Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Já myslím, že to průchodné je. Ono Kalousek byl třeba celkem tvrdý v těch škrtech. Ano odnesli to, ale to bylo i komunikací.

A naopak si myslím, že bankrot je naprosto realný. Ono i to Řecko, když přišel MMF a řekl důchody -40%. Ty škrty tam byly fakt brutální... ono to příjde takhle tvrdě, když se to nezačne řešit systematicky dříve. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 1 hodinou, Americkej napsal:

No jo, jenomže ta rozežranost je především ze strany státu. Toho, po kterým ty chceš, aby nás spasil. Jsem přesvědčenej, že jsme na sestupu, ze kterého už není návratu. Ne bezbolestně pro všechny zúčastněné.

Plný souhlas. Protože dnes není odvaha udělat rázné škrty. Nevidím důvod, proč by měl stát donekonečna pořád někoho zachraňovat. Když už se stát rozhodl, že zastropuje elektřinu atd., tak měl jasně říci - je to jen na jednu sezónu a mezitím se zařiďte tak, ať další sezónu zvládnete bez státu. Tj. Ti, kdo bydlí ve velkém domě s vysokou spotřebou eletřiny - přestěhujte se do činžáku. Ti, kteří mají špatně placenou práci - zkuste si najít lepší, atd. Mladí - domluvte se zestárlými rodiči, jak to budete jako širší rodina řešit, atd.. 

Místo toho se tady x-let buduje kultura: Stát se postará. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, safi napsal:

 

Plný souhlas. Protože dnes není odvaha udělat rázné škrty. Nevidím důvod, proč by měl stát donekonečna pořád někoho zachraňovat. Když už se stát rozhodl, že zastropuje elektřinu atd., tak měl jasně říci - je to jen na jednu sezónu a mezitím se zařiďte tak, ať další sezónu zvládnete bez státu. Tj. Ti, kdo bydlí ve velkém domě s vysokou spotřebou eletřiny - přestěhujte se do činžáku. Ti, kteří mají špatně placenou práci - zkuste si najít lepší, atd. Mladí - domluvte se zestárlými rodiči, jak to budete jako širší rodina řešit, atd.. 

Místo toho se tady x-let buduje kultura: Stát se postará. 

A pochopí tyhle za mne logické kroky průměrný Čech? Nebo je to nažene do SPD a ANO ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, martar napsal:

Hlavně v České republice se bavit o omezování populace je tak trochu nesmysl. Od roku 1910 je v ČR plus minus stejný počet obyvatel (10 mil), zatímco světová populace vzrostla z 1,8 mld na 8 mld... evidentně se to nedá házet obecně na antibiotika a dobu dožití - problém je skutečně hlavně v jiných částech světa.

V ČR by se měla řešit fakt spíš ta rozežranost. Vím, na tomhle fóru krapet protimluv.

Rozežranost a nenažranost,pravda je, že mezi lidma je peněz jak sraček....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@long @safi etc.

Chápu váš postoj a do jisté míry i souhlasím. Nicméně je to na mě trochou radikální postoj. Každý prostě není v situaci,aby se ze dne na den (z roku na rok) kompletně přeonačil. Dokonce si dovolím tvrdit, že to bude velmi významná část.

Svět prostě nefunguje jenom na základě ekonomiky, tvrdých dat nebo jiných propočtů. To, že poslední vlády to hrnou víceméně populisticky je smutné, ale prostě neumím si představit otočit teď najednou kormidlem prudce jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, runner napsal:

@long @safi etc.

Chápu váš postoj a do jisté míry i souhlasím. Nicméně je to na mě trochou radikální postoj. Každý prostě není v situaci,aby se ze dne na den (z roku na rok) kompletně přeonačil. Dokonce si dovolím tvrdit, že to bude velmi významná část.

Svět prostě nefunguje jenom na základě ekonomiky, tvrdých dat nebo jiných propočtů. To, že poslední vlády to hrnou víceméně populisticky je smutné, ale prostě neumím si představit otočit teď najednou kormidlem prudce jinam.

Ono misto toho aby se ti lide touhle financni fackou probrali a zmenili svoje nakupni chovani, naucili se financni gramotnosti a byli na tyhle veci pripraveni v budoucnu ... se nauci akorat "nejak bylo, nejak bude". Na tomhle foru financni gramotnost tema nebude, ale kdyz se pak bavis s tema delnikama nebo obecne lidma co makaji ve fabrikach na smeny .. vim i o extremech co neplatili najem protoze skrz koronu nemuseli a pritom mesicni cistej prijem pres 65k (plus nejaka materska). Vim o pripadech kteri zjisti jestli na to maji nebo nemaji az kdyz jim to splatkova spolecnost zamitne nebo povoli.

Takze za me tohle nastesti funguje jenom na zaklade ekonomiky, tvrdych dat a jinych propoctu.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže tady není ani náznak nějakého postupného směřování k přiměřenosti. O důchodové reformě s větším podílem vlastních peněz se už mluví tak dlouho, že je to jen vtip. Nikdo nechce mít vyrovnané rozpočty z roku na rok. To ani nejde. A je zřejmé, že začít se posouvat od "stát nám zařídí" k "stát se postará o ty co se opravdu postarat nemůžou" bude bolet. Jen čím dřív tím míň. Generace lidí, která dnes nastupuje do důchodu už prožila větší část produktivního života za demokracie a tržních podmínek, přesto řada z nich jen čeká co dostane. Mě strašně vytáčí tenhle model myšlení. Je mi skoro 44, platím daně, že bych se z nich posral. A od 20 k vejšce makám a odkládám prostředky na důchod. Protože vím, že co si nevydělám, to nedostanu. Bez toho to prostě nejde....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, safi napsal:

 

Plný souhlas. Protože dnes není odvaha udělat rázné škrty. Nevidím důvod, proč by měl stát donekonečna pořád někoho zachraňovat. Když už se stát rozhodl, že zastropuje elektřinu atd., tak měl jasně říci - je to jen na jednu sezónu a mezitím se zařiďte tak, ať další sezónu zvládnete bez státu. Tj. Ti, kdo bydlí ve velkém domě s vysokou spotřebou eletřiny - přestěhujte se do činžáku. Ti, kteří mají špatně placenou práci - zkuste si najít lepší, atd. Mladí - domluvte se zestárlými rodiči, jak to budete jako širší rodina řešit, atd.. 

Místo toho se tady x-let buduje kultura: Stát se postará. 

Také si nemyslím že stav, kdy se skupinám obyvatel s nižšími příjmy vyplatí spekulovat nad tím, zda jít do práce (nedej bože hledat si lepší práci, doplnit si znalosti nebo se !bůh chraň! za prací přestěhovat) vs. dělat "brigádu" plus tahat prachy ze státu; je cesta. 

Zaujalo mě to stěhování, to je u nás něco zcela mimořádného a výjimečného, k čemu dochází jednou až dvakrát za život. A je to v mých očích solidní brzda pro další rozvoj. Kupodivu dle statistik se moc nestěhují třeba Němci, na rozdíl třeba od Francouzů nebo skandinávských zemí. Samozřejmě potenciál stěhování klesá s věkem. Energetika by tohle mohla změnit, když si lidé nebudou moci dovolit platit velký dům se zahradou. Pokud se do toho tedy nějak nevloží stát ;)

A ještě je tady jeden faktor a to je cena energie jako taková:

834351684_2022-12-2307_18_55.jpg.5ddf7e038e754f3188647c11a8604b79.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, runner napsal:

@long @safi etc.

Chápu váš postoj a do jisté míry i souhlasím. Nicméně je to na mě trochou radikální postoj. Každý prostě není v situaci,aby se ze dne na den (z roku na rok) kompletně přeonačil. Dokonce si dovolím tvrdit, že to bude velmi významná část.

Svět prostě nefunguje jenom na základě ekonomiky, tvrdých dat nebo jiných propočtů. To, že poslední vlády to hrnou víceméně populisticky je smutné, ale prostě neumím si představit otočit teď najednou kormidlem prudce jinam.

Souhlas. Proto mě osobně přijde rozumná kombinace pomoci na jednu sezónu, kdy se lidé psychicky adaptují na novou situaci. Samozřejmě, že ne každý to může nebo je schopen udělat. Ale to stát zase může různě podpořit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak něco veselejšího 

Jistě se shodne na tom, že existují dvě,“ začala prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. „Ale myslím si, že bychom měli respektovat, že jsou v naší společnosti minority, které mají jiné pohlaví, měli bychom to akceptovat.“

Moderátor se zeptal konkrétně, jaké pohlaví má Nerudová na mysli: „No, tak třetí, čtvrté, páté, já už nevím, kolik jich v tuto chvíli je. Ale pro mě není důležité, kolik jich je, pro mě je důležité, aby většinová společnost toto akceptovala a nenálepkovala tyhle lidi. Protože nálepkování je to nejhorší, co můžeme ve společnosti udělat.“

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tu paní teda čím dál tím víc nemusím - ale podobné "woke" otázky (že by absolvent "Fakulty Smažených Sýrů"?) IMHO téměř podsouvají odpověď, že řádně onálepkováni a ostrakizováni dnes naopak musí být Ti, kteří tyhle "trendy" ptákoviny odmítají akceptovat jinak než jako úchylky. Protože jen tak je to správné a tak to má byť!

 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, safi napsal:

Ono bude velká legrace, až se do politiky dostane mladší generace, pro kterou je akceptace těchto blbostí samozřejmostí. To se pak budeme divit, jaké anti-homofobní a další zákony budou navrhovány, schvalovány a prosazovány...

Safi, zas tak starej nejseš, abys byl zapšchle přesvědčenej, že naše generace je ta jediná správná a má patent na rozum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...