Přejít na obsah

Můj život s PHEV a další racionální diskuse o EL autech


safi

Doporučené příspěvky

Sam uznej, je tohle klasické městské auto? Ani PHEV to nezachrání ( kvůli nejen tomuhle by se uz konečně mel někdo zamyslet nad změnou norem pro parkovani). Jinak se mi to docela líbí, ale když na to kouknu z pohledu pracovniho, tak......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, safi napsal:

Včera v Praze jsem viděl poprvé naživo novou generaci Mitsubishi Outlander. Bílá barva. V protisměru, takže žádné foto. Ukrajinská značka. Naživo bomba. Ale asi to byla klasická 2,5 litru bez PHEV. 

Auto působí jak vysmátý zápasník sumo, kterému zaskočila půlkilová sushi rolka. Foto z netu. 

2024_Mitsubishi_Outlander_mfr.thumb.jpeg.f6e2faea6168cc8397bc2c446cdb4eb0.jpeg

 

Viděl jsem ho v Rakousku a je to pecka, v Německu se dá koupit funglovka 👍 Nebejt té debilní EU, jaká by tady jezdila fajnová auta, a to od většiny výrobců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Sam uznej, je tohle klasické městské auto? Ani PHEV to nezachrání ( kvůli nejen tomuhle by se uz konečně mel někdo zamyslet nad změnou norem pro parkovani). Jinak se mi to docela líbí, ale když na to kouknu z pohledu pracovniho, tak......

Ano prosím. Pokud je jedno v rodině. A denně po Praze najezdí cca 30-50km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kuncák7 napsal:

Sam uznej, je tohle klasické městské auto? Ani PHEV to nezachrání ( kvůli nejen tomuhle by se uz konečně mel někdo zamyslet nad změnou norem pro parkovani). Jinak se mi to docela líbí, ale když na to kouknu z pohledu pracovniho, tak......

Octavia 4: Délka 4 689mm, šířka 1829 mm

Můj Outlander: 4 695mm, šířka 1 800 mm

Octavia je dokonce širší než moje 🙂 

 

EDIT:

  • Outlander nová generace:  4 709 mm x  1 862 mm
  • Passat: 4770 mm x 1 820 mm 
Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, safi napsal:

Ano. Na mobile.de chtěji za non PHEV verzi s 2.5 atmosférou asi 1.2 mega. Což je hodně. To už je cena PHEV Kodiaka

Tak já osobně bych o Kodiakovi nepřemýšlel ani kdyby byl za půlku 😆

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, safi napsal:

Octavia 4: Délka 4 689mm, šířka 1829 mm

Můj Outlander: 4 695mm, šířka 1 800 mm

Octavia je dokonce širší než moje 🙂 

 

EDIT:

  • Outlander nová generace:  4 709 mm x  1 862 mm
  • Passat: 4770 mm x 1 820 mm 

O tom prave mluvim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, xbraj19 napsal:

Třeba že Octavia není městké auto? :)

 

Ano, přesně a tohle už vůbec ne, ani jako mama taxi ( uz venku to ma problém zaparkovat, natož v podzemí ), další "vyhody" se tu už probrali. Jo a Hřib fakt staci, i když jeho nápad na zjednodušení odtahu mel něco do sebe. Jinak je to katastrofa. Ac to neni osklive auto, tak jsem zastánce minimalizace, hlavne v pražském provozu.

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že stačí vylozit neco před D1 a výsledek bude totez ( nastesti mam dovcu a tu hrůzu v dopravě mam dnes pouze skrz zprávy). Bereš to safi moc osobne- nic proti autu nebo čím kdo jezdi nemam, jen proste nevidím v provozu ve městě smysl téhle aut ( myšleno pohled na parkování), jo a sam mam oktavku 3 kombi 🤣, takže vlastně totez i na me.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovou morbidní almaru "do města"? Snad pro Vlastu, na chaloupku v podhůří Krkonoš - ale zrovna jako "mama taxi" jsou tyhle arogantní škatule zhovadilost, leda by ona "mamá" toužila drtit nepozorné dětičky, protože přes tu trapnou haubnu je dost možná ani neuvidí :skull:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě autorizovaný servis. 
Naštěstí moje Mitsubishi nemá převodovku, turbo ani filtr pevných částic, takže je jednodušší než RAV4, ale až se něco pokazí, tak to bude zábava  
RAV4 PHEV má převodovku nebo turbo nebo filtr pevných částic?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Radek124 napsal:

Takovou morbidní almaru "do města"? Snad pro Vlastu, na chaloupku v podhůří Krkonoš - ale zrovna jako "mama taxi" jsou tyhle arogantní škatule zhovadilost, leda by ona "mamá" toužila drtit nepozorné dětičky, protože přes tu trapnou haubnu je dost možná ani neuvidí

Jasně, takže nárok na auto nebo větší auto mají jen obyvatelé venkova, kteří bydlí ve velkých domech, jejichž postavení i zajištění tepla emituje hromadu CO2, potřebují mít velké zahrady, bazény, keramické grily, do práce jezdí desítky kilometrů pick-upem do kterého lijí olej z friťáku, protože tam podle Youtube videí není nic jiného než burgery, hranolky a Waygu Tomahawky, spí se sestřenicí, ale nám ve městě, nám …kavárenským povalečům a budižničemům, kteří se bojí každého pavouka,  a na venkově nás budil ráno kohout a řezání dřeva, když chceme spinkat do desíti… nám budou říkat, jak máme žít. 

Fuck off 🙂

I tak vás mám rád. A ano. Svět ze sedadla SUV je takový hezčí. 

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Michal_R napsal:
před 6 hodinami, safi napsal:
Prostě autorizovaný servis. 
Naštěstí moje Mitsubishi nemá převodovku, turbo ani filtr pevných částic, takže je jednodušší než RAV4, ale až se něco pokazí, tak to bude zábava emoji846.png 

RAV4 PHEV má převodovku nebo turbo nebo filtr pevných částic?

Turbo ne, ale filtr pevných částic má (minimálně obyč hybrid verze - info z Toyoty) a nějakou verzi CVT také má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Myslím, že stačí vylozit neco před D1 a výsledek bude totez ( nastesti mam dovcu a tu hrůzu v dopravě mam dnes pouze skrz zprávy). Bereš to safi moc osobne- nic proti autu nebo čím kdo jezdi nemam, jen proste nevidím v provozu ve městě smysl téhle aut ( myšleno pohled na parkování), jo a sam mam oktavku 3 kombi 🤣, takže vlastně totez i na me.

Pohoda, vím, jak to myslíš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...