Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 58 minutami, martar napsal:

Hele, ja to asi napsal blbě. Bylo to myšleno tak, co by měl udělat rozumnej palestinskej civilista. Resp. co bych udělal na jeho mistě já, pokud  by tomu Hamas nebránil silou. Milionový počet by se patrně najednou významně scvrknul. Brzy koneckonců uvidime, kolik civilistů se pohne.

Tohle je, resp bude extrémní situace. V takové není zpočátku nutné řešit jidlo dvakrát denně (s výjimkou dětí nebo nějak handicapovaných), tam stačí v prvnich dnech zajistit ochranu proti slunci a pitnou vodu. A mezitim to prostě intenzivně řešit. Gaza byla v mnoha ohledech svou spotřebou zavislá na importu - a ten pohyb zboži (potravin, léků) existuje, neni nutné ho budovat od nuly, jen zaplatit, přesměrovat a distribuovat. To je sice šilená výzva, ale nic jiného asi akterům nezbude...

Tech deti je tam 800 000… to jen pro kontext. Hamas jsou sraci, co pouzivaji civilisty jako kryti. Ale ty decka si nevybrali, ze se narodi do tohohle mista na zemekouli. Tvrda protiakce prijde a musi prijit, Izrael se bude snazit, ale za terminem “prazdna naraznikova zona” se nezbytne skryva obrovska lidska tragedie. Nerikam, ze se to nema stat. Poukazuju na to, aby z gaucovych think tanku nepadaly tyhle napady s lehkosti jak pri objednavani pizzy.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych seděl na gauči, asi bych psal chytřejc :D bohužel jsem u toho "přesunovacího" postu pracoval a holt jsem to nedomyslel a navic blbě formuloval. Si dávám 24h BAN. Zitra touhle dobou bude asi v řadě věcí víc jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Bert napsal:

Mně z toho celého "slavného" OSN asi smíchy jebne. Následují citace z jednoho článku na Idnesu.

 

Představitelé OSN v Pásmu Gazy „byli informováni svými styčnými důstojníky v izraelské armádě, že veškeré obyvatelstvo (Pásma) Gazy severně od (údolí) Vádí Gaza by se mělo během příštích 24 hodin přemístit na jih (Pásma) Gazy,“ uvedl mluvčí generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric.

„OSN považuje za nemožné, aby se takový přesun uskutečnil bez ničivých humanitárních následků,“ upozornil Dujarric. „OSN důrazně apeluje na to, aby jakýkoli takový příkaz, pokud bude potvrzen, byl zrušen a zabránilo se tak tomu, co by mohlo již tak tragickou situaci změnit v katastrofální,“ dodal.

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě na síti X informoval, že přemístil své ústředí a mezinárodní personál na jih Pásma Gazy.

 

Nápodobně. Vůči ruské agresi naprosto bezzubá OSN si teď hraje na mravokárce. Ano celá situace je pro všechny strany uspokojivě neřešitelná, ale ti mrtví v Izraeli a jejich příbuzní by bývalí rádi věděli o tom, co přijde a byli by vděční i za desetinu času na reakci 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od zacatku tehle zalezitosti (lepe receno, od zacatku co jsem se jeste na skole o ten konflikt intenzivneji zajimal) si kladu otazku, co s tim. Co s tim ted ve smyslu reakce Izraele, co s tim celkove. Nemam v otazce tematu Izrael/Palestina favorita, protoze za me se v prubehu dekad obe strany se chovaly a chovaji jako hovada. Palestinci cestou Hamasu, Izraelci svou expanzni politikou v osadach apod.

Nerikam tim, ze je spravne, ze Izrael ted reaguje v tom formatu jaky vidime, to vubec. Natoz ze co udelal Hamas ma jakykoliv opodstatneni.l. Jen si spis rikam, ze to je proste dead end celkove. Diky presahu do geopolitiky (vlivy Saudu, Iranu, Ruska a na druhe strane USA a Zapadu) to asi nikdy nebude vylozene eskalovat (aniz bych zlehcoval opucasny stav). Dokud ale Palestinci budou vic nesnaset Izrael nez milovat svy deti (jak tu nekdo trefne rekl) a Izraelci (ooo vitej, ironie osudu) neprestanou byt rasisticky egoisti, je to v 🔸

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvělé. Tak už na seznamu pacifistický pisálek spekuluje o nepřiměřené obraně Izraele. Možnou nepřiměřenou obranu popisuje těmito slovy. Citace: "Ve válce by nemělo dojít k tomu, že když po vás parta rozlícených teenagerů hází kameny, zkosíte je dávkou ze samopalu" ...... Tomu dementovi snad jebe. Jak může někdo, po tom, co provedl Hamás jej přirovnávat k partě rozlícených teenagerů..... Fakt mi to hlava nebere 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Bert napsal:

Skvělé. Tak už na seznamu pacifistický pisálek spekuluje o nepřiměřené obraně Izraele. Možnou nepřiměřenou obranu popisuje těmito slovy. Citace: "Ve válce by nemělo dojít k tomu, že když po vás parta rozlícených teenagerů hází kameny, zkosíte je dávkou ze samopalu" ...... Tomu dementovi snad jebe. Jak může někdo, po tom, co provedl Hamás jej přirovnávat k partě rozlícených teenagerů..... Fakt mi to hlava nebere 

Tohle je na hovno.. pribarvovani pravdy do podoby, ktera se nekomu hodi (bezpochyby to jde obema smery)

 

Ale Berte, alo by se to otocit - kdyz se teenageri chovaji blbe, jdes si promluvit s rodici 😅🤷🏻‍♂️

Upraveno uživatelem H-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, geometr napsal:

A jestli si vodfláknul i tu práci, jako ty příspěvky.... :D

Tvl radši jsem tu práci včera po sobě ještě kontroloval, nezavisle na Tvym příspěvku :D

-

V tomhle Hamas už vyhrál :( Saudská Arábie přerušila jednání s Izraelem.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-saudska-arabie-prerusila-jednani-s-izraelem-40446921

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, Bert napsal:

Skvělé. Tak už na seznamu pacifistický pisálek spekuluje o nepřiměřené obraně Izraele. Možnou nepřiměřenou obranu popisuje těmito slovy. Citace: "Ve válce by nemělo dojít k tomu, že když po vás parta rozlícených teenagerů hází kameny, zkosíte je dávkou ze samopalu" ...... Tomu dementovi snad jebe. Jak může někdo, po tom, co provedl Hamás jej přirovnávat k partě rozlícených teenagerů..... Fakt mi to hlava nebere 

Pozrel som si ten článok. Účelové narábanie s číslami vytrhnutými z kontextu, polopravdy, klamstvá, okrem podprahovo podsúvaných ideologických postojov autora za všeobecné normy. No jo, Michal Komárek, Vystudovaný filosof a historik, pracoval rok a půl v Greenpeace jako programový ředitel.

Mimochodom, prial by som pánu Komárkovi stáť oproti parte rozlícených teenagerů metajících po něm kameny, aby mal trošku empirickej skúsenosti toho, o čom sa tak zasvätene vyjadruje. Bol by to preňho veľmi zaujímavý zážitok, ak by to ovšem prežil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Igicz napsal:

V Londýně se to hezky kupí.

https://www.bbc.com/news/uk-67110119.amp

 

Někdo čekal něco jiného? Už pár politiků přiznalo že naše azylová politika selhala a je na čase situaci řešit, jen jestli není pozdě....jsme naivní parta hlupáků, co si myslí že lousknutim prstu předěláme po generace zaběhlé zvyky, způsoby a nahlížení na svět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...