Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zrovna jsem chtěl dopsat, že mi tu chybí Breitling SuperOcean.... původní klasika z 90. let....

Tady máš malý typ na troje ikonické potápky :-)

 

attachicon.gifIMG_20181204_112044123.jpg

:D Diky za tip, všechny jsou skvělý. Vezmu to popořadě zleva:

 

Superoceany s plastickou lunetou jsou vsechno, jen ne nenapadný a elegantni. Přesto jsem hodně přemýslel o Steelfish, to jsou hodinky, ktery bych se nebál dojebat a furt by to byly super hodinky. Nizký, hodně dobrá WR... ale je to Breitling, no. Moc by ke mně nepasovaly.

 

Doxy jsem měl, a suprový. Menši velikost na mý pracce už je moc malá, působí to hodně vintážně. Větši velikost je akorát, ale už nejsou diky váze pohodlný. Měl jsem Awarky a když jsem ráno vybíral, nakonec jsem téměř vzdycky sáhnul po Seamasterech vlnkách. Takže Doxy se dostaly do role hodinek, co si doma beru do bazénu, což je pozice v kombu, kterou odmítám držet, leda bych se stal miliardářem (a to mi nehrozi...).

 

A tím se dostaváme k Seamasterům vlnkám se skeletonovýma nebo sword ručkama - skvělé hodinky, ale pro mne ne jako definitivky. Na rozdíl od Seamasterů '57 style.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten pohled z boku na pouzdro ustojí málokteré. Mně to sundalo z ruky MM300 a předtím i Sinn 103, navíc diskvalifikovalo vysněný PO-čka GMT. Ty Omegy z postu nade mnou jsou fakt k sežrání ze všech úhlů, doběhly v těsným závěsu na druhým místě.

 

E: Z postu ob jeden nade mnou.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oboje hodinky jsou hezký z ánfasu, ale z boku je pouzdro strašlivá nuda, prostě vysokej prostinkej barel s nožkama (u SOH tedy hezkýma, to zas musím uznat). Nic rafinovanýho, nic sexy. Pro představu, mám rád starej styl pouzder, kdy boky pouzdra nejsou vysoký, elegantně přecházej v nožky a mají jinou povrchovku než zbytek pouzdra. Prostě něco jako Seamastery 300 Master nebo JLC Deep Sea Chrono.

 

Bohužel Moony, ale především Vulcainy mě naučily být náročným a očekávat od hodinek potěšení i při pohledu z boku či zespodu. Což, jak asi chápete, BLNR neuměly poskytnout :D

 

Jak 300, tak JLC by ti teda sedli podle mě skvěle, jak přimo k tobě, tak i do komba!

Btw: pohled z boku si myslím vyřadí komplet všechny Rolby, nejen BLNR, nějak nevím, že by totiž nějaký model byl z boku zajímavější :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andy: na ty JLC jsem se zaměřil tak, že jsem je začatkem podzimu z Polska málem koupil (jsou nádherný ze všech stran a úhlů), ale jeden opravdu zkušený a respektovaný člen chronomagu mě upozornil na několik skutečností ohledně strojku, které mě včas zastavily. Jinak by tu misto mých plků byly fotky mých třetích definitivek a vlákno bych zamknul :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to nemyslel vůbec zle, jestli to tak vyznělo, jen mě fakt nenapadá jediný model diver Rolexů, který by měl nějaké zajímavé pouzdro. Čekal jsem, že vytáhneš nějaké eso z rukávu, ale tady to asi neprojde což :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divery mají to pouzdro stejné, liší se jen poměr výšky pouzdra a lunety. Ale třeba DJ nebo Daytony nejsou z boku marný :) ale to nejsou divery, takže pardon za OT.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty JLC jsou famozni, na ty bych se zameril. U SM 300 mam problem ten, ze jak na fotce vypadaji hezky, tak v realu ty hodinky se mnou nic nedelaji.

Mám to stejně jako Andy, na fotkách moc pěkné hodinky, ale na ruce nic. Nuda. Naštěstí tohle má každý jinak.

 

Co takhle ty co se umístily u americkýho na první pozici před omegama? SBGA231 (SBGA031)

 

Spring drive, titan, pouzdro je dle mého skvěle nositelné i přes jeho velikost. Nemají, teda myslím, ten správný machr index, ale domnívám se, že zrovna u Tebe to nebude to "must have".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GS jsou Spring Drive. To ne.

 

Informace o strojku neni moje, přijde mi žinantní ji veřejně sdílet. Nicméně info o problému jsou porůznu na forech - hledej JLC cal.758 servis / problem.

 

To Tvoje zvolání "To je škody!" je naprosto přesný :(

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mně už napadlo, obeslat vybraný manufaktury s připomínkama, co by mohli jako dělat líp; ale trochu se bojím, že by si neuvědomili přínosnost mých návrhů :D :D

 

Edit: jsem šetřivej, UN jsou na trhu pět minut. Rad si počkám na nějaký lehounce nošený, o třetinu levnějši, a za ten rozdíl koupím dvě desetikubíkový podzemní nádrže na vodu třeba.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Diky za tip, všechny jsou skvělý. Vezmu to popořadě zleva:

 

Superoceany s plastickou lunetou jsou vsechno, jen ne nenapadný a elegantni. Přesto jsem hodně přemýslel o Steelfish, to jsou hodinky, ktery bych se nebál dojebat a furt by to byly super hodinky. Nizký, hodně dobrá WR... ale je to Breitling, no. Moc by ke mně nepasovaly.

 

Doxy jsem měl, a suprový. Menši velikost na mý pracce už je moc malá, působí to hodně vintážně. Větši velikost je akorát, ale už nejsou diky váze pohodlný. Měl jsem Awarky a když jsem ráno vybíral, nakonec jsem téměř vzdycky sáhnul po Seamasterech vlnkách. Takže Doxy se dostaly do role hodinek, co si doma beru do bazénu, což je pozice v kombu, kterou odmítám držet, leda bych se stal miliardářem (a to mi nehrozi...).

 

A tím se dostaváme k Seamasterům vlnkám se skeletonovýma nebo sword ručkama - skvělé hodinky, ale pro mne ne jako definitivky. Na rozdíl od Seamasterů '57 style.

 

Je fakt, že Béčka jsou prostě Béčka :-) ...na druhou stranu, SOH jsou tvarově hezký, nenápadný ale opravdu moc ne...

 

Doxy Sub jsou pro tebe malé? Jak velkou máš pracku? Tyhle 800Ti mají necelých 45 mm bez korunky.....a v titanu jsou na svoji velikost opravdu lehounký.....

 

A Seamaster - vlnky....  tyhle původní jsou perfektní. Na to, že to jsou automaty, tak jsou neuvěřitelně nízké, plynule přechází z nožek do klenutýho safíru... Zkoušel jsou nové Seamastery 300M a to už jsou úplně jiné hodinky, od vlnek k vlnám a pouzdro se na výšku zvětšilo snad jednou tolik...... z elegance do kladiva....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doxa: taky jsem měl větší verzi, ale v oceli to byly kladiva. Titan ja nerad (vim, jsem už na zabití). Menší verze Doxa Sub v původní historicky velikosti jsou mi malý.

 

Bondovky jsem měl nízký pohodlný Africanky GMT Sword Hand 2234.50, ale jak jsem psal, chci něco elegantnějšiho, nenápadnějšího a dospělejšího, co ke mně bude lip pasovat.

 

Edit: nový vlnky - výska je daň za inhauz, no. I když v Seamasterech 300 Master 41 ala '57 je inhauz taky a diky tvaru pouzdra, dynka, lunety nevypadají ani se nenosí jako vysoké hodinky.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to pročetl celé od začátku. Byla to celkem zábava - za to dík :-). Možná je to blbá otázka, ale z jakýho důvodu jsi nezařadil do výběru SMPc (ty bez vlnek)? K Moonům podle mě super kombo a oproti SUBům působ větší a i mají "zajímavější" pouzdro i dýnko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mne moc lesklý a moc nápadný (dělaj se jen na buzna tahu). To ve spojení se skeleton ručkami je pro mne trochu overdesigned záležitost, nešly by ke mně. Samy o sobě ale nádherný hodinky, za mě o 100% lepší nez novy vlnky. Na Prischerovi jsem je vždycky obdivoval.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen teda ještě důlezitý info, kluci - vlakno jsem oživil ne proto, ze bych byl v manický fázi a nutně to potřeboval vyřešit, ale protože jsem někam potřeboval nasypat BLNR fotky před čištěním disku :) věřte, že jsem zkoušel i takový věci jako RD Easy Diver, Eberhard Scafograf i Scafodat, nový i starý UN divery, JLC, Cartiery, Breguety, IWC aquatimery, Blancpainy FF i Bathy, ScubaTecy od Bucherera, no co se dalo... Sashator má asi pravdu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...