Přejít na obsah

Příští zastávka GS. Ale jaké?


Doporučené příspěvky

Ahojte, pročistil jsem teď trošku hodinkovnici, zvažoval posun do vyšší ligy s GP Laureato, Piaget Polo S, IWC big pilot a podobně a pak jsem nějak na YouTube zabrousil do vod Grand Seiko a zjistil, že to možná bude výborná příští zastávka na mé chronocestě. Otázka ale je, jaké vybrat:-), tak jsem si říkal, že si zkusím nechat poradit.

 

Základní parametry: ocel, pouzdro 39-42 mm, tah výhodou, rád bych datum, z pohledu pohonu jsem otevřen čemukoliv (GS umí vynikající Quartz, mechaniku a asi nejvíc mě láká spring drive, jediné co bych asi vyloučil je high beat). Z pohledu komplikací bez zvláštních požadavků, nevyužiju ani GMT, ani chrono, ale když se mi to bude líbit, proč ne;-), Je celkem jedno jestli nové, nebo slušně jeté.

Na snadě by byly snow flake, ale ten titan prostě nezkousnu.

Docela mě zaujaly GMT od Kilundrona, ale už jsou fuč a jedny spring drive z Uhrfora (fota pro představu přikládám, snad se na mě nebudou autoři moc zlobit).

 

Takže pánové, co mi poradíte?

369665051_3031861-3ab44f9841bed98e261d6adc21822d06(1).jpg.96d69b8141ff4d3dbc59f034645a4159.jpg

GS7-3Q_copy_1600x1600.thumb.jpg.02ca7be6158898824edf16b8ea26a7da.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 190
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já mám jasno, Sbgm221 nebo sbga211, už je to jen otázka času, trochu se musim vzpamatovat z nákupu tech 126610. Kdyz vesměs tyhle - jedny klidne staci, tak je pak koupim... :lol2:

PS: poptávku si ani nedavej, nebo se dozvíš, ze treba sbgr061 za 90t jsou obrkauf ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár modelů jsem měl možnost vyzkoušet. Asi nejvíc mi sedl právě hi-beat a je už jedno jestli v GMT verzi nebo bez. Nejlépe se 44GS pouzdro. Ten hi-beat je aspoň něco trošku specifického než standartní 9S6x kalibr. Ano , má oproti 3 dnům klasiky menší rezervu nátahu - když tedy pominu nejnovější počin. Ale ten je cenově zatím jinde.

Ale na výběr je spousta modelů , potažmo limitek a špatně neuděláš s ničím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako pisu kolegovia hore, zakladna otazka, na ktoru si musis odpovedat je, ci quartz, automat, alebo spring drive. Vsetko ostatne nie je dolezite - uroven vypracovania Grand Seiko hravo porazi vsetko ostatne - pozrite sa na tie ciferniky - su jednoducho bozske... A moj tip: SBGP 015 ... Ten modry keramicky bezel je nadherny...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, xbraj19 napsal:

Jaký máš finanční limit a proč ne Hi-beat?

Limit je tak do 150, ale raději bych se držel kolem toho kila. A proč ne high beat? Asi čistě pocitově. Beru to tak, že se strojek více namáhá a oproti standardu už moc větší přesnost nepřinese a taky myslím, že to bude dražší a ten benefit tam prostě nevidím. Ale možná se pletu.

před 4 hodinami, LovecK napsal:

Já mám jasno, Sbgm221 nebo sbga211, už je to jen otázka času, trochu se musim vzpamatovat z nákupu tech 126610. Kdyz vesměs tyhle - jedny klidne staci, tak je pak koupim... :lol2:

PS: poptávku si ani nedavej, nebo se dozvíš, ze treba sbgr061 za 90t jsou obrkauf ;) 

Jen nakupuj ředitelu, pak je od tebe budu brát za půlku. Musíš tomu hobby občas taky něco pustit a ne jen rýžovat na roládách;-):-)

před 53 minutami, lordsoft napsal:

Ja by som nezatracoval ani baterku ;) SBGN009photo_2020-03-13_15-52-15.thumb.jpg.006b474bf6d9752b2df09c3394f8be7a.jpg

Baterka rozhodně zatracená není, naopak ke GS mi sedí perfektně.

před 51 minutami, Liqid napsal:

Já bych vzal něco se strukturovaným cifrem, ty černý jsou hrozná nuda, což je u GS škoda, pže oni fakt uměj.

 

Jojo, cifry umí neskutečné, o tom žádná.

 

Pánové díky za reakce a směle dál;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Kid_A napsal:

Honzo, je nejaky konsolidovany zdroj informaci o GS? Kdyz jsem prochazel ebay, vsechna literatura byla jen japonsky.

Něco je tady:

https://www.grand-seiko.com/in-en/special/10stories/
https://www.plus9time.com/gsdb/

Pak vyšla docela pěkná knížka (ta úplně napravo). Je sice v japonštině, ale pomocí google translatoru to docela jde.

 

IMG_3728.jpg

IMG_3730.jpg

IMG_3731.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, xbraj19 napsal:

Něco je tady:

https://www.grand-seiko.com/in-en/special/10stories/
https://www.plus9time.com/gsdb/

Pak vyšla docela pěkná knížka (ta úplně napravo). Je sice v japonštině, ale pomocí google translatoru to docela jde.

 

IMG_3728.jpg

IMG_3730.jpg

IMG_3731.jpg

Perfekt, diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, xbraj19 napsal:

Něco je tady:

https://www.grand-seiko.com/in-en/special/10stories/
https://www.plus9time.com/gsdb/

Pak vyšla docela pěkná knížka (ta úplně napravo). Je sice v japonštině, ale pomocí google translatoru to docela jde.

 

 

Také moc děkuji;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, LovecK napsal:

Já mám jasno, Sbgm221 nebo sbga211, už je to jen otázka času, trochu se musim vzpamatovat z nákupu tech 126610. Kdyz vesměs tyhle - jedny klidne staci, tak je pak koupim... :lol2:

PS: poptávku si ani nedavej, nebo se dozvíš, ze treba sbgr061 za 90t jsou obrkauf ;) 

Tak zalezi, kdo nabizi ;-). Kazdopadne za me super hodinky, mam je rad. Jinak v ramci zadani bych sel do tech Soko. 

F7DA5895-413F-4D44-9FC5-819D55D20378.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, matthias napsal:

Za mě stojí za pročtení ještě tyhle posty na WUS, hlavně asi ten druhý:

Grand Seiko Movement Guide (2020)

Grand Seiko Buyer's Guide (2020)

 

Moc diky! 

@Kostra, chlape, diky za tohle vlakno a promin, ze ti to plevelim:-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Kostra napsal:


Klidně plevel:-) Myslím, že se tu najde více pacientů, kteří mají GS červíka v hlavě;-)

Presne jak rikas. A pri soucasne cenove politice omegy nebo rolex uz cloveku vrta v hlave, jestli za kilo poridit stary datejusty, nebo high tech GSka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...