Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

[mention=45400]miliusportos[/mention] Jo.. ja se prave snazim temhle nazorum typu “vim o tom uplny hovno, ale urcite to tak je, protoze proto” vyhybat, lec diky za fundovanej rozbor a ocenuju zes do toho dokazal narvat “ukacka”.
[mention=216]Klokan[/mention] Dik, poctu.
Promiň, ale ukrajina je krásnej příklad, jak je lehké pomoc od EU rozmrdat a nemusím chodit ani tak daleko, čr je o míle jinde než celá palestina a podívej se na dotace a to máme dotační zákony atd..Takže jen nastiňuji, že někde v době kamené, jaká je v palestině, asi nebude problém vysát prachy.Najdeš jen rozporuplné informace a když by náhodou nějakej čistej důkaz, bude to jen selhání jednotlivce..Ale to ti musí být celkem jasné, že nikde asi nenajdeš žádnej důkaz, kterej by jasně řekl, že EU podporuje svojí pomocí teroristy.Takže jsi mezi řádky vpodstatě projevil důvěru v EU a její konání ohledně pomoci, jestli to chápu dobře?

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Micey napsal:

Jako chapu rozcileni, ale treba pro me jako pro nekoho kdo se v tom proste nedokaze zorientovat (krome toho, ze jsem nastavenej na to fandit jednostrane Izraelcum), dejte mi sem nejakou analyzu, rozbor, hodnoceni, jak moc se ta “humanitarni pomoc” pasmu Gazy transformuje do podpory terorismu.. ja jsem asi nenapravitelnej optimista, ale fakt je to tak ze v ty EK/EU jsou ciste debilove kteri nemaji pojem o mezinarodni politice a o tom, co komu muze pomoci, nebo ze chtej dokonce pomahat Hamasu..?

EU pošle peníze na vybudování/opravu/vylepšení vodovodního řádu, Hamas nakoupí vodovodní trubky a použije je na výrobu raket. EU se může chvástat, že podporuje humanitární programy v Gaze, Hamas má čím střílet a Palestinci nemají vodovod. https://tv.idnes.cz/zahranicni/hamas-vyroba-raketa-trubky-voda-izrael-gaza.V231013_092056_idnestv_pech . A v jiném programu pošle EU peníze na vybudování/opravu/vylepšení obytných budov a Hamas si za to postaví výcvikový tábor pro teroristy. https://tv.idnes.cz/zahranicni/hamas-nacvik-utok-izrael-video-zverejneni.V231013_162814_idnestv_rejs .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Micey napsal:

Cafra, donutils me kouknout na video na idnes:) Hele ono to asi zas tak uplne jednoduchy nebude, ze vykopes plastovou (HDPE?) trubku a vyrobis raketu.. 

Jednoduchý to nebude, ale zcela evidentně to jde. Ony ty rakety asi taky nebou extra přesný a účinný. Ale trefit město a nadělat s tím paseku určitě půjde. Také jsem to uváděl jako příklad, že určitě není těžký zneužívat humanitární pomoc pro teroristické účely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu že  s převahou vyhrál volby 2006 tak má obsazeny všechny důležité pozice nejsou to jen pěšaci s kalašnikovem, ale celé vedení. O jejích účetnictví vím sice jak píšeš kulový ale zdravé pochybností o tamním potoků peněz mám 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, tarmi napsal:

@instant od včera sleduji semtam nějaké "live" přenosy z Gazy na Youtube a v komentářích tam byly duhové vlajky pro Palestinu docela často. Ti musí mít v palici vymleto solidně.

To je zvláštní ti by letěli ze střechy  jako první. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BertNo jasne ze ne, ale viz posledni stranka.. ja nevim jak funguje ta alokace prachu na humanitarni/nehumanitarni pomoc. Jsi si jistej ze EU jen neco nekam nahodne posle a doufa? Opakuju, ja nevim, jsem stopro na strane Izraele, ale tvrzeni ze cokoli posle EU jako humanitarni pomoc do Gazy jde rovnou na podporu terorismu mi prijde proste az moc silny, respektive mam nejakou duveru v EU, ze to nejsou uplny debilove. Ale to uz se opakuju..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použiju tady jeden myslím dle mne pravdivý článek- Pokud jsem viděl ze záběrů v televizi, tak všichni Palestinci včetně dětí podporují Hamás. Tak nevím, jestli podpora teroristů není trestná, protože Palestinská vláda neodsoudila útoky Hamásu na civilisty v izraeli.Takže EU podporuje a financuje teroristy a to z našich daní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o palestinskou "ulici", starší generace nenávidí Izrael kvůli vysídlení, historickým konfliktům a kumulujícímu se pocitu bezpráví, a střední i mladší generace a děti od předškolního věku mají k tomu ideologicky a nábožensky vymyté palice. Sice za to nemůžou, nic jiného ti lidé nepoznali, ale jsou to nepřátelé demokracie a Zàpadu. Vlastně mi je líto jen rodin vzdělaných civilistů, kteří nedělají pro Hamas. Kolik takových umírněných ale v samotné severní části z toho ohroženého milionu lidí bude?

Minulá i současná podpora z EU mi nějak nedává smysl. Chápal bych podporu od světové, nebo mezinárodní charitativní či zdravotnické organizace, nebo od bohatých arabských států, ale proč EU, která stojí na naprosto jiných hodnotách? Je to nějaké historické černé svědomí Evropy,nebo protimigrační výpalné? Nebo je pro Evropu výhodné snažit se stabilizovat region kvůli cenám energetických surovin? Budu rád za vysvětlení od někoho chytřejšího.

Jedním z důsledků dlouhodobé humanitární pomoci je bohužel i takový ten africký efekt, kdy subvencovaná populace roste daleko nad možnosti obývaného území. V případě Pásma Gazy se za posledních 50 let zvětšila z 416.000 na více než 2,3 milionu obyvatel.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Penize z EU zacly pry hlavne tect po mirovych dohoda z Osla 1993... snaha udrzet mir a snizit chudobu jakoze se tim zvysi sance pro trvalejsi mir...

Screenshot_20231015_091820_SamsungInternet.thumb.jpg.9052d6d103f3fa7e5af9bb2b3e9caf58.jpg

A to je pak asi na samostatnou obecnejsi uvahu...zdali umime pomahat...kam a do ceho smerujeme nasi pomoc... navic kdyz nas pak obcas nenavidi jeste vic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o palestinskou "ulici", starší generace nenávidí Izrael kvůli vysídlení, historickým konfliktům a kumulujícímu se pocitu bezpráví, a střední i mladší generace a děti od předškolního věku mají k tomu ideologicky a nábožensky vymyté palice. Sice za to nemůžou, nic jiného ti lidé nepoznali, ale jsou to nepřátelé demokracie a Zàpadu. Vlastně mi je líto jen rodin vzdělaných civilistů, kteří nedělají pro Hamas. Kolik takových umírněných ale v samotné severní části z toho ohroženého milionu lidí bude?
Minulá i současná podpora z EU mi nějak nedává smysl. Chápal bych podporu od světové, nebo mezinárodní charitativní či zdravotnické organizace, nebo od bohatých arabských států, ale proč EU, která stojí na naprosto jiných hodnotách? Je to nějaké historické černé svědomí Evropy,nebo protimigrační výpalné? Nebo je pro Evropu výhodné snažit se stabilizovat region kvůli cenám energetických surovin? Budu rád za vysvětlení od někoho chytřejšího.
Jedním z důsledků dlouhodobé humanitární pomoci je bohužel i takový ten africký efekt, kdy subvencovaná populace roste daleko nad možnosti obývaného území. V případě Pásma Gazy se za posledních 50 let zvětšila z 416.000 na více než 2,3 milionu obyvatel.
EU nedavá čím dál více smysl ani logiku.Těch příkladů je poslední roky mraky, ne jen prachy pro Hamás,uměle natažení uprchlíci, bez jakéhokoliv rozdělení, jestli jen ekonomičtí nebo humanitární a stím spojené problémy s terorismem, kriminalitou, vyčerpaným sociálním systémem, greendale, inkluze, gender,podsouvání jakési kolektivní údajné viny za špatnej způsob života nepřizpůsobivých menšin, cenzura,dotační programy(kdy se zboží nesmyslně vozí přes půl kontinentu v kontrastu s greendale),atd...A za to děkuji všem eurohujerům, protože ať už z nějáké naivity, či pomatení smyslů, nebo neschopnosti, či strachu z korektnosti,sežerou každé hovínko i s navijákem s čím EU přijde.Aktuálně krásnej příklad Fialova vláda,takovej trojskej kůň EU.Ale pak logicky vzniká příležitost pro opačnej extrém v podobě populistů, extrémistů, babišů atd..

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...