Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno
před 7 hodinami, tombas napsal:

Já bych si bez dovolení autora @ONYX servis hodinek dovolil zkopírovat část příspěvku z jiného vlákna o výměně strojku Powermatic 80. Jedná se o starší informaci o dostupnosti plastových náhradních dílů do strojků C 07.111 a tedy i reálné možnosti servisování:

"TOTO JE TEĎ DŮLEŽITÉ!!!!

Taktéž jsem s otevřením extranetu zjistil, že jak Tissot, tak i Certina nabízí plastové díly, konkrétně krokové kolo a kotvu samostatně. Tissot má krok. kolo za 3,85 CHF a kotvu za 4,25 CHF a Certina za ůplně stejný peníze....

Chápete to? Proč tak vysoké ceny servisu. Jestli to samostatně v minulosti objednat nešlo? V každém případě budu tyto díly brát na sklad."

Díky za reakci. Mě hned přišlo, že je pitomost, aby ETA dělala 3 strojky lišící se jedinou součástkou a jeden neservisovali a házeli ho do koše. :-)) 

Z toho plyne, že každý Powermatic lze servisovat jako každou jinou 2824-2. 😉 

před 7 hodinami, Spongebob napsal:

tvl ty světlý jsou taky boží 🤩

Díky. Nemají sunburst jako modré, ale vertikální brus a ty rosegold ručky jsou supr. Jsem zatím snad jedinej, protože všichni ty berou modrý. 😁

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Odesláno
před 9 hodinami, tombas napsal:

@petroniuzz Bílé jsou super a nedoceněné, ale málokdo ví, že i černá varianta, ač se tváří, že má sunburst, má rovněž vertikální brus, jen se to skoro nedá nafotit.

Tady je to vidět:

The Tissot PRX is a bargain-priced utility player on an integrated bracelet (timeandtidewatches.com)

Ty černé jsou Teda TOP... 

Odesláno
před 12 hodinami, petroniuzz napsal:

Díky za reakci. Mě hned přišlo, že je pitomost, aby ETA dělala 3 strojky lišící se jedinou součástkou a jeden neservisovali a házeli ho do koše. :-)) 

Z toho plyne, že každý Powermatic lze servisovat jako každou jinou 2824-2. 😉 

Díky. Nemají sunburst jako modré, ale vertikální brus a ty rosegold ručky jsou supr. Jsem zatím snad jedinej, protože všichni ty berou modrý. 😁

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

No,, pozor uplne tak jednoduche to neni. Take si dovolim citovat kolegu z jineho vlakna

Powermatic 80 rozhodně není šunt, většina jeho provedení hravě strčí do kapsy veterány s 2824/2836 a Hayekovi cifršpioni to sakra dobře vědí. Bohužel se to netýká ultra-lowcost řešení C07.111 s plastovou kotvou (tam kde to chtějí zamaskovat si stačí všimnout nižšího počtu šutrů) - kde se holt počítá s tím že při prvním velkém servisu a nebo poruše půjde ven celý strojek …Který mimochodem stojí doslova pár šušňů a i výměna za lepší provedení dnes vyjde autorizovaný servis levněji než matroš+čas na klasický servis, viz příslušné vlákno v poradně. Že se něco podobného vyskytuje i u “značkových švýcarských hodinek” v kategorii ~1000€ (pro levnější Swatch mají ještě větší voser “Sistem51”, u kterého už se nepředpokládá ani ta výměna a jdou rovnou do popelnice) je samozřejmě trapas, popírající celý smysl “nadčasových a teoreticky nesmrtelných” mechanických hodinek. :thumbsdown_anim:

Upraveno 5. září uživatelem Radek124

Odesláno
před 50 minutami, Postal80 napsal:

No,, pozor uplne tak jednoduche to neni. Take si dovolim citovat kolegu z jineho vlakna

 

Powermatic 80 rozhodně není šunt, většina jeho provedení hravě strčí do kapsy veterány s 2824/2836 a Hayekovi cifršpioni to sakra dobře vědí. Bohužel se to netýká ultra-lowcost řešení C07.111 s plastovou kotvou (tam kde to chtějí zamaskovat si stačí všimnout nižšího počtu šutrů) - kde se holt počítá s tím že při prvním velkém servisu a nebo poruše půjde ven celý strojek …Který mimochodem stojí doslova pár šušňů a i výměna za lepší provedení dnes vyjde autorizovaný servis levněji než matroš+čas na klasický servis, viz příslušné vlákno v poradně. Že se něco podobného vyskytuje i u “značkových švýcarských hodinek” v kategorii ~1000€ (pro levnější Swatch mají ještě větší voser “Sistem51”, u kterého už se nepředpokládá ani ta výměna a jdou rovnou do popelnice) je samozřejmě trapas, popírající celý smysl “nadčasových a teoreticky nesmrtelných” mechanických hodinek. :thumbsdown_anim:

Upraveno 5. září uživatelem Radek124

Tahle citace ale nic nemění na tom, že i ten nejvíc low-end powermatic jde úplně normálně servisovat jako každej jinej mechanickej strojek. 

Nehledě na to, že tvrzení, že někdo (kdo vlastně? hodinář? Swatch group?) počítá s tím, že půjde ven celej strojek, je nepodložené. 

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...