Přejít na obsah

Gold Rolex-rada pri vybere


Tommy_PP

Doporučené příspěvky

Damy a Pani, potreboval by som vase rady, resp. skor nazory pri vybere mojich prvych Gold Rolex. Uz asi tak pol roka premyslam nad vsetkymi moznymi variantami, ktore Rolex ponuka a dospel som takmer do finale. Verte mi, ten posledny krok je najnarocnejsi. Takze mame tu finishujucu stvoricu:

1. Rolex GMT Master II v ruzovom zlate (Baselworld 2018), model: 126715CHNR; plusy: novy model, novy strojcek, ?low-key? (rozumej nie vyrazne ako zlte zlato); minusy: najdrahsie z trojice, podobnost puzdra s mojimi 116610LN.

2. Rolex Cosmograph Daytona, model 116508 s champagne/black cifernikom; plusy: chronograph (aktualne nemam v zbierke), nie velmi siroke nozicky (pohodlne na nosenie), kombinaciu cifernika proste zboznujem (Paul Newman v zlate), ikona: Zlate Rolex (zlte); Minusy: absencia Cerachrom lunety (asi by som nerozdychal keby ju predstavili na tohtorocnom Baselworld-e) - zlata luneta mi az tak popravde neprekaza; tento model je uz nejaky ten rok, dva, tri, atd. na trhu bez zmien.

3. Rolex Cellini Moonphase, model 50535. Plusy: Laska na prvy pohlad, cena: najlacnejsie z finalistov; Minusy: absencia zlateho tahu (ten by mi asi chybal, kedze toto bude moja naj hodinkova investicia a dalsie zlate v dobe 5-10 rokov neplanujem); uz tzv. oblekovky mam (Carl F Bucherer-taktiez v ruzovom zlate a taktiez na aligatorovi); okrem prace som 100% casual mestsky chlapec.

4. Rolex Day-Date 40, model: 228238 s President tahom a Bielym Roman cifernikom. Plusy: Ikona sama o sebe ako model, tak aj tah; cifernik je bomba - 3D roman cislice; Minusy: posobia na mna velmi vyspelo vzhladom na moj vek (30) - s cim nie som na 100% stotozneny.

Co uz v zbierke mam: Rolex 116610LN (ostavaju), Carl F Bucherer Archimedes v ruzovom zlate (ostavaju-dar od svokrovcoch), Omega Moonphase vintage r. 1948 (pravdepodobne to maju zratane do roka), Seiko SKX007 (volnocasovky).

Ako som uz spomenul vyssie, zvazil som aj ine modely v zlate od Rolex, no ziadne ma moc neoslovili. Takze toto je finalova stvorka tak na 95%. Tento nakup neberiem ako nejaku investiciu, resp. pokus zbohatnut, ci ukazovat sa na verejnosti. Skor ich budem nosit len na specialne prilezitosti, ale hlavne ich chcem neskor odovzdat mojim potomkom a bol by som rad, ak by v buducnosti niesli so sebou nejaky pribeh (pre tych co vlastnia knihu A Man and his watch).

post-12690-0-68049300-1546843836_thumb.jpeg

post-12690-0-90188200-1546843858_thumb.jpeg

post-12690-0-40563600-1546843873_thumb.jpeg

post-12690-0-21479800-1546843888_thumb.jpeg

post-12690-0-23855200-1546843906_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Tommy_PP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 200
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Day Date - jak v ramci vyberu, tak jako doplnek stavajiciho portfolia. Jako druhou moznost bych zvazil GMT, ale kdyz mas Suby, tak mi to tak moc nesedi. Daytony se zlatym cifrem budou vypadat dost opulentne, ale to je muj vkus a Cellini jsou sice pekny, ale kdyz Rolex, tak Oyster...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daytona so zeleným cifrom alebo Day-Date.

 

A tie suby by som predal, ale to len taká vsuvka- moderne púzdro moc pohodlnosti nepobralo, GMT sú na tom trochu lepšie, ale v zlate by som ich vláčiť nechcel.

 

Vzhľadom k výraznosti zlata, či už optickej alebo váhovej, by som sa nebal dj36 v zlate. Aj keď tie sa asi kupujú frajerke k birmovke.

Upraveno uživatelem StefanM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem jednoznačně pro Day-date. Sportovní hodinky máš. Co se týče GMT, tam bych šedl třeba do Pepsin. Daytony zase spíše v oceli. Pokud opravdu full gold, pak jsem pro model na president bracelet, nemá chybu! Jen bych možná volil tmavší ciferník, ale to je už na tobě, co ti lépe sedne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...