Přejít na obsah

Tudor BB58 nový model


Maxel

Doporučené příspěvky

Tudor je dnes přesně tam, kde byl před lety Rolex, tedy praktické hodinky, s výbornou kvalitou za relativně rozumnou cenu a k tomu bez problémů dostupné. Designově jsou snadno rozpoznatelné a výrazově konzistentní, přehledně čitelné bez nějakých nepraktických výstřelků. Takový EDC ideál :) No a to, že se nyní objevují luxusnější varianty ze zlata, sříbra či bicolor jen svědčí o cestě ve stopách Rolexu, který už nemá s praktickými a dostupnými hodinkami nic společného. A nezapomínejme na pana Wilsdorfa, který charakterizoval Tudor, jako levnější, dostupnou, ale kvalitativně srovnatelnou alternativu Rolexu.

Kdesi výše jsem psal, že mít jen jedny hodinky, budou to 58 ... a za tím si stojím. I když nový BB Pro, by to mohl být také :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 266
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 8 hodinami, hrozna napsal:

Jj urcite jde hledat jinde - ale je to casto bez inhousu, 70 h rezervy, COSC, a nebo bez rozumne cenovky - tedy veci, pro ktere si soucasny Tudor cenim. Podobne to mam s Omegou, jejich vlnky na diverech jsou podle me moc, dial tolik prvku podle me neunese....skoda, ze to maji od jiste doby jako univerzalni designovy podpis. Snad jen nove NTTD vlnky nemaji, coz je muj divers gral. Ale zase ta cena.....! Proste trudna je cesta hodinkoveho  fandy.

zrejmena to koukas na nejakym  21 monitoru, v realu jsou ty hodinky malinky a spousta tech detailu v podstate zanikne nebo maji zcela jinou perspektivu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tudor je dnes přesně tam, kde byl před lety Rolex, tedy praktické hodinky, s výbornou kvalitou za relativně rozumnou cenu a k tomu bez problémů dostupné. Designově jsou snadno rozpoznatelné a výrazově konzistentní, přehledně čitelné bez nějakých nepraktických výstřelků. Takový EDC ideál  No a to, že se nyní objevují luxusnější varianty ze zlata, sříbra či bicolor jen svědčí o cestě ve stopách Rolexu, který už nemá s praktickými a dostupnými hodinkami nic společného. A nezapomínejme na pana Wilsdorfa, který charakterizoval Tudor, jako levnější, dostupnou, ale kvalitativně srovnatelnou alternativu Rolexu.
Kdesi výše jsem psal, že mít jen jedny hodinky, budou to 58 ... a za tím si stojím. I když nový BB Pro, by to mohl být také
 


Jak jsem zde spíše tiše v koutě, tak tady toto jsem musel "lajknout"...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Postal80 napsal:

No nic, na me je zase moc todle.. Tak i Bondovky jsou na pi*u, bravo👌. Dale se to musi obejit beze me..😅

Včera som si vravel, že na toto téma už nebudem nikoho dráždiť ale nedá mi to lebo toto je dobrý príklad. Bondovky sú super a ja osobne by som ich ani bez vlniek nechcel. Keď som sa ale bol pozerať na nich so svojou polovičkou(ktorá nosí v rotácii iba 3 Nomosy -> čistý bauhause) tak tiež jej prišli preplácané. Nevidela vlnky ako trademak ale ako zbytočný dekoratívny prvok. Keď si v tomto hobby dlho tak po čase ti niektoré veci prídu ako jasné(lebo patria k značnke) a tvoj pohľad už je skreslený lebo poznáš históriu, symboliky... atď.. Ja som začal tiež s Diesel hodinkami lebo mi prišli cool ale keď som sprepadol chronobugu, tak mi to novou optikou prišli ako kolotočiarina a dnes by som ich už dal na ruku asi iba z nostalgie. V miery a porozumení sa majte 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jarett napsal:

Tudor je dnes přesně tam, kde byl před lety Rolex, tedy praktické hodinky, s výbornou kvalitou za relativně rozumnou cenu a k tomu bez problémů dostupné. Designově jsou snadno rozpoznatelné a výrazově konzistentní, přehledně čitelné bez nějakých nepraktických výstřelků. Takový EDC ideál :) No a to, že se nyní objevují luxusnější varianty ze zlata, sříbra či bicolor jen svědčí o cestě ve stopách Rolexu, který už nemá s praktickými a dostupnými hodinkami nic společného. A nezapomínejme na pana Wilsdorfa, který charakterizoval Tudor, jako levnější, dostupnou, ale kvalitativně srovnatelnou alternativu Rolexu.

Kdesi výše jsem psal, že mít jen jedny hodinky, budou to 58 ... a za tím si stojím. I když nový BB Pro, by to mohl být také :)

 

Amen. Napriek tomu, že mám výhrady, BB58 sú jedny z hodiniek u ktorých som si istý, že tak skoro nepôjdu z domu a možno časom ich predám ďalej niekomu v rodine. Momentálne ma nenapadne iná značka ktorá doručí v jednom balení toľko čo Tudor v tejto cenovej hladine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 4. 2022 v 8:37, steel napsal:

bez snowflake by byly ty hodinky (58) uplne tuctovy kousky, kterejch je hromada. Chces rovny rucky? Kup si divery s rovnejma ruckama. 

Skusil som to ale nezabralo 🙂 Stále som chcel Tudor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, galos napsal:

Včera som si vravel, že na toto téma už nebudem nikoho dráždiť ale nedá mi to lebo toto je dobrý príklad. Bondovky sú super a ja osobne by som ich ani bez vlniek nechcel. Keď som sa ale bol pozerať na nich so svojou polovičkou(ktorá nosí v rotácii iba 3 Nomosy -> čistý bauhause) tak tiež jej prišli preplácané. Nevidela vlnky ako trademak ale ako zbytočný dekoratívny prvok. Keď si v tomto hobby dlho tak po čase ti niektoré veci prídu ako jasné(lebo patria k značnke) a tvoj pohľad už je skreslený lebo poznáš históriu, symboliky... atď.. Ja som začal tiež s Diesel hodinkami lebo mi prišli cool ale keď som sprepadol chronobugu, tak mi to novou optikou prišli ako kolotočiarina a dnes by som ich už dal na ruku asi iba z nostalgie. V miery a porozumení sa majte 🙂

hodinky a design nemuzes nahlizet z pohledu Looseho(ornament jako zlocin) nebo bauhausu je to jina kategorie s jinymi pravidly, potapky zvlast ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rano jsem si rekl, ze uz se nebudu dale vyjadrovat, no je to u me jak s Novorocnim predsevzetim..😅

Proste muj problem, mam same hodinky na hovno, kde to vsude po strance cistoty a designu nehraje. Musim se tim smirit sam! 

hodinkam mir !!🤣

20220419_163107.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Postal80 napsal:

Rano jsem si rekl, ze uz se nebudu dale vyjadrovat, no je to u me jak s Novorocnim predsevzetim..😅

Proste muj problem, mam same hodinky na hovno, kde to vsude po strance cistoty a designu nehraje. Musim se tim smirit sam! 

hodinkam mir !!🤣

20220419_163107.jpg

Nesuhlasím. Omegy aj Pelagosy(hodinové štvorcové indexy lícujú s malou hranatou ručičkou) sú po estetickej stránke úplne v poriadku :) Pekná zbierka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Postal80 napsal:

Rano jsem si rekl, ze uz se nebudu dale vyjadrovat, no je to u me jak s Novorocnim predsevzetim..😅

Proste muj problem, mam same hodinky na hovno, kde to vsude po strance cistoty a designu nehraje. Musim se tim smirit sam! 

hodinkam mir !!🤣

20220419_163107.jpg

Ta zehlicka tam geometricky, designove a barevne nesedí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dovolte mi oživit vlákno dotazem, jak odkládáte bb58 (pokud to zrovna není do natahovače) a jakou přesnost tak dosahujete? Já musím korunkou dolů, jinak jsou moje na hraně COSC limitů, tzn okolo +6spd. Korunkou dolů pak něco okolo +2 až+4spd. Ale nic, co by mě zas až tak trápilo a nechal je teď otevřít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, warann napsal:

Cim jsem tady dyl, tim min to resim. Versinou v pondeli rano mrknu, zkontroluju ze jsou nastaveny cca minutu napred a hotovo. Datum nastesti nemaji, takze to resit nemusim. 

asi tak a stejne vsude chodim pozde 🙂. V tohle ohledu (serizovani) maj BB diky ty nenavideny korunce ohromnej komfort, ta manipulace je velmi snadna. Jinak je davam normalne cifrem nahoru, abych na videl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Možná jeden stručný update - při odkládání korunkou dolů to udržím někde mezi těma +2-3spd, ale, a to i díky vlivu místních, to tak nějak přestávám řešit a jednou za týden maximálně zkontroluju, jestli je potřeba korekce.

 

A stejně je nakonec položím cifrem nahoru, protože prostě spěchám nebo něco...

Upraveno uživatelem Harrior
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
On 4/19/2022 at 6:52 AM, Jarett said:

Tudor je dnes přesně tam, kde byl před lety Rolex, tedy praktické hodinky, s výbornou kvalitou za relativně rozumnou cenu a k tomu bez problémů dostupné. Designově jsou snadno rozpoznatelné a výrazově konzistentní, přehledně čitelné bez nějakých nepraktických výstřelků. Takový EDC ideál :) No a to, že se nyní objevují luxusnější varianty ze zlata, sříbra či bicolor jen svědčí o cestě ve stopách Rolexu, který už nemá s praktickými a dostupnými hodinkami nic společného. A nezapomínejme na pana Wilsdorfa, který charakterizoval Tudor, jako levnější, dostupnou, ale kvalitativně srovnatelnou alternativu Rolexu.

Kdesi výše jsem psal, že mít jen jedny hodinky, budou to 58 ... a za tím si stojím. I když nový BB Pro, by to mohl být také :)

 

Ja jsem v teto problematice Rolex/Tudor novy a uplne na zacatku.

Nemuze se tedy Tudoru stat to same co u Rolexu casem?

 

Z youtubu pod videem od TGV

image.png.be0615cbfa7906d6275c8570cb203457.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...