Přejít na obsah

Zahradní traktor


Doporučené příspěvky

Je rozhodnuto, zítra nám ho přivezou - Husqvarna TC 139T. Při té příležitosti jsme koupili na doseky aku křoviňák, přes víkend jsme s ním něco posekli a pokud bude traktor fungovat stejně dobře, bude to bezva.

post-3283-0-20604900-1560151971_thumb.jpg

post-3283-0-66612100-1560151983_thumb.jpg

post-3283-0-57282900-1560151991_thumb.jpg

post-3283-0-73940300-1560152000_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Cyril - já nechtěl za 30 ale do 50. Ale i to je Čína, na kterou jsem neslyšel moc chvály, zvlášť při intenzivnějším používání. No a když k naší zahradě přičtu kus sousední louky, kterou budu udržovat pro případ Tvého příletu, tak jsme si s Drákulou řekli že kvůli Tobě rádi připlatíme...:-):-)

 

Ale mám ještě dotaz na zkušenější traktoristy - jak čistíte ty bubny co jsou v nich nože? Mají rychlospojky na hadici, ale někdo mi říkal, že to není moc účinné a traktor je třeba naklonit na stranu a vyčistit to ručně. Jak to děláte vy? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blahopřeji k doufám dobré koupi.

Co se týká čistění, tak já ty rychlospojky na hadici používám po každém sečení a na konci sezony s tím ještě najedu z jedné a pak z druhé strany pomocí nájezdů na trám cca 20 x 20 cm a v rámci možností to vezmu vapkou. Když seču hodně lepivou trávu, tak tu vapku použiji podle potřeby i v průběhu sezony. Pak trochu přejedu vapkou celý traktor, dobře vystříkám koš, aby se ten textil zbavil nalepené trávy a byl zase dobře prodyšný a všechno nechám v garáži dobře vyschnout, udělám promazání všech mazacích bodů podle návodu (opět s najetím na ten trám), zkontoluji řemeny, pak zajedu do kůlny, vyndám baterku a traktor zakryji plachtou. Na jaře dám nabitou baterku zpět, zahřátí spojím s vyhrabáním a posbíráním mechů a zbytků listí, pak vyměním olej a jsem připravený na sezonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Pracuji jako obchodní zástupce SECO. Traktory jsou opravdu český výrobek, který funguje. V ČR jich prodáme ročně cca 2000 ks. Často je je uvidíš na obcích a fotbalových klubech včetně nejvyšších soutěží. Podrobnosti případně po telefonu. Pokud by jsi měl zájem, mohu Ti sehnat předváděcí kus za lepších podmínek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Traktor je doma, vyhrála Husqvarna TC 139 T. Přivezl nám ho včera navečer mladší pán, jeho přístup byl perfektní. Traktor je myslím dobře zpracovaný, jedinou mouchu jsem našel na spínací skříňce, která se celá při otáčení klíčkem nepatrně pootáčí. Jinak zatím nic. Obsluha je snadná i pro technicky nenadaného amatéra, pokud si osvojí pár zásad. Sedačka je posuvná, ergonomie dobrá, trochu vadí bezpečnostní snímače v sedačce a koši, nicméně traktor lze nastartovat i bez řidiče, umí sekat i při couvání atd. Nádrž je na 9,5 litru benzínu. Na palubce je ukazatel stavu baterky a dobíjení, jen jednoduchý se 3 diodami od firmy CTEK. Jeho součástí je ale nabíjecí konektor a protože používám pro motorky nabíječku téhle švédské firmy, bude udržování baterky v kondici snadné. Na zimu se baterka vyndá, ale je dobře přístupná. Startování, ovládací prvky, rozjezdy, zastavování, couvání, řízení, pohyb těsně vedle zdi atd., vše je dobré a citlivé, poloměr otáčení je prý parametrově hodně nízký, ale i tak to neobjede strom těsně u kmene. Zkušebně jsme posekali jen malou část zahrady, přední část měla trávu 10-15 cm vysokou, to šlo perfektně, koš se krásně plnil a funguje i akustická signalizace plného koše (objem 320 litrů), ten zvuk je ale otravný. Pak je třeba vypnout sečení, odjet na místo vysypání, vysunout páku na koši vpravo za řidičem a vyklopit koš. Napoprvé toho byla kupa, tak jsem musel popojet s odklopeným košem, jinak nešel dovřít. Mimochodem, asi 4x jsem koš sundával úplně a jde to snadno, i nandání zpět, i když pro křehkou dívku by to už nemuselo být úplně snadné.

Když jsme pak zajeli do vysoké trávy - část 30-40 cm, část i přes půl metru, zkoušeli jsme to na nejvyšší výšku sečení a menší rychlost. Šlo to dobře, ale později jsme si všimli, že se koš přestal plnit, za což mohl trávou ucpaný plastový tunel od nožů ke koši. Tráva byla ale vysoká a protože ještě před několika dny pršelo, nižší trávník byl suchý, ale ve vysokém se u země držela vlhkost. Tunel lze vyčistit (trávu vybrat rukou) po sejmutí koše a až skoro do prostoru nožů se dostanu po vyjmutí tunelu, což je operace na 5 vteřin. Tunel se vyjímá a nahrazuje mulčovací záslepkou v případě mulčování, záslepka je volitelné příslušenství. Úplně celý tunel jsem nevyčistil, ale když jsem pak na místě nastartoval a pustil nože, zbylá tráva vylétla do koše. Předpokládám, že tak vysokou trávu mít běžně nebudeme a nebude se nic ucpávat, na druhou stranu, i dřív jsme sekali zadek zahrady bez sběru do koše  a tak mi ucpání ani nevadilo, tráva zůstávala na zemi a traktor o zvýšené námaze skoro nevěděl.

Na závěr jsem chtěl zkusit vyčištění vodou přes rychlospojku na nožovém bubnu, ale je trochu jiná a já měl protikus se stop ventilem, který se neotevřel. Tak jsem šmátral rukou (musím koupit nájezdové klíny aby se traktor nahnul) a s překvapením zjistil, že tam není skoro žádná nalepená tráva. Což asi nebude tak dobře fungovat až buben nebude tak hladký, ale napadlo mne, jestli někdo nezkoušel vystříkat buben zevnitř nějakým silikonem nebo jiným prostředkem, který by vytvořil film a snížil přilnavost nečistot - máte s tím někdo zkušenost? 

 

Zacouvání do omezeného prostoru v garáži proběhlo snadno, takže zatím dobrý a navíc je sekání celkem zábava a jde to proti sekačce strašně rychle. Když nebude pršet, budu navečer pokračovat. A s pivkem v držáku!  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem dosekal nejvyšší trávu, odhaduji 60 cm, ve které si místy udělali svá obydlí mravenci, třeba 20 cm vysoké kupky hlíny. Byla to jen malá část zahrady, posledních asi 200 qm, i tak se traktůrek zapotil a já taky, protože se výstupní tunel stále ucpával. Sekal jsem na nejvyšší sek, jel pomalu, každou chvíli jsem čistil ucpaný tunel, pakárna, ale dali jsme to. Poté si sedátko (mimochodem pohodlné, dobře čalouněné, ale potažené plastem, takže se potí zadek) rafinovaně zabrala Dáša a přejela s menší nastavenou výškou sečení větší část, kde jsem ve středu také sekal dost vysokou trávu na největší výšku sečení. Celé to zkrátila o cca 5 cm, krásně už šlo všechno do koše bez ucpávání a vzhled zahrady je o 100% lepší.

 

Taky se mi vyvrátil jeden romanický mínus o plechovce v držáčku vedle sedačky a operátor, spokojeně a bez námahy se vezoucí a popíjející pivko. Tak za prvé, dost to drncá a pivo by nejspíš vycintalo do držáčku. Když jsem zkoušel plechovku držet v ruce, zabralo mi to zase jednu ruku, což asi nebyl největší problém, ale několikrát jsem se při pití a současném přejezdu mraveniště polil. Tak vám teda nevím, jak to děláte vy??:-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi vyvrátil jeden romanický mínus o plechovce v držáčku vedle sedačky a operátor, spokojeně a bez námahy se vezoucí a popíjející pivko. Tak za prvé, dost to drncá a pivo by nejspíš vycintalo do držáčku. Když jsem zkoušel plechovku držet v ruce, zabralo mi to zase jednu ruku, což asi nebyl největší problém, ale několikrát jsem se při pití a současném přejezdu mraveniště polil. Tak vám teda nevím, jak to děláte vy??:-). 

Mám džbánek s drinkem na strategickém místě ve stínu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....Výkon motoru někde uvádějí 11,1 kW, jinde 20 koní, což je špatný přepočet, tak věřím spíš těm kW, což je cca 15 koní....

 

Takto to mam tiez, ale podla vsetkeho je to rozdiel medzi pracovnym vykonom 11,1kW pri +-2700 otackach a maximalnym cca 14,x kW pri 3600 ot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

David LC - zabíral jsem jen půlkou, jsem na to zvyklý ze sekačky, i tak se to ucpávalo. Ale když se seká nižší tráva, je to v pohodě. Ještě objednám mulčovací záslepku. Ne že bych chtěl nebo potřeboval mulčovat, ale trávy je tolik, že jsem ji včera rozházel na obecní louku za zahradou a aby toho nebylo tolik, budu sbírat do koše jen přední "obytnou" část a někdy třeba ani to ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl u Cubcadeta boční výhoz a 3 nože (velkou hlavu) a tím sem rovnal sad, který byl desítky let nesekán. A i u něj se to občas zacpalo. Ono s tím nic nenaděláš. U košovýho (Stiga) se mi to ucpe taky, jak se vjede do vysoký trávy. Mám sebou násadu na prošťouchnutí.

Mám výhodu sousedových ovcí, jak mě vidí jet, hned mi běží naproti. Tak mě sekání baví :) Takhle se ke mně neřítila ani děcka zamlada o ženě nemluvě :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Včera jsem k traktoru dokoupil mulčovací záslepku, protože bychom za chvíli nevěděli co s trávou a v zadní části zahrady vůbec a v přední občas sbírat do koše nepotřebujeme. Jaké máte s mulčováním traktorem zkušenosti? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělám tak, že první sečení odkládám jak nejdéle to jde. Pak se zalomím a posekám to se sběrem.

Po deseti dnech to zopakuju. Od třetího sečení nechávám pokosenou trávu ležet. Seču 2 x za tři týdny.

Od konce srpna to zase začínám sbírat.

 

Kosu jsem za těch asi 12 let umyl možná jednou - je to bez problémů. Víc koroze mám na lemu koše,

kde se to otlouká při otvírání.

 

Komín se ucpe i kratší travou, když je mokrá.

 

Bezpečnostní spinače - pod sedačkou a přítomnost koše - jsem vyřadil do deseti dnů po nákupu.

Je to tak mnohem pohodlnější.

post-35231-0-54107300-1561644624_thumb.jpg

Upraveno uživatelem orol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vřetenovka od Fiskarse je fajn, dřina je srovnatelná jako bys sekal sekačkou bez pojezdu bych řekl. Pokud sbíráš trávu tak ten košík je poměrně malý, takže poblíž kolečka a vysypávat. Pokud nesbíráš tak je to fuk. Trávu to skutečně "stříhá", je to ostrý a je to jako bys trávu stříhal nůžkama. Což je požadovaný efekt, údajně pak, protože konce stébel nejsou roztřepené jako když je vezmeš rotační sekačkou, tráva nevysychá. 

Konstatuji, že je to k použití na fakt pěkný, hustý a opečovávaný travník, kterýmu tím 2x do týdne na jaře a na podzim a 1x týdně v létě srovnáš stébla. Jak to přeroste tak špatný. Mám ji na okrasnej travník asi 100m2 okolo terasy, zbytek zahrady sekám traktorem. Jo, pěkná práce s tím je, ale stejně to střídám s běžnou benzínovou sekačkou. Kupodivu je to docela neobratný pokud máš zákoutí a tak. Koukám že mají dva typy, mám ten Max co má malý kolečka jakoby vystrčený dopředu.

Je těžká samozřejmě, ale nedělá bordel jak benzín, netahás kabel, čištění vlastně odpadá úplně. Proč ne, výhody i nevýhody nějaký zásadní nejsou, dělá to co se od toho chce :) a zcela bez hluku, takže si posekáš i když máma podřimuje v houpací síti a nerušíš.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Tome za vyčerpávající info, takhle nějak bych si to představoval. Traktůrek i sekačka to v podstatě "mlátí".  Jde mi o dva kousky, kterým se ještě dá říkat trávník, udržet a zlepšit. Zbytek nechám na traktůrek (nebo to vzít celý, kombinovat to lze, jak píšeš). Možná na zbytek dáme "louku".  Žena je zfanatizovaná do Edvina (vřetenovka s motorem i pohonem, benzín nebo aku) ale nechci další velký stroj do boudy (starosti, servis) a 55tis navrch :wacko:. To tohle za cca 6 tis (ten Max) je dobrá varianta a děti to můžou mít v rámci cvičení :D, nebo já :rolleyes::D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...