Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

tady kousek vedle ve vesnici za kopcem nějaká paní vyšla kousek před barák, jeli kolem benga a slízla pokutu snad 5000 že neměla roušku. Mám dost intenzivní pocit že všem už z toho hrabe. papaláši se předhání v tom kdo vymyslí větší vehement, odborníci si trvají na svém, každou chvíli na něčem jiném a někteří už dospěli tak daleko, že si dokážou odporovat sami sobě v jedné větě. Tuhle jsem zaslech jednoho, ptali se ho jak je teda ta populace promořená. Vylezlo z něj že asi 10% nebo taky možná jen 5% nebo taky možná něco úplně jinýho protože víme kulový ale je to strašně málo, populace je málo imunizovaná a proto musíme dělat tyhlety opatření aby se nám to nešířilo.

Můj ty světe kulatej, jak tomu mám rozumět? Já jsem technik, hodinář a elektrikář. Moje myšlení je prostý a logický, tady se to spojí, támhle se to točí, tohle kolo tam, tohle sem. Jak mám kurvadrát chápat takový blábol? Potřebujem imunizovat populaci, což momentálně jde jen tím že lidi prodělají nemoc. Jenže oni se nám nějak nepronemocněli a tak budem mocně bránit aby se nám nenakazili. No jo ale když jim zabráníme se nakazit, jak se imunizujou? Proč mám pocit že by to potřebovalo, jak říkával jeden kolega, potopu vařící vodou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže ty údaje se tam jaksi míchají. Jak se umře na kouření? Otrava nikotinem nebo zplodinami hoření? Obvykle ne. Bývá to nějaké onemocnění, rakovina nebo srdeční a cévní problém. Tak a kam se to počítá? Do kouření nebo do rakoviny nebo do infarktu? Nejspíš jak se to hodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím. Ale uvádět čísla, kolik lidi umře ročně vlivem kouření, jsem viděl už mnohokrát. Podle něčeho to zřejmě klasifikují.

V kolonce Covid aktuálně zase v mnoha zemích končí veškerá úmrtí na jakoukoliv respirační chorobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznam se, ze uz v tom mam slušnej hokej, co je spravne a co ne... A kde je realita..

 

Kdyz umre tolik lidi na "bezne nemoci", jak to, ze ti zdravotníci jsou z toho covidu najednou tak přetížení? V italii jim tleskaj, v anglii taky.. to mi furt nesedi..

 

Je pravda, ze s tou smrtnosti se kterou strasili na začátku.. pres 5%.. se asi fakt dost sekli...

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím. Ale uvádět čísla, kolik lidi umře ročně vlivem kouření, jsem viděl už mnohokrát. Podle něčeho to zřejmě klasifikují.

V kolonce Covid aktuálně zase v mnoha zemích končí veškerá úmrtí na jakoukoliv respirační chorobu.

?Čtu v poslední době tak strašné věci o kouřeníže jsem se tedy rozhodl přestat číst.? ? Winston Churchill   :guitar: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde přesně jsou přetížení? Itálie? No protože většina nemocnejch je asi ze dvou nebo tři oblasti severní Itálie. Třeba v Kalábrii nebo na Sicílii je klid. V Americe? Opět, drsný je to v NY, kde je epicentrum. Dtto Londýn. Zkratka hodně nemocných na jednom místě, druhak s tím (narozdíl od chřipky) šli hned všichni do nemocnice, za třetí je letos i ta chřipka nějaká zlejší než jinde a v neposlední řadě na to má vliv stav zdravotnictví a pocatecni postoj k té nemoci. U nás jede většina nemocnic na 1/4 kapacitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady kousek vedle ve vesnici za kopcem nějaká paní vyšla kousek před barák, jeli kolem benga a slízla pokutu snad 5000 že neměla roušku. Mám dost intenzivní pocit že všem už z toho hrabe. papaláši se předhání v tom kdo vymyslí větší vehement, odborníci si trvají na svém, každou chvíli na něčem jiném a někteří už dospěli tak daleko, že si dokážou odporovat sami sobě v jedné větě. Tuhle jsem zaslech jednoho, ptali se ho jak je teda ta populace promořená. Vylezlo z něj že asi 10% nebo taky možná jen 5% nebo taky možná něco úplně jinýho protože víme kulový ale je to strašně málo, populace je málo imunizovaná a proto musíme dělat tyhlety opatření aby se nám to nešířilo.

Můj ty světe kulatej, jak tomu mám rozumět? Já jsem technik, hodinář a elektrikář. Moje myšlení je prostý a logický, tady se to spojí, támhle se to točí, tohle kolo tam, tohle sem. Jak mám kurvadrát chápat takový blábol? Potřebujem imunizovat populaci, což momentálně jde jen tím že lidi prodělají nemoc. Jenže oni se nám nějak nepronemocněli a tak budem mocně bránit aby se nám nenakazili. No jo ale když jim zabráníme se nakazit, jak se imunizujou? Proč mám pocit že by to potřebovalo, jak říkával jeden kolega, potopu vařící vodou?

Tak 10% ani náhodou, ve Švédsku v nejpostiženější oblasti udělali test na vzorku obyvatel, očekávali kolem 60% a ejhle, bylo to s bidou 10. Už je to celý politika a všem z toho jebe, články s titulkama roušky ještě několik měsíců už nečtu....

 

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde přesně jsou přetížení? Itálie? No protože většina nemocnejch je asi ze dvou nebo tři oblasti severní Itálie. Třeba v Kalábrii nebo na Sicílii je klid. V Americe? Opět, drsný je to v NY, kde je epicentrum. Dtto Londýn. Zkratka hodně nemocných na jednom místě, druhak s tím (narozdíl od chřipky) šli hned všichni do nemocnice, za třetí je letos i ta chřipka nějaká zlejší než jinde a v neposlední řadě na to má vliv stav zdravotnictví a pocatecni postoj k té nemoci. U nás jede většina nemocnic na 1/4 kapacitu.

V anglii se jde do nemocnice az po tydnu priznaku.. viz Boris.. takze ten pretlak nedělej zmatkari..

 

takze minimalne v epicentrech to uplne legrace neni, i kdyz ty cisla jsou nizsi jak infarkt apod..

 

U tech procent narážím na udajnou vysokou promorenost populace.. jinak podle merenych cisel je Evropa opravdu 100 000 mrtvych z 1 mio oficialne otestovanych nakazenych..

 

Jsem zpatky u te me vety.. furt si nejsem schopnej jednoznacne srovnat, jestli brmkacka nebo velky problem.. fakt nevim..

 

 

..a k tomu jeste ty hlasky o wu chan institutu virologie.. jestli si to troufl rict nositel nobelovky..

 

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-umele-vytvoreny-laborator-cina-virolog-francie.A200418_134103_zahranicni_tho

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady reportujou https://ncov2019.live/

evropa 10%

svět 7%

Jenže ta smrtnost není počítaná jako počet nakažených / počet mrtvých, ale jako počet pozitivně testovaných / počet mrtvých (a to jsou tam i lidé, kteří umřeli s covidem, ne na covid + jak jsem psal, v některých zemích se tam započítávají všichni zemřelí na respirační chorobu)

Reálná smrtnost je podle odborníků hluboko pod 1%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby bylo jasno. Já tu nemoc nezlehčuji a nebanalizuji. Nicméně je faktem, že to zdaleka není tak zlý, jak nás pořád straší.

Jde o to, jestli naprosto vědomě (to by museli nejspíš vědět vše,nebo aspoň zásadní část, a na to to nevypadá) nebo neví nic a plácaj se v tom (slepý vede slepého), v podstatě stejně jako my tady....

Nevím co je horší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, jestli naprosto vědomě (to by museli nejspíš vědět vše,nebo aspoň zásadní část, a na to to nevypadá) nebo neví nic a plácaj se v tom (slepý vede slepého), v podstatě stejně jako my tady....

Nevím co je horší...

Neznám mezinárodní situaci nijak dobře. Sleduju hlavně, co se děje u nás. Podle mého (opakuji, podle mého) z toho byli na začátku v řiti a zmatkovali..což lze pochopit..i když varování byla, nikdo to nebral moc vážně..to tak nějak dokážu přijmout..teď už je to celý hlavně politický, populistický a finanční kalkul. Vojtěch nakupuje FFP2 za 9 stovek přes firmu, jejíž majitel má 18 exekucí a sídlo na úřadě, Babiš schovanej si peče kdo ví co, Shillerová řádí jak černá ruka, miliardy tečou bez výběrových řízení kdoví kam, lidi vystrašený seděj doma a jen se těší, až si budou moct jít koupit lopatu do Obi, ekonomika reje držkou v zemi, hranice zavřený nikdo neví do kdy, nemocnice poloprázdný a operace, vyšetření, léčba ostatních nemicí stojí, děcka doma lezou po stropě, samoživitelky nemaj co žrát, OSVČ to pokládaj, některý odvětví businessu jsou zdevastovaný..a většinová populace si pořád myslí, že je to všechno nejlepší a AB rostou preference.

Viry..chřipka, Covid, SARS...a nové a další tady s námi budou pořád. Pokud pokaždé zavřeme na tři čtyři měsíce hranice a ekonomiku, tak nakonec pojdeme hlady.. Já se proste jen obávám, aby léčba nebyla horší nemoci. Mnoho lidí teď budou čekat zlé časy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...