer autavia?

 

Nemysli si, tricompax Pandy Autavia Jack Heuer se stříbrným cifrem jsou v užším výběru pro případ nouzového ne-echt-diver řešení. Ale měl bych jen další hodinky, co se s nima bojím do vody. Ty JLC Deep Sea Chrono byly výjimka - ty jsou přes WR100 konstruovány opravdu jako divery a hlavně jsou tak nadherný, ze jsem úplně ztratil hlavu a strašně je chtěl. Těma vnitřnostma to ale výrobce alespoň pro mne zabil. Já už dokonce uvažoval i o moznosti je koupit, nechat chrono partie vykuchat (pokud by to bylo technicky možné bez ovlivnění funkce měření času), pečlivě uložit pro připad prodeje někam pod šturc a nosit je... ale mít chrona-nechrona by bylo už fakt divný (i na mě) :D Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš se divit, ale i tuhle exotiku jsem už pred časem zvažoval. Nejsem sice fanda skeleton ruček, ale tady bych je skousnul, jsou to zajimavý hodinky, a kostlíni mne fascinují odjakživa (resp. od mých osmi let, kdy jsem je poprvé viděl naživo na PF UK u doc. Olivy). Jenže - viděl jsi je z boku? Vyšší než PO... Mluvim teda o Robusto Buceador Manjuari. Jdu k nim mrknout na web, jestli nemají něco nového, mám pocit, ze jsem zahlédl i dvojkorunkový model. Díky :)

 

Ja sa nedivím, viem, že máš prehľad. A tip bol myslený vážne, aj keď asi do počtu. Ja som sa nimi kedysi vážne zaoberal, potom mi prišli do cesty Marinusy a pustil som ich z hlavy. Puzdro je dobré, výška mne osobne nevadí, hodinky mi aj tak pod rukáv trička vkĺznu málokedy. Inak sa mi toho od nich páči pomerne dosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie Cartier blue mal/má kto?

Slušná značka a navyše dobre vyzerajú.

Cartier Diver jsem si byl zkoušet v butiku už v r.2016, hned jak je koupil Sborez. Pouzdro bez chyby (teda až na ty fake šroubky u stěžejek), servis vzornej a za rozumnou cenu. Zpočátku myslím neměly keramickou vložku lunety. Teď už mají, další plus. Celkově moc pěkný hodinky. Doufám, že ve stejným pouzdru časem udělají i konzervativnější a čitelnější dial, štve mě tam to lumi okruží subdialu namísto pořádné lumi vteřinovky a nejsem ani velkej fanoušek triple date. Plocha lumi u ruček by mohla být o fous větší, přijde mi vzhledem k výrazným prvkům na cifru lehce poddimenzovaná. Ano, jsem hnidopich, i tak jsou to moc pěkné, designově výrazné a originální hodinky.

 

Ja sa nedivím, viem, že máš prehľad. A tip bol myslený vážne, aj keď asi do počtu. Ja som sa nimi kedysi vážne zaoberal, potom mi prišli do cesty Marinusy a pustil som ich z hlavy. Puzdro je dobré, výška mne osobne nevadí, hodinky mi aj tak pod rukáv trička vkĺznu málokedy. Inak sa mi toho od nich páči pomerne dosť.

Tak aktuální model je 14,8 mm vysoký a GMT Big Date model 16,2 mm. To je na mne moc. Ale jinak fakt zajímavý, i to modulární pouzdro s odnímatelnými titanovými nebo gumovými boky. Korunka překvapivě šroubovací, i když je relativně subtilní.

 

post-30813-0-19388500-1547878131.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak po nějaký době zase update. Nejprve poznámka k předchozímu příspěvku, kde jsem komentoval Cartiery. Byl jsem si před týdnem znovu zkoušet Cartier Calibre de Cartier Diver v domnění, že když mají Spidererovo modrý v inzerci keramickej bezel, bude ho už mít upgradovanej i model s černým cifrem. Chyba lávky - černá verze má furt ocelovou lunetu s nějakou super DLC povrchovkou, na kterou jsou děsně pyšní, a o keramice prej ani neuvažujou. Jen kdyby to někoho zajímalo.

 

No a pak jsem během posledního roku zkoušel diverky mý oblíbený značky. Vulcain Cricket Nautical Trophy, Vulcain Cricket Nautical Héritage a Vulcain Cricket X-treme Diver Automatic. Jsou skvělý, všechny, ale ani tudy cesta pravděpodobně nepovede... Paradoxně nejvíc mě rajcujou X-treme divery, ke kterejm mám přitom nejvíc teoretickejch výhrad (titan, výška, AR na klenutým safíru, skeleton minutovka).

 

post-30813-0-72706100-1569448264.jpg

 

post-30813-0-71363600-1569448335.jpg

 

post-30813-0-28835900-1569448385.jpg

 

post-30813-0-22569000-1569448410.jpg

 

Každopádně pro vás připravuju recenze na všechny tři modely, ať z toho mýho blbnutí je alespoň nějakej obecnej přínos.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná už jsme se o tom bavili, ale když tak vidím ty X-treme divery (mimochodem vypadají skvěle), co ještě divery od Bremontu? Dost podobné a mě osobně je ta značka hodně sympatická, vybral bych si toho dost z různých kolekcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bremont Supermarine jsou moc fajn, skousnul bych asi i "inhouse-neinhouse", ale přes zajímavej vzhled z boku je "dvoudilnej" střed jejich pouzdra hodně vysokej. O něco nižší jsou ty nový modely se třema číslicema, ale pořád je to docela výška a navíc už není cifr tak pěknej a typicky bremontí. Schválně mrkni na jejich fotky z boku nebo na nějaký videoreview. Na ruce mi nesedí, ty opticky štíhlý nožky se vznáší vysoko nad hřbetem ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bremont Supermarine jsou moc fajn, skousnul bych asi i "inhouse-neinhouse", ale přes zajímavej vzhled z boku je "dvoudilnej" střed jejich pouzdra hodně vysokej. O něco nižší jsou ty nový modely se třema číslicema, ale pořád je to docela výška a navíc už není cifr tak pěknej a typicky bremontí. Schválně mrkni na jejich fotky z boku nebo na nějaký videoreview. Na ruce mi nesedí, ty opticky štíhlý nožky se vznáší vysoko nad hřbetem ruky.

 

Aa máš pravdu, koukám i ve specifikacích 16mm, to už je dost no a i ty nožky vypadají z boku divně, uznávám. Škoda, jsou to jinak krásné hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teda Vulcian Xtreme sú skutočne nádherné. 

 

Pridal by som ešte tip na nejaký model potápiek od Favre-Leuba. Ani neviem, či tu už padol nejaký návrhNiečo na spôsob vintážnych Deep Blue Roullete, alebo priamo ikonický Bathy? Ten je zase moc špecifický a dosť výrazný, to ťa asi nebude zaujímať...alebo z novšej kolekcie sa mi veľmi páči napr. Raider Deep Blue, ale sú aj v čiernom, decentnejšom prevedení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za tip :) Favre-Leuba sleduju od doby, kdy ještě běželo na jejich stránkách jen odečítání času. Hodně jsem si od toho sliboval. Dopadlo to tak, že běžný Deep Blue mne příliš neberou a Harpoon mají pro mne zase moc nekonvenční zobrazení času. Navic indický penize (údajně) za znovuoživením značky mi přiliš připominají, jak strašně je Evropa v pérdeli - a já chci mit z hodinek v týhle cenový jen samý pozitivni pocity.

 

Hodně se mi od nich ale líbí kousky se special komplikacema, Bivouac a zejména Bathy Memodepth, jenže to jsou opravdu velký bestie. Provedení řad Bathy, Bivouac, Deep Blue i Harpoon je navic spíš tool než elegance.

 

Edit: za pochvalu Vulcain Xtreme děkuju, s jejich recenzí teda začnu, Nauticaly si nechám na potom.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja ďakujem za info zo zákulisia financií Favre-Leuby, nevedel som, že v tom je indický kapitál. Sice ma to dnes už ani neprekvapuje. Bivouac model je nádherný, najviac ma berie vintážny, kde tie nožičky nie su až tak integrované do sudkovitého puzdra ako je to u modelu 9000.

 

Určite napíš recenziu na Vulcain Xtreme, myslím, že ich tu ani nikto iný nemá, takže to bude niečo nové na chronomagu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...