Přejít na obsah

Opravy / renovace hodinek Prim


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 321
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Většinou je zářez u 12 nebo 6. Mrkni na to lupou, bývá tam většinou nános špíny. Jinak je třeba nožík a zkoušet. A samotné sklo bez rámečku se vyjme tzv. pavoukem. Pokud nejsi zas tak zdatný a nejistý, raději to nech někomu zkušenějšímu. Cifernik je dost citlivý na jakýkoliv pokus o očistu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou je zářez u 12 nebo 6. Mrkni na to lupou, bývá tam většinou nános špíny. Jinak je třeba nožík a zkoušet. A samotné sklo bez rámečku se vyjme tzv. pavoukem. Pokud nejsi zas tak zdatný a nejistý, raději to nech někomu zkušenějšímu. Cifernik je dost citlivý na jakýkoliv pokus o očistu.

 

Ďakujem ale chcem sa to naučiť takže som ochotný tie hodinky obetovať :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou je zářez u 12 nebo 6. Mrkni na to lupou, bývá tam většinou nános špíny. Jinak je třeba nožík a zkoušet. A samotné sklo bez rámečku se vyjme tzv. pavoukem. Pokud nejsi zas tak zdatný a nejistý, raději to nech někomu zkušenějšímu. Cifernik je dost citlivý na jakýkoliv pokus o očistu.

 

Ten "zářez" by správně měl být na devítce - naproti korunce, tam je nejjednodušší přístup otvírákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Podarilo sa. Teraz ako oddelím ciferník od strojčeka ? Treba odšrúbovať tieto dve šrúbky ?

 

 

A s ciferníkem jsi si už poradil?

Je třeba demontovat ručky, pak povolit (ne vyšroubovat) ty dva šroubky a ciferník jde dolů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za rady :) Tie šrúbky som odšrúboval a teraz ich neviem dostať naspäť  :death: . Príspevok som si prečítal až potom. Ručky som oddelil, ciferník vybral, očistil od prachu rodicom a potom som ešte prešiel jemným octovým roztokom so šprtátkom na uši - aby zišli dole jemné škvrny od oleja. Potlač sa nepoškodila takže som vcelku spokojný.

 

Ručky som dal naspäť no neviem ako teraz našrubujem naspäť šrúbky aby som pripevnil ciferník k strojčeku a čo ma trápi viac je že som vyšrúboval aj pružiacu šrubku ktorá povoľuje korunku. Teraz mi ale nefunguje náťah no ručky sa pekne otáčajú bez toho aby sa zasekávali keď točím korunkou. Dá sa to nejak opraviť bez toho aby som musel rozobrať strojček (na to si už netrúfnem) ? Vyjadrujem sa trošku amatérsky keďže nepoznám názvy jednotlivých dielov :D môžem nahrať fotky čo konkrétne myslím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No šroubky na ciferník tam dáš normálně, za pomoci pinzety a příslušného šroubováku. A se šroubkem na korunku, se obávám, že to bez rozebrání nepůjde. Pokud se dobře pamatuju, tak je upevněn v páce co drží korunku a zároveň posouvá ozubené kolo aby se otáčely ručky. Dokonce se k té páce nebo jak se tomu říká dostaneš právě ze strany ciferníku, ale to by musel říct někdo zkušenější. Nejsem si jist, tyto kalibry jsem moc nekuchal. Bylo mě jich líto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

mal by som 2 otázky:

 

1. Sú toto originál diplomaty ?

 

2. Ako vyčistím ciferník od prachu tak aby som ho nezničil ? Minule som tyčinkou do uší skúšal jemne čistiť a la Diplomat a zničil som potlač  :death:  Tipujem že len ofúkaním to nepôjde ten prach tam bude prilepený. Ako mám prechádzať logo a čiary bez toho aby som ich zničil ? Videl som pána čo to čistil rodicom no príde mi to ako dosť agresívny postup a tá potlač to podľa mňa nevydrží

post-63524-0-21068600-1585338447_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originál Diplomaty to jsou, ale ručky do nich nepatří. Vůbec bych na cifeník nešahal, snad zkusit za sucha vatu nebo neco podobnýho. Osobně jsem si zničil číselník s nápisem Incablok, když jsem na něho vzal navlhčenou vatu v jarové vodě. Furt to bylo dobrý, dobrý a najednou držím v ruce bílý plechový kolečko  :death:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pali, na cifru z diplomatů rozhodně netrénovat! Vzhledem k postupu a použitým materiálům při výrobě je ten číselník citlivej jak prase. Hele, máš doma ledničku? Jar? Tak vem nějakej jinej cifr, opatrně na něj jar nandej, netlač! Jen tak. Pak to polož večer na tu trošku vibrující lednici, a ráno se podívej. Zbytky sundavej opatrně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se přidávám k radám ohledně čištění ciferníku těch Diplomatů.

Kdysi jsem na youtube shlédl video s renovací a dotyčný rozhodně nedoporučoval žádnou chemii ani saponáty.

Pouze destilovaná voda. Na povolení nečistot krátká lázeň právě v té destilce ohřáté max na 60 stupňů v case do 1 min pak zas pokojová teplota.

K čištění používám proužky papírových kapesníčků.

Otestuj si to na něčem ať víš do čeho jdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ciferník od diplomatů vyčistit nejde, je potřeba se s tím smířit. Jen se na tu barvu člověk křivě podívá a je dole. Proto je taky těch původních ciferníků tak málo zachovalých. Takže zbavit ciferník foukačkou od prachvých částic a jiného velkého bordelu. Víc s tím nikdo nevymyslí, je to dáno zpracováním toho ciferníku, které není optimální(slušně řečeno:)). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem vykonal několik různých pokusů s mokrou nebo chemickou cestou a zkušenosti mám více méně špatné. Čistit doporučuji spíš suchou cestou. Jak píše Stenly třeba foukačkou nebo jemně uchošťourou (nepoužitou prosím vás)

 

Jednou jsem viděl hodináře, který si naslinil palec a z malé částečky šmíru na ciferníku Diplomatů udělal další černý proužek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co má být vidět? Oxidace nezmizeala, ten škýranec nahoře taky ne. Ale to pouzdro vypadá moc hezky.

Hoši, když jsem se snažil umýt ten číselník, slezlo to jako vodní obtisk, kterej se používá na  plastikový modely letadel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wau nečakal som až toľko reakcií. Ďakujem za všetky cenné postrehy. Skúsim to teda len vyfúkať a budem sa snažiť uspokojiť s výsledkom :/

 

Napadla mi však ďalšia vec:

 

Mám aj a la diplomaty (tie zničené - viď foto - vlhčená tyčinka jarovou vodou). Puzdro má oveľa krajšie, zachovalejšie a ,,farebnejšie" pozlátenie ako Diplomaty. Pohrávam sa s myšlienkou že prehodím strojček z diplomatov do puzdra a la diplomat. Veľkosťou sú totožné takže malo by to fungovať čo poviete ?

 

Taktiež skúsim na tom zničenom a la diplomat číselníku čistenie suchou vatovou tyčinkou (nepoužitou :D) a uvidíme čo to dá :)

post-63524-0-34735100-1585470430_thumb.jpg

post-63524-0-94332900-1585470457_thumb.jpg

post-63524-0-56836600-1585470485_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...