Přejít na obsah

tenké a ultra tenké hodinky


JMK

Doporučené příspěvky

Ultra tenké mechaniky to je opravdu kus hodinařiny. Postované video od Watchfinder jsem sledoval se zatajeným dechem. Schválně jsem teď šuplerou zkontroloval moje digi Casio A700 a mají krásných 5,9 mm. Jsou super na kolo i pod obtáhlé podvlíkací triko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 23 hodinami, Vit napsal:

Já nevím, je neoddiskutovatelné, že čím tenčí, tím větší frajeřina, ale myslím, že pokud je celá skupina (sklo, číselník, ručky, strojek a dýnko) pod 5mm, tak to musí být na úkor tuhosti a životnosti.

Taky mám trochu ten pocit. Na druhou stranu asi nejsou relevantní data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instiktivně je těžký ten pocit nemít. Delirium IV opravdu problémy mělo :) . U pár hodinek (možná něco od Piaget, pokud si pamatuju) bylo dýnko konstrukční součást stroku, čehož bych se  - instinktivně a možná bezdůvodně (ale pochybuju) - taky bál.

No a proto pořád otravuju s Citizen One. Jsou opravdu vyrobený i se zřetelem k tuhosti, zadruhý jsou výsledkem hormady pro modelovou řadu specifických inovací (často se má zato, že všechny quartzové pokroky se dějí tak nějak automaticky a zadarmo, to je blbost).

Pro milovníky úchylných JP promovideí (všechno to tam vysvětlí):

https://www.youtube.com/watch?v=VMkSYkjNRoc

edit: vlastně ani jsa kokot nevím, jak se na novým (i když nový už moc neni) fóru dávaj videa, pardon pardonovič

 

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, dr.sphinx napsal:

Instiktivně je těžký ten pocit nemít. Delirium IV opravdu problémy mělo :) . U pár hodinek (možná něco od Piaget, pokud si pamatuju) bylo dýnko konstrukční součást stroku, čehož bych se  - instinktivně a možná bezdůvodně (ale pochybuju) - taky bál.

No a proto pořád otravuju s Citizen One. Jsou opravdu vyrobený i se zřetelem k tuhosti, zadruhý jsou výsledkem hormady pro modelovou řadu specifických inovací (často se má zato, že všechny quartzové pokroky se dějí tak nějak automaticky a zadarmo, to je blbost).

Pro milovníky úchylných JP promovideí (všechno to tam vysvětlí):

https://www.youtube.com/watch?v=VMkSYkjNRoc

edit: vlastně ani jsa kokot nevím, jak se na novým (i když nový už moc neni) fóru dávaj videa, pardon pardonovič

 

 

Mně jen trochu nesedí ten vzhled (tvary, ručky atd.) ale jinak bych tohle bral hned. Kdyby se jim ještě podařilo udělat tohle s jejich řadou chronomaster tak by to byla pecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 20. 10. 2020 v 20:16, brownwld napsal:

Wow, to je hodne bomba! Jsem netusil vubec, ze tohle delaj...

Take jsem mel tu moznost je mit na ruce. Neskutecny hodinky, ale pusobi to fakt krehce. Asi bych se je bal nosit a to uz je co rict :-). 
 

Jinak cenovka je tusim okolo 3,5mio CZK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje nejtenčí hodinky byly Nomos Tangente a když na ně zpětně vzpomínám, tak jejich minimalismus a zanedbatelná hmotnost byl asi hlavní důvod, proč mně nakonec vůbec nesedly. A to jsem je dlouho tolik chtěl! Ale na tý ruce asi tím, že jsem je vůbec necítil, prostě nepřinášely to, co přináší mohutnější kousky. Zlatý tlustý POčka a na tahu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, AdaMoss napsal:

Take jsem mel tu moznost je mit na ruce. Neskutecny hodinky, ale pusobi to fakt krehce. Asi bych se je bal nosit a to uz je co rict :-). 
 

Jinak cenovka je tusim okolo 3,5mio CZK.

Tu cenu jsem cekal tak nejak no, ale to uz bych asi radsi tu 911ku.

Bohuzel to ale nejsou me problemy no :)

Ale pekny vedet ze v Praze (?) maj i neco takovyho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...