Přejít na obsah

Biatec Watches


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 567
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Opajcovaný je pouzdro a náramek. To co většina nechronomagorů vnímá jako tvář hodinek - ciferník, ručky, rehaut a vložka lunety - jsou jiný. A to všechno pro jistotu pod jiným brandem. Vlastně šikovnej nápad, se Steinhartem bych to úplně nesrovnával.

 

A hlavně - na rozdíl od potápek Omega (s jednou výjimkou), Rolex, Tudor, Eberhard, TH Aquaracer a řady dalších mají 24 hodinovou stupnici na rehautu, protože chápou, že GMT potápky jsou přes přidanou čtvrtou ručku furt hlavně potápky a mají mít funkční divers lunetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zas ale tou ne-GMT lunetou prece prijdes vo jednu funkci GMT hodinek. To si spis z GMT lunety vodvodim cas... A kdyby na GMT lunete se nechalo to sedy zvyrazneni, tak tech dvacet minut uvidim i polopaticky tak nejak. Ale zas by to matlo.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GMT hodinky ale lunetu vůbec mit nemusí, pokud tedy maji strojek s nezávisle štelovatelnýma ručkama (jedno zda true nebo non-true gmt) a 24 hodinovou stupnicí na cifru nebo rehautu. Viz třeba Aqua Terry GMT. Nebo mají samostatnej gmt subcifr. Pokud maji k centrální gmt ručce navíc gmt lunetu, jako Airmany, můžeš sledovat i vic časových pásem. Otočnou lunetu u GMT hodinek lidi vnimají jako standard především kvůli GMT Masterům, které jsou etalon a ikona. Budiž, to nejsou diverky, to jsou letni hodinky, na koupání a šnorchl to bohatě stačí. Ale proč tenhle systém prevzala třeba Omega Planet Ocean GMT 600m s heliákem, to mi hlava nebere. To jsou prostě především dajvry. Šlo by to řesit i dělenou diver/gmt lunetou, ale už na úkor čitelnosti. Zajimavý je, že u limitky Planet Ocean Big Blue Ceramic to Omega vyřešila dobře, jako Biatec, akorát ze Biatec diverky to mají na renderech podstatně čitelnější.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja tu GMT lunetu mam rad, ze se muzu rychle kouknout, kolik je kde hodin a prijde mne skoda o tu funkci prijit, kdyz uz to tu GMT rucicku ma. Na GMT potapky vlastne nemam zadnej nazor, podle me v nekterejch pripadech muze bejt ta WR myslena jako pridana hodnota ale to jen placam...

Edit: No na tech oceanech by gmt luneta byla picovina, to jsou jasny potapky.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám: Celá situace mi přijde podobná, jako by dajvry s chronem (třeba Planet Ocean chronograph) měly lunetu s tachymetrickou vložkou :) prostě jedna funkce nesmí popírat jinou, zejména když je moznost to udělat funkční oboje.

 

A Planet oceany GMT se všechny - az na tu jednu výjimku - dělají právě s gmt lunetou. Bohužel.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, to máš pravdu. Nevypadají ani, že mají heliák. Ale WR 300, lumi a další ISO náležitosti pravděpodobně splňují, tak je beru jako potápky. Navíc, jestli GMT lunetu považuješ v první řadě za počítadlo piv, došly mi argumenty. Pivní sčítač je bez diskuzí nejdůležitější a nejpouživanější hodinková komplikace a ostatní funkce hodinek musí jít stranu (bez ironie) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, to máš pravdu. Nevypadají ani, že mají heliák. Ale WR 300, lumi a další ISO náležitosti pravděpodobně splňují, tak je beru jako potápky. Navíc, jestli GMT lunetu považuješ v první řadě za počítadlo piv, došly mi argumenty. Pivní sčítač je bez diskuzí nejdůležitější a nejpouživanější hodinková komplikace a ostatní funkce hodinek musí jít stranu (bez ironie) :)

Tak hlavně je to univerzální, protože místo piv můžeš počítat tajtrdlíky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je ako nejake pozitivum, ze opajcli suby umyselne? Vsak ani stajn ich predpokladam nepajcuje omylom. Ja teda neviem kam biatec chodi na puzdra, ale toto skoro vyzera, ze vezme cinsky fejk subov a vymeni cifernik rucky a vlozku lunety. A aj keby to tak nebolo, tak to tak na kazdeho zaposobi.

 

V tomhle případě byl ten opajc subů úmyslnej, cituji:

 

Majitel vyslovene povedal, ze zboznuje puzdro subov a dalsie hodinky chce mat co najvernejsiu kopiu. Zbytok samozrejme vlastny/Biatec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne by sa pacila gmt luneta s nazvami miest ako sa to robievalo na vintaznych potapkach... z novodobych to chvilu robil tusim Ball. Ako pise zmizik moct sa rychlo podivat kolko kde maju hodin aniz by si smrdlal s korunkou je hodne prakticka vec.A to aj v pripade ze nie si ziaden cestovatel a len sedis na zadku v Prahe a planujes konferencne hovory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo abych nezapomněl. Tentokrát na obranu těch pánů co to vymejšlej i když je mi po tom prdlačku. To zpracování druhý časový zóny se mi líbí. Mrknu na vnitřní lunetu a znám druhej čas. Mrknu na venkovní a mám diver údaje. No a kdo potřebuje víc časovejch zón, ať si koupí plnotučný géemtéčka a ne divery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...