Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 985
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Fenix je super. Nedávno jsem kupoval E01 i E05R. A 05ka u mě určitě vyhrála. Velikost je skoro stejná, má 4x více lumenů, 4 režimy, možnost uzamčení a hlavně je nabíjecí.

Jinak pro chronomagory je ideální LD02. Jako jedna z mála má UVčko, to nasvítí lumi okamžitě 🙂

Upraveno uživatelem Beer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 8. 12. 2022 v 21:38, Beer napsal:

Fenix je super. Nedávno jsem kupoval E01 i E05R. A 05ka u mě určitě vyhrála. Velikost je skoro stejná, má 4x více lumenů, 4 režimy, možnost uzamčení a hlavně je nabíjecí.

Jinak pro chronomagory je ideální LD02. Jako jedna z mála má UVčko, to nasvítí lumi okamžitě 🙂

Tohle jsem nějak přehlídl. Tu UV baterku máš? Nad tím jsem zrovna tento týden přemítal, když jsem po dlouhé době vytáhnul solární G-shocky z hodinkovnice (samozřejmě byly kaput), že by se mi nějaká UV svítilna hodina - pro hrátky s lumi a dobíjení hodinek. Nebo i nějaké další tipy na UV svítilny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 12. 2022 v 21:38, Beer napsal:

Fenix je super. Nedávno jsem kupoval E01 i E05R. A 05ka u mě určitě vyhrála. Velikost je skoro stejná, má 4x více lumenů, 4 režimy, možnost uzamčení a hlavně je nabíjecí.

Jinak pro chronomagory je ideální LD02. Jako jedna z mála má UVčko, to nasvítí lumi okamžitě 🙂

Jojo, E01 V2.0 jsem kupoval ženě na klíče a sobě tu 05tku a je to jako nebe a dudy. Ta E01 mě po výkonnostní stránce dost zklamala, ale stojí půlku než E05R a ženě stačí. Apropo, ještě ji od minulých vánoc nepoužila 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 12. 2022 v 19:38, Happy88 napsal:

Tohle jsem nějak přehlídl. Tu UV baterku máš? Nad tím jsem zrovna tento týden přemítal, když jsem po dlouhé době vytáhnul solární G-shocky z hodinkovnice (samozřejmě byly kaput), že by se mi nějaká UV svítilna hodina - pro hrátky s lumi a dobíjení hodinek. Nebo i nějaké další tipy na UV svítilny?

Jj mám ji a můžu ji určitě doporučit. Má tři režimy intenzity + UV

před 1 hodinou, RadekB napsal:

Jojo, E01 V2.0 jsem kupoval ženě na klíče a sobě tu 05tku a je to jako nebe a dudy. Ta E01 mě po výkonnostní stránce dost zklamala, ale stojí půlku než E05R a ženě stačí. Apropo, ještě ji od minulých vánoc nepoužila 😆


Taky jsem ji přenechal přítelkyni a předpokládám, že dopadla stejně 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, kolky87 napsal:

Celkom zaujímavá vec. Nemá to niekto? Asi to potrebujem emoji16.png
Fenix E-SPARK77c4fd149dacc117ac91074fd3e7300b.jpg

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku
 

Nemám jiné svítilny než Fenix, 6 různých kousků, 2 svítilny, 2 lucerny, mini svítilnu a  čelovku. Značku Fenix mám rád asi 10 let, za tu dobu jsem měl jedinou reklamaci, vadný dálkový spínač svítilny ke zbrani. Výroba probíhá v Číně, což nevidím rád, ale je to dnes běžné. Neříkám, že nejsou i jiné kvalitní značky, ale já jsem spokojen a nehodlám měnit. E-Spark vypadá dobře, je kompaktní, je to svítilna i lucerna, navíc s červeným světlem. Použití jako powerbanku vidím jako nouzovku, která telefon oživí, aby si mohl třeba zavolat pomoc. Mám tyhle vychytávky rád, červené světlo už jsem použil. Snad jediné co bych přivítal je magnet.

Mám 2 lucerny, už nevyráběnou CL20 (nyní je nabíjecí CL20R) a CL25R, na 1x 18650, nabíjecí přes konektor na lucerně. Obě pravidelně vozím v obytné dodávce, CL 20 je obvykle na magnetu na karoserii a CL25R na stole nebo pověšená na markýze. Používám je i doma. Teď mám políčeno na větší lucernu, CL30R, na 3x aku 18650. Těch akumulátorů mám víc, kupoval jsem je i na Chronomagu, takže mohu vozit i rezervní sadu. Lucernu chci na terasu, do obytného auta, na dovolenou na motorku, někam na chalupu a tak.. Fenixů není nikdy dost...:-).

565_lucerna-fenix-cl20.jpg

fenix-cl25r-07.jpg

CL30R-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

O příspěvek výš jsem se vyznal ke svému vztahu k svítilnám Fenix a zmínil se, že pokukuji po lucerně CL30R. Už jsem se o ni zajímal vloni, to ale nebyla delší dobu skladem, možná kvůli chybějícím čipům. Teď už ji mám pár dnů doma a tady jsou mé první postřehy. Svítilna je poměrně velká, s baterkami cca půl kila. Je napájena jedním, dvěma nebo třemi akumulátory 18650, 3 ks s kapacitou 2600mAh jsou součástí balení. V balení je i nabíjecí kablík a náhradní těsnění pod horní šroubovací krytku, pod kterou se skrývají baterky. Svítilnu lze upevnit na stativ a akumulátory nabíjet přes Mini USB konektor přímo ve svítilně. Svítilna má i USB konektor a lze ji použít jako powerbanku. Na horní straně jsou 4 LEDky zobrazující po stisku tlačítka úroveň nabití. Je možno zvolit 5 různých intenzit světla (10 lm až 650 lm), na nejmenší úroveň budeme svítit 400 hodin, na nejvyšší 6 hodin. Šestým režimem je blikání. Svítilna splňuje stupeň ochrany IPX-7.  

Svítilnu jsem hned nabil třemi nabitými 3500mAh bateriemi, které jsem mimochodem koupil tady na Chronomagu. A protože jedna sada baterek byla v balení, mám tedy 2 plné zásobníky. Na plný výkon to svítí jako pr.se, až to skoro člověka, držícího lampu v ruce, oslňuje. Když jsem ji pověsil zvenku na barák, svítí úplně stejně jako venkovní osvětlení, pergolu osvětlí dokonale, pod markýzu obytného auta bude také dokonalá. Z mého pohledu má pár mínusů: design nic moc (ale je to jen můj názor), výstup při použití jako powerbanka je jen 1 Ah, mobil to tedy nabije dost pomalu. A poslední - přivítal bych konektor USB-C namísto Mini USB. To je vše a rád to svítilně odpustím, jinak je skvělá, teda až na cenu..

 

CL30R-5-E.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Mě by zajímalo, jestli ještě existují svíčky, které po zapálení shoří celé. Zatím jsem viděl jen takové, které po pár minutách zhasnou, protože se ta nitka, místo knotu, utopí nebo se roztečou a shoří sotva polovina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 31. 1. 2023 v 9:48, Prochy68 napsal:

Ahoj, pouzivate nekdo lucernicky na svicky? Zacinam mit nutkani ze bez toho nemuzu existovat 🙂

image.png.749daa93bdf7caa92106133c8b9844ba.png

Ano, používám ji a často. Koupil jsem tuhle: https://www.bushcraftshop.cz/lucerna-na-cajove-svicky-uco-mini-lantern-kit-2-0-green/  Původně jsem chtěl tu vysouvací, kterou máš v odkazu, ale 170 Kč za tři svíčky se mi dávat nechtělo a problém je v té velikosti, která se mi v ČR nepodařila najít za přijatelnější cenu. Sehnal jsem jen větší, kterou bych musel "ořezávat" na optimální velikost, aby se vešla do "bajonetu" s pružinou a to mi přišlo jako docela opruz, protože ji používám často. Do UCO MINI se vlezou čtyři svíčky pro přepravu a doba svícení jedné svíčky je cca 4h. Jedna svíčka v Ikea vyjde na 1,30 Kč za kus. Takže provoz je skoro zadarmo. Používám ji na ryby, do stanu a na spodní zahradní terasu, kde nemáme osvětlení. Občas s ní chodím i po zahradě a žena mi říká, že jsem magor. OK 😀

Do přírody v noci jen s kvalitní čelovkou (momentálně mi slouží Fenix HM51R Ruby V2.0) a mám vždy druhou jako náhradní, ale tuhle malou lucerničku preferuji při pasivnějším a klidnějším vegetu. 

Co se týče zpracování, tak je na  jedničku. Lak drží jak helvétská víra. Celkově nemám výhrad.

Myslím si, že pokud ji budete užívat jen zřídka a nezaleknete se ceny svíček, tak víc cool je ta vysouvací, ale já už hodně let šetřím na nové Suby, takže jsem v šetřilkovském módu 🙃 Pro mne byla verze MINI jasná volba.

Upraveno uživatelem RadekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...