Přejít na obsah

Chronomag pamětihodnosti


Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Autorizovany servis bude pomerny k cene hodinek, nerekl bych ze vyssi ci nizsi nez u rolexu, iwc ci omegy.

 

Rolexky jsou hnusny, kupovat si je jen proto, ze se daji dobre prodat, je nesmysl.

 

Asi s tím dost lidí nebude souhlasit, ale mě to přijde zaznamenáníhodné. ;)

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pak že Přesýpačky nedotáhneme do konce...

 

Stačí vybrat jen ty hodiny, které by se nemusely dělat na zakázku, ale nějaké koupit. Podle nějakého hlasování...

 

To is jako mam jit na stanek koupit presypacky, na to pak hromadne vygravirujeme nebo jinak prdneme 'L.E.xx' a je vymalovano? Tak to fakt nemam zajem :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Myslím, že tento výrok Jay Dolla sem plně patří a částečně odhaluje, proč je dnes moderování fóra na takové tristní úrovni jaké je, když, a není tomu tak dávno, to zvládal jeden člověk...

 

Poděkuj Plevovi. Zbavil se Giliuse, tak teďka se o to nikdo nestará. Byla to jeho práce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

....nezostava nam nic ine nez vzorku zaslat na odborne posudenie jeho jasnosti Konradovi von Damasko :)

"Herein!" ozvalo sa z intercomu. Instant pomaly vstupil do miestnosti. Posobil neistym, az ostychavym dojmom. Bol to rozhodne zriedkavy pohlad.

 

Priestor bol neuveritelne velky, svojimi rozmermi popieral zakladne fyzikalne zakony. Zvonku ste mali pocit, ze vstupujete do malej obytnej bunky, ale vnutri sa nachadzal interier prinajmensom stvornasobnej velkosti.

Konradova dielna posobila na prvy pohlad ako laboratorium sialeneho Dr. Frankensteina. Druhy, ba ani treti pohlad na tom vela nezmenili.

 

Z tmaveho kuta prehovoril pevny muzsky hlas: "Fas posiela Alda?"

"A-ano", zaskocila Instanta necakana otazka. "Majstre", dodal rychlo, hned ako jeho mozog vyhrabal v sekcii "Alda" poslednu spomienku, co boli instrukcie ktore dostal pred cestou.

 

Nebudeme si klamat - Alda si bol isty ze su posledne ktore kedy Instantovi dal.

 

Z tmy v rohu sa vynoril Konrad v bielom plasti s hodinarskou lupou na cele. Jeho podobu poznal kazdy Zasväteny, ale malokto mal tu cest osobne. Z tych, co z Konradovej dielne aj vysli von, o tom ropravat nechcel nikto.

"Dajte" povedal Konrad. Bol to ten druh zelania, nad ktorym vas nenapadne ani na sekundu pochybovat, ci ho chcete splnit. Instant siahol do vrecka a polozil na stol obradnym sposobom zlozenu hodvabnu vreckovku.

Po jej rozlozeni sa uprostred objavil maly kusok sedeho kovu.

 

Konrad spozornel, na oko si nasadil lupu a mlcky si dva-trikrat povolil rolak pri krku. Prisunul sa k stolu a pinzetou zdvihol kusok kovu, ktory lezal na vreckovke. Z vrecka vybral hodinarske kladivko, niekolkokrat po nom poklopkal a pocuval velmi pozorne. Ako ovciarsky pes, aj ked skor pripominal dobermana. Niekolkokrat privonal a skontroloval lom svetla. Robil to s vyrazom v tvari, o ktorom musi existovat v kazdej slusnej univerzitnej kniznici niekolko knih. "A v roznych sekciach" opatrne si v duchu dodal instant. Na zaver Konrad privrel oci a s vyrazom v tvari nie nepodobnym Hanibalovi Lecterovi, vzorku niekolkokrat olizol. Najprv len opatrne spickou jazyka, potom miestom blizsie ku korenu. Chvilu stal nehybne ako socha, potom kusok kovu vratil presne na to miesto na vreckovke odkial ho pred chvilou zodvihol, odstupil par krokov od stola a predniesol:

"Ide o titanovu zliatinu slusnej kvality, zdroj odhadujem na Westport-Barrytown, pripadne vychodne pobrezie Australie, mozno Murray, ale to sa v zliatine uz po par mesiacoch tazko spozna, viete, pan kolega.." Na sekundu sa odmlcal a ticho, len tak pre seba, zamliaskal.

Instant so zdesenim, ktore sa snazil skryt ako to len bolo mozne, pristupil k stolu aby zabalil vzorku a co najskor vypadol; Aldove instrukcie mu v hlave zneli ako posledne pomazanie. Hned ako k stolu vystrel ruku, ozval sa Konradov hlas

 

"Hm hm, Krollov proces maju zvladnuty naozaj dobre, ale s tou Argonovou atmosferou, s tou to trochu prepiskli. No, to viete, j a p o n c i." Otocil sa k Instantovi a siroko sa usmial. Bol to usmev tigra na navsteve skolky plnej malych kozliatok. "Kazdopadne slusny rocnik,

tazbu odhadujem na leto 2006, to bol slusny rok. Ano, to bol naozaj slusny rok" V tej chvili bol uz instant na odchode a rukou stlacal klucku, ked ucitil na lakti mocne zovretie. Bol to Konrad. Ten chlap nechodil, ten sa proste vyskytoval v case T v bode A, a v case T+1 v bode B. Tak nejako by to on sam opisal. "Este nieco, Herr Kollege. Je to osobneho charakteru" Instant sa naklonil smerom k podlahe aby dostal usi co najblizsie k Majstrovym ustam. "Majitel tej vreckovky by mal navstivit lekara. Ten aceton v pote nevesti nic dobre, hm hm.."

 

"D-dakujem.. Majstre", zmohol sa Instant na odpoved a vykrocil smerom co najdalej od tohto prekliateho miesta. "Uz chodte, bolo prijemne sa s vami stretnut" povedal pevnym hlasom Konrad. "A pozdravujte Aldu!" ozvalo sa do kvilenia pneumatik.

"Japonci, cert aby ich vzal" zamumlal Konrad, nervozne zasramotil klucami a zabuchol dvere. Mal chut na kavu. Po titane mal vzdy ukrutnu chut na kavu..

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tohle je perla z největších, co tu kdy zaznělo.

 

 

"Na zkoušku jsem si zatím pořídil dobře vypadající šunty z Číny zn. CURREN. Byly za pár $, vypadají dobře a svůj účel plní (nefunguje jim sice datumovka, ale s tím jsem počítal :) ) Nicméně mají v sobě asi nejlevnější možný bateriový strojek, který tiká nahlas, což při jednáních ruší.

 

Je možné nechat někde vyměnit strojek za tichý? Na kolik to vyjde? Nebo mi doporučíte jiné - "značkovější", dobře vypadající hodinky (stylově podobě těm CURRENům) za rozumnou cenu?"

Upraveno uživatelem marosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

jednom starým vlákně jsem našel krásný post který by neměl zapadnout:

 

ROZSUDEK K ŽIVOTU

 

Nejintimnější akt s hodinkami provádíš, když je natahuješ. Z tohoto pohledu jsou na tom nejhůř ti, kteří mají automat bez možnosti ručního nátahu. Nemusí ti vadit, že tvůj velmi moderní automat nedoběhne do pondělních rán. Naopak.

 

V pondělí ráno vezmi něžně své hodinky do náruče, seřiď datum, seřiď čas... pak dvacetkrát otoč korunkou... Zbytek za tebe zvládne tvůj automat. Tím natažením hodinkám vdechneš život... zrodíš je... a to je nádherný okamžik. Pak je připni a celý týden jen nos... v natěšeném očekávání na další pondělní ráno...

 

Vždyť seřizování a nátah hodinek... to je grál všech hodinkových odsouzenců... to je božská milost na hraně tvého ukazováčku... to je palec vzhůru... vykonání rozsudku k životu, pardon, k tikotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Po uspesnom vzniku dalsej limitovanej edicie hodiniek z dielni chronomagu sa objavil v sekcie KOUPIM inzerat na kupu tejto limitky. V ktorom padol aj tento nazor.

Stale jsem presvedcen, ze se zadny LE prodavat nebudou. Jsou tak vyjimecny a krasny, ze za "porizovaci" cenu je nikdo ze stastnych majitelu nepusti. A zaroven tu neni nikdo, kdo by byl ochotny dat nabidku, ktera se neodmita. Takze klid panove, tohle neni Steinhart LE.

P.S. Samoztejme se mohu kruze mylit. :-)

 

Ako tak cas plynul

 

Prodám Nautilus L.E. č.31/33.

 

post-7085-082678000 1362900835.jpg

 

Cena 100.000,- Kč.

 

Nějaké informace k hodinkám jsou na foru ZDE a TADY.

 

Komunikaci prosím přes SZ.

 

Zaradzujem to do pamatihodnosti, ako ukazku vyvoja chronobundusu. Taktiez spominany inzerat vyvolal burlivu diskusiu, mazanie prispevkov, burlivu diskusiu, koniec prace 2 moderatorov a naslednu volbu novych. Zlomovy moment moze este ovplyvnit planovana zajtrajsia udrzba fora. Prosim rozvasneny dav o zachovanie posvatnosti tohto vlakna a zdrzanie sa akykolvek off-main-topic prispevkov. Pravda a laska zvitazi. Dakujem za pozornost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Myslím, že tento podpis by neměl zapadnout...  :)

 

instant:

Pre novacikov na fore, extrakt z chronomagorskeho frazeologickeho slovnika:

"Nic co by neslo rozlestit" - hodinky su normalne doje*ane ako kazde ine

"Byla to zajimava zkusenost" - vacsiu pi*ovinu som v zivote neurobil, uz to nikdy nezopakujem

"Hodinky si sveho kupce jiste najdou" - su skarede, drahe a urcite aj sm.dia, ale nehodi sa to povedat nahlas

"Mam prirozeny nadhled" - co uz s tymi Rolexami, ked som za nich vyvalil take love..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Když jsem slyšel, že se šíří funkční gramotnost (lidé umí číst, ale ne rozumět textu) přišlo mi to jako bublina. Nováček jast mě vyvedl z omylu :)

 

Edit: Celá diskuze se odehrává ve vlákně, kde se dokola neřeší nic jiného

 

jast Zdravím, může mi někdo poradit jak se mám zbavit ve statusu" varování" se mi to tam objevilo a nevím jak to změnit. Připadám si jak kdybych něco provedl. Poradí mi někdo ?

 

YPO

statusy má na starosti člen "Zmizík" = napiš mu soukromou zprávu a on ti to opraví

bohus76

Přečti si pravidla, tam to někde je. Vidí to u svého jména každý a v případě že bude zlobit, mu tam naběhne "obušek". Takže buď klidný...nic jsi neprovedl.   :whistle:

jast

Dík za odpověď, trošku mě to zklidnilo ale pořád nevím jak se toho statusu "varování" zbavit. V pravidlech o tom není žádná zmínka, takže bych potřeboval radu jak to vymazat nebo změnit na něco normálního.

bohus76

Nejde to změnit ani odstranit,pokud máš varování,tak ti k tomu vyskočí nějaký ukazatel málo,více a konec.

PNS

Vidí to u svého jména každý.

 Edit:
Jinak. Pokud tam pod tím nic nemáš, je to OK, neřeš to.

sibirnaya

tak ja ti varovani dam, abys tam tam neco mel a nemel trauma..

jast

Dík, když to pomůže. Asi to tam naběhlo jak jsem si četl varování u prodeje na nějakou adresu.

prischera

To už je na pamětihodnosti...   :lol2:

Lamiczka

Skoro lepší jak vlákno Humor  :gora:


 

Pravděpodobně jsis toho dřív nevšiml, ale nápis status varování bez ukazatele (pokud ho pořád máš prázdný a Sibiř ti na tvé přání nějaký nenadělil) tam vidíme VŠICHNI, ale každý jen svůj a po přihlášení. Odhlaš se a podívej se na svoje příspěvky, nic tam nebude...

Sedlin

:clap:   :lol2:

Sibiř je děsně ochotnej, klidně ti dá i banána, když budeš chtít

Daemonultimate

Nabourej se do protokolu a tam si to přepiš.Dělá to tak půlka z nás. 

jast

Po odhlášení není nic vidět tak to bude OK, dík. S tím protokolem je to na mě složité, spíš bych něco zkazil. Nechám to tak zatím být  :whistling:


 

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/57942-jak-se-tváří-odhalení-fejkaři/?p=1196058

 

 

Mna by stale zaujimalo, co moze vlastne cloveka viest k nakupu fiku. Lacnym fikom predsa nikoho neoblafnes a drahym este dajme tomu, ale poriadny fik bude za 500+?. Ked pominieme, ze za to su slusne hodinky, tak stale nedokazem si predstavit co by som urobil, keby sa ma niekto na rovinu opytal, preco som dal 500? za fik? Zbran nenosim, ale asi by som sa zo slusnosti aspon pokusil prebodnut sa plniacim perom. Proste lacny fik je uplne nanic a drahy fik je ako nechat si vytetovat na celo "kokot", kazde rano to zakryt mejkapom a dufat ze dnes nezaprsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...