Přejít na obsah

Oblíbené komplikace


J.F.

Doporučené příspěvky

Jaké máte oblíbené komplikace? Myslím samozřejmě hodinářské. Já mám slabost pro chronograf i když ho k ničemu nepotřeji a pro měsíční fázi, kterou taky nepotřebuji, ale díky niž jsem zjistil, že pokud se ožeru za úplňku je mi mnohem blbějc než např. za novoluní. To se vyplatí vědět. Datum je nutnost, rezervu chodu mít nemusím protože hodinky nosim furt. Mojí touhou je ukazatel aktuálního času východu a západu slunce. (AP, PP, VC 100 000- 1 000 000 eur) :suicide_anim: Jiné (minutová repetice, věčný kalendář, turbo.....) mě nechávají chladným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

asi budík, pokud se ten dá nazvat komplikací. zaujal mě hodně výškoměr, to abych měl v letadle co sledovat. a odbíjení čili repetice, ale to není až tak něco nového. zatím jsem ve fázi budí(č)ků a možná si jednou pořídím i hodinky s "komplikací" :)

Upraveno uživatelem Kirn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam rad jednoduchy hodinky s datem, klidne v quartzu.. jsem barbar a vim o tom ;) Jinak samozrejme jeste snesu chronograf (ac ho nevyuzivam, tak se mi s nim hodinky libi). Dalsi komplikace ktere bych mozna vyuzil jsou rezerva natahu nebo hezke big date.

 

Zbytek me nechava klidnym, koukat se na turbo by me asi chvili bavilo, ale to je tak vsechno.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako užitečná komplikace se mi jeví GMT, relativně často použiju i ty stopky a u kapesních budíka. Hodil by se mi odpočet, ale na rozumné mechanické hodinky s ním jsem zatím nenarazil. U některých hodinek se mi líbí big date, ale musí to být pořádné, ne ta parodie v ETA 2826-2.

 

Neoslovují mne naopak měsíční fáze, ukazatel reservy chodu, repetice a tourbillon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké máte oblíbené komplikace? Myslím samozřejmě hodinářské. Já mám slabost pro chronograf i když ho k ničemu nepotřeji a pro měsíční fázi, kterou taky nepotřebuji, ale díky niž jsem zjistil, že pokud se ožeru za úplňku je mi mnohem blbějc než např. za novoluní. To se vyplatí vědět. Datum je nutnost, rezervu chodu mít nemusím protože hodinky nosim furt. Mojí touhou je ukazatel aktuálního času východu a západu slunce. (AP, PP, VC 100 000- 1 000 000 eur) :suicide_anim: Jiné (minutová repetice, věčný kalendář, turbo.....) mě nechávají chladným.

Tohle vlakno se muze se hodit: :guitar:

http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...p;hl=komplikace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi budík, pokud se ten dá nazvat komplikací. zaujal mě hodně výškoměr, to abych měl v letadle co sledovat. a odbíjení čili repetice, ale to není až tak něco nového. zatím jsem ve fázi budí(č)ků a možná si jednou pořídím i hodinky s "komplikací" :)

Budík to je sakra komplikace :-) ! V mechanice v kombinaci s chronografem to má pravděpodobně jen Fortis.

 

Mě osobně se líbí "okýnka". Za minimum považuji datumovku a "skorominimum" den v týdnu. Naopak nemám rád "ciferníčky", tedy hlavně chronograf. Na "vajíčka natvrdo" mi stačí otočná luneta, škoda že se celkem málo narazí na jednoduchou oboustranně otočnou lunetu á la PRIM Sport. "Potápěčské zoubky" jsou sice super věc, ale já spíš využiju pohodlnější a přesnější nastavování. Rezervu chodu ano - pokud je decentně "v okýnku" :-)

 

Užitečná funkce je určitě GMT - jen škoda, že si neporadí s "půlhodinou", některé státy jsou totiž posunuté o půl hodiny :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Budík to je sakra komplikace :-) ! V mechanice v kombinaci s chronografem to má pravděpodobně jen Fortis.

 

Mě osobně se líbí "okýnka". Za minimum považuji datumovku a "skorominimum" den v týdnu. Naopak nemám rád "ciferníčky", tedy hlavně chronograf. Na "vajíčka natvrdo" mi stačí otočná luneta, škoda že se celkem málo narazí na jednoduchou oboustranně otočnou lunetu á la PRIM Sport. "Potápěčské zoubky" jsou sice super věc, ale já spíš využiju pohodlnější a přesnější nastavování. Rezervu chodu ano - pokud je decentně "v okýnku" :-)

 

Užitečná funkce je určitě GMT - jen škoda, že si neporadí s "půlhodinou", některé státy jsou totiž posunuté o půl hodiny :-(

.....taky Fortis (GMT)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam rad jednoduchy hodinky s datem, klidne v quartzu.. jsem barbar a vim o tom ;) Jinak samozrejme jeste snesu chronograf (ac ho nevyuzivam, tak se mi s nim hodinky libi). Dalsi komplikace ktere bych mozna vyuzil jsou rezerva natahu nebo hezke big date.

 

Zbytek me nechava klidnym, koukat se na turbo by me asi chvili bavilo, ale to je tak vsechno.. ;)

 

Barbaři mají nejrači obrovský budíky s rafičkama ve tvaru mečů. Ty asi nebudeš pravej barbar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl za vrchol komplikace chronograf, měl jsem jich asi 30, většina i jednodušších kalibrů byla prima. Pak se mi zalíbily budíky v kombinaci s automatem, některé ještě mám, pak kalendáře s lunární fází, nakonec turbo. V současné době považuji za největší komplikaci tříručkový chronometr s denní variací -1 - +2 vteřiny ve všech polohách. Mám hodinek docela dost, ale toto kritérium splňují zatím jen jedny- ruční nátah Zenith. Má ve všech polohách 0 a při nošení +1 vteřina. To je pro každého výrobce komplikace dost výrazná a mnoho konfekčních strojů toho není schopno. Tedy, komplikace jako kráva, před kterou se všichni schovávají za komplikace jiné. Např. není problém udělat dobrý funkční chronograf, ale už je dost velký problém, aby chodil alespoň podobně při zapnutém. vypnutém stavu. Najednou člověk zjistí, že díky větší/ menší hnací síle a většímu/ menšímu tření se firmám nějak nedaří vymakat stroj s vyřešením isochronismu. A např. udělat jako komplikaci rezervu nátahu, nebo big date je sranda oproti férové teplotní kompenzaci / na to už dneska vlastně výrobci rezignovali... ale furt tam ty rozdíly jsou. Číňani dneska hravě zvládnou všechny komplikace za pár set USD. Uvítal bych, kdyby alespoň oni, nebo někdo jiný vymakal něco, co bude standardně za 5000 USD chodit líp, než většina toho, co dnes je. Určitě to jde, jen je to o mnoho pracnější, než všechny ostatní komplikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

misho, zkus quartz! nejlepší to tedy komplikace :).

 

Mě jsi stejně dostal s tím námořním chronometrem - tak bych řekl, že to je teď moje nejoblíbenější komplikace - vyřešit, jak ho nosit na ruce :D :D - a pak samosebou centrální turbo od haldimanna. A pak ty hodinky, co stisknutím čudlíku začne hodinová a minutová ručka ukazovat den a měsíc - nejkratší cestou !

 

V té konfekci ?!? obecně nemám moc rád to, co vyžaduje stisknutí čudlíků (chronograf) a raději, než okýnka mám ručičkové ukazatele, protože na nich vidíte minulost, současnost i budoucnost. A miluju záhadné stupnice, obrázky, symboly.

 

V čem zcela souhlasím s mischou je to, že hodináři místo opravdových mechanických problémů řeší pozlátko - jenže, jak chcete jinak prodat hodinky, když ten quartz je tak výhodnej :) Myslím, že to, co zbejvá jsou spíše triky v zobrazování času - tam vidím poslední poezii náročných mechanických hodin.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V současné době považuji za největší komplikaci tříručkový chronometr s denní variací -1 - +2 vteřiny ve všech polohách. Mám hodinek docela dost, ale toto kritérium splňují zatím jen jedny- ruční nátah Zenith. Má ve všech polohách 0 a při nošení +1 vteřina.

 

Je to cal.135, alebo?

Môžeš hodiť foto?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...