Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ale Pavel nebyl komunistickej rozvedcik. Ten kurz dodelal az v roce 1991 za uplne jinych podminek a nasledne odjel na podobny kurz do USA, kde ho skolili Americani.

Uz jsem to mozna psal jinde, ale kdyby byl takovej lump, jak z neho delaji, tak se jeho kariera mohla ubirat po revoluci uplne jinym smerem. Prostor a inteligenci na to mel, znamosti asi taky. On pokracoval ve sve vojenske kariere jak nejlip umel a v tom co delal, byl uspesnej, aniz by si s nekym zadal nebo mel nejakej vaznej pruser.

Nic, za sebe politickou debatu koncim, nemel jsem se do toho poustet a nechci tu virit klidne vody magu. Kazdy ma na to svuj nazor a zaryte odpurce stejne k nicemu nepresvedcim.

Mir v dusi :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jo, ale preci jen je trochu rozdil dat se ke KSC kvuli postupu v praci treba, a zajisteni deti.. a pak bejt predsedou Zakladni organizace KSC a psat si do zivotopisu v ‘87(?) jak pratele ze sovetskeho svazu udelali tu invazi v ‘68 dobre. 

 Jako odpracoval si to, je dobrej, ale tohle me sere, a Danuse me taky sere, a vubec. Mno ale vse lepsi nez estebak ci espedak:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánivé, omlouvám se, že jsem se snažil trapně vysvětlit některé věci a přitom jsem se dotkl vašeho favorita, na kterého se nesahá. Pro mě jsou oba na stejné úrovni, protože si ve stejnou dobu oba zadali s minulým režimem a v podobné míře, jen každý s jiným útvarem. Jeden byl spolupracovník StB a druhý nastoupil do toho nejprestižnějšího kurzu, kam se nedostal jen tak někdo, kdo šel zrovna kolem… A můžete mě kamenovat jak chcete…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V civilizovanym svete by Pavel vubec nemel koule kandidovat. Omlatili by mu to tam o hlavu. Ovsem u nas mame zaludek na ledacos, bohuzel... To je neco jako "byl jsem Hitlerjugend, ale ne SS." Jo, jasne, nebyls v SS, páč ti teklo mliko po brade, cucaku... Asi tak.

Ferove dodat, ze ty ostatni z party kandidatu nejsou o moc lepsi. O Buresovi nemluve. Holt opet Sofiina volba... 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánivé, omlouvám se, že jsem se snažil trapně vysvětlit některé věci a přitom jsem se dotkl vašeho favorita, na kterého se nesahá. Pro mě jsou oba na stejné úrovni, protože si ve stejnou dobu oba zadali s minulým režimem a v podobné míře, jen každý s jiným útvarem. Jeden byl spolupracovník StB a druhý nastoupil do toho nejprestižnějšího kurzu, kam se nedostal jen tak někdo, kdo šel zrovna kolem… A můžete mě kamenovat jak chcete…
Proc by te kdo kamenoval.. vzdyt tu proste tak plkame.. :-)

Ano, do 1990 vypadaj oba trochu podobne.. jeden si hraje na vojaky a druhy dela smelinu v Maroku.. a pak jeste maj oba v zivotopisu dalsich zajimavych 30 let.. jeden studuje v cizine, je sefem armady a vojenskeho výboru Nato a druhej dela stale smelinu.. :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky me stve, ze nase spolecnost nevyprodukovala adekvatni kandidaty bez komunisticky minulosti, asi to chce jeste 10 let pockat.
 

Ale davat kvuli tomu na roven Pavla s Babisem, to fakt ne. Dyt Babis od revoluce nedelal nic jinyho, nez ze hrabal pod sebe. Pavel pro republiku odpracoval slusnej kus prace. Klidne do nej ryjte, to je na miste stejne jako debata, jestli jdou ty jeho zasnuby s rezimem odcinit nebo ne. Ale nesrovnavejte nesrovnatelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@skalis mně jen vadí, jak to pořád Pavel relativizuje a mlží o své minulosti. Prezentuje se jako Kouba a přitom byl Tůma, kauza životopis, otec vysoký funkcionář VKR pro západní okruh, prověrka NATO, atd., atd.

Sedím v hospodě, takže se omlouvám, doteď jsem se debatám na tyto témata vyhýbal a nechtěl jsem do ní zasahovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Fester napsal:

Ano, jako voják udělal svůj kus práce, ale byl za to placený.

Ale to je prece normalni. Hodnota jeho prinosu, rekl bych, prevysuje “mzdove naklady”.

A souhlasim s tim mlzenim. Kdyby rekl, cvicil jsem se na spiona, byla to chyba, veril bych tomu narozdil od vysvetleni, ze chtel bejt diplomat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojal to s tim spionem/diplomatem blbe na zacatku a ted uz holt nemuze rict, posral jsem to. Je to napicu? Je. Ale je to zmrd? Myslim ze ne. Mejlit se muzu. 
Kandidaty bez pochybne minulosti budem mit tak za 20-30 let. Ke komunismu pripocitejte devadesatky, minimalne. 
Za me bude Pavel ve svete nejrespektovanejsi partner k diskusi, ktereho budou brat vazne. To mi v tuto chvili staci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voják slouží státu ať už je jakýkoliv režim. A pokud jej režim zrovna nevyšle postřílet pokojně protestující, tak voják nemusí mít nikde problém se svědomím. 

Co tím chci říci - na člověka z vojenského prostředí nemůžeme úplně aplikovat naši civilně - korporátní logiku.

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, nickolas napsal:

Pojal to s tim spionem/diplomatem blbe na zacatku a ted uz holt nemuze rict, posral jsem to. Je to napicu? Je. Ale je to zmrd? Myslim ze ne. Mejlit se muzu. 
Kandidaty bez pochybne minulosti budem mit tak za 20-30 let. Ke komunismu pripocitejte devadesatky, minimalne. 
Za me bude Pavel ve svete nejrespektovanejsi partner k diskusi, ktereho budou brat vazne. To mi v tuto chvili staci. 

Vidím to naprosto stejně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mame tam jednoho, ktery si s rezimem nezadal, podepsal chartu a byl kvuli tomu perzekvovan, ma zkusennosti z politiky i diplomacie... ale kdyz si projdu tech 33 let od revoluce a to co v nich delali, tak ten s clenstvim v ksc kvuli kariere je mi tedy rozhodne sympatictejsi... Ostatne i mezi chartisty a pronasledovanymi minulym rezimem bylo dost byvalych vysoce postavenych a ideove presvedcenych clenu KSC. Budeme tedy posuzovat to ze drive jimi byli, nebo to, ze po nejake zivotni udalosti postavili na druhou stranu, za kterou "bojovali"? Ze byl Babis spolupracovnikem STB by take mozna nevadilo, pokud by o tom nelhal a poslednich 30 let delal prospesnou cinnost na opacne strane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...