Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

myslel jsem pouze skupinu lidi kteří prostě nejsou schopni si odtrhnout od papuli i přes to že to jde.

Ja furt nevim co si pod tim predstavit, z me socialni bubliny me napadaji jen lidi co nakupujou v zahranici. Ale v DE vsude sou 1,5 metru rozestupy, na pokladnach plexi, vsude. Na dovoleny? To asi ne, pokud vim tak zakaz ubytovani (vyjimka sou lidi kterym "mikina" zakazal jezdit do prace). Obcas teda potkam nekoho na kole, kdyz jedu do prace autem. Dokonce (to ale nejsem nikde schopenj nikde dohledat) v Bayernu je snad zakaz vice jak 2 lidi v aute (s vyjimkou rodin a lidi bydlici pod jednou strechou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chudej nejsi tak si připlať za 30 procent navrch je to i s padákem :guitar:

Chudej nejsem, takze potrebuju vetsi padak a ten je drazsi a na to uz jsem chudej :)

No beres mi to z huby. Fakt me to napadlo. S padakem jsem skakal, takze bych byl urcite klidnejsi. Nebo se prikurtovat sedakem ke kosi. Ja se nebojim ze to spadne. Ja se bojim ze se budu bat te vysky...cim jsem starsi, tim vetsi jsem posera. A na vysky jsem nikdy hrdina nebyl. A to miluju vysoke hory. Strasne...

Edit: strašné, nikoliv strašně...ale dost ;)

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to na kočku, rodiče mám 84km od bytu, bohužel to je přes čáru, tak nevím kdy je uvidím.... brácha má za 2 měsíce svatbu, tak do té doby to snad bude pořešené aspoň teda ČR-SK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je slušnej risk pro řidiče, pašovat lidi přes hranice. To je snad trestnej čin ne? Ale jinak dobrý, to by mě nikdy nenapadlo. :)

Všechny lety byly zruseny, auta neslo půjčit, autobusy nejezdili, nic. Tak to risknul. A pokud vím, nebyl sam.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny lety byly zruseny, auta neslo půjčit, autobusy nejezdili, nic. Tak to risknul. A pokud vím, nebyl sam.

Ja to chapu, v zadnym pripade to neodsuzuju, spis ho obdivuju. Jak rikam, me by tohle nikdy nenapadlo, nebo spis by me nikdy nenapadlo ze by me ridic NA dobrovolne prevezl pres hranice. Za me hodne dobry. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimo ČR lze ven do 24 hod.zpet. Důvod postarati se o rodiče... humanitární. Individuální přístup.

A ses si jistej, že je to domluveno i s našimi sousedy?

 

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

No to je socialni solidarita... mladi a bohati plati za stare a nemocne, to je OK, za statni pojistence je platba zcela nedostatecna. Nejvetsi problem je, ze dosud nikdo nestanovil, co by ze socialne postaveneho zdravotniho pojisteni by melo byt hrazeno... nejaky basal a otevrit tim moznost komercniho pripojisteni u ZP tak, aby se kazdy rozhodnul zda bude investovat do zdravotni pece ci si treba radsi koupi nove auto....

Babis s Vojtechem dnes navrhli, ze od 1. cervna se zvysi platby statu do zdravotniho systemu za 6 milionu statnich pojistencu o 500 korun a od 1.1.2021 od dalsich 200 korun. To bude znamenat ze zdravotnictvi letos dostane navic 20 miliard a pristi rok 50 miliard navic. Je to ale pouze minimum nutne pro zachovani stavajiciho rozsahu pece v pristich letech. Podle Svazu zdravotnich pojistoven totiz skonci letos financovani zdravotnich pojistoven v minusu o 40 miliard a spotrebuje tak vsechny rezervy ktere za posledni roky pojistovny vytvorily. Stat o tech ?cernych pasazerech? dobre vi a kolaps s omezenim pece si nemuze dovolit, mimo jine proto ze by postihl hlavne Babisuv elektoriat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten argument proc se ty testy nemaji pouzivat je pomerne jasny a silny. Jsou velmi nepresne (senzitivita 65%) a hrozi ze spousta lidi ktere je potreba testovat presnou metodou PCR se bude radeji sama testovat doma rychlotesty a bude mnoho falesne negativnich a pri takovem vysledku ti lide nebudou dodrzovat karantenu a virus bude dale sirit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten argument proc se ty testy nemaji pouzivat je pomerne jasny a silny. Jsou velmi nepresne (senzitivita 65%) a hrozi ze spousta lidi ktere je potreba testovat presnou metodou PCR se bude radeji sama testovat doma rychlotesty a bude mnoho falesne negativnich a pri takovem vysledku ti lide nebudou dodrzovat karantenu a virus bude dale sirit.

Pak nerozumím, proč tytéž testy používají zdravotníci.

A/ koupím test jako spotřebitel, použiju, jsem falešně negativní

B/ stejný test použije zdravotník, jsem falešně negativní o něco víc nebo o něco míň?

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známe... Patnáct let kupuje z Číny elektroniku, ale firma byla založena v r. 2017 a obrat nula

Já tam nikoho neznám, ale nakonec jsem se dostal na krizový štáb, který sedí rovnou u vrátnice. Tam jsem absolvoval kolečko vysvětlování, co, proč a jak. A nakonec jsme si plácli,? uzavřel Švec.
 

a taky ?My v Číně nakupujeme elektronické součástky už patnáct let, tak jsem se rozhodl pomoci,?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známe... Patnáct let kupuje z Číny elektroniku, ale firma byla založena v r. 2017 a obrat nula

Já tam nikoho neznám, ale nakonec jsem se dostal na krizový štáb, který sedí rovnou u vrátnice. Tam jsem absolvoval kolečko vysvětlování, co, proč a jak. A nakonec jsme si plácli,? uzavřel Švec.

 

a taky ?My v Číně nakupujeme elektronické součástky už patnáct let, tak jsem se rozhodl pomoci,?

Pred nejakou dobou prodal firmu, co vyrabi elektroniku, takze nekeca. LA Factory je evidentne firma "ze supliku", zas nebyla zalozena pred mesicem ucelove a ten clovek zrejme kontakty v Cine ma. Ale jinak to cely smrdi. Kdyz nic, tak byl na spravnym miste ve spravny cas a mozna i dobre rozdelil provize... Se nedivim, ze protahuji nouzovy stav, to je dobrej byznys pro subjekty, co v tom umej chodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...