Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

Patnáct stránek vlákna a žádná rozbalovačka? 

 

Zdravím vespolek :)

 

post-30813-0-41282000-1443089684.jpg

post-30813-0-83910500-1443089697.jpg

post-30813-0-56194900-1443089714.jpg

 

Manuál má pouze 672 stran...

 

post-30813-0-18937900-1443089744.jpg

 

Protože se stávám čím dál více hodinkově promiskuitním, tah jsem hned při nákupu sundal a nahradil řemenem. Teprve pokud mi LHC přirostou k srdci, začnu vyrábět škrábance na tahu a sponě... Po přečtení zdejší diskuze jsem se rozhodl rovnou dokoupit půldílek - možná jej nebudu vůbec potřebovat, ale vnímám ho jako povinnou součást full setu a když už ho automaticky nedodává výrobce, holt těch pár stovek obětuji. Mimochodem, tady musím velice pochválit Bechyněho - po několika objednávkách půldílku k LC už reagovali a při mé návštěve měli dokonce dva půldílky skladem. Cena: 310 korun. Zdražili o dvacku, ale člověk nemusí čekat několik týdnů. Super.

 

post-30813-0-76118600-1443089764_thumb.jpg

 

Na kůži se nosí bezvadně, krásně vyniknou dlouhé a elegantně zakřivené nožky. Pozorné oko si jistě všimne, že jsem těmhle kráskám narval mezi nožky 22 řemen, ale ničemu to nevadí, řemen si docela rychle zvyknul. Určitě by to ale nešlo s populárním typem neprošívaných řemenů, které mají "prošití" tvořené jen jednou smyčkou po stranách řemenu u stěžejek. Tam by určitě docházelo ke třepení nitě. Aktuálně uvažuji o krokodýlovi nebo aligátorovi s překlápěčkou, ale nechci se unáhlit - musím si ujasnit, zda matnou, polomatnou nebo lesklou úpravu řemenu, typ prošití a také profil a šířku řemenu..

 

post-30813-0-09601000-1443089789.jpg

post-30813-0-52306200-1443089805.jpg

post-30813-0-18126300-1443089823.jpg

 

Moje první pocity: moc pěkné hodinky. Typické kancldajvry. 

 

Plus:

- nízká výška

- krásné nožky a vůbec hezký tvar pouzdra z čelního pohledu (včetně nepraktické, ale zcela charakteristické ochrany korunky

- tvar a plasticita (prolamování) hodinové a minutové ručky

- font a indexy na lunetě odkazující na starší typ plastické yacht lunety. Vím, že na to mnozí nadávají, ale já dávám přednost originalitě a nezaměnitelnosti před ideální praktičností.

- provedení indexů, charakteristický font tří čísel na cifru, kombinace kulatých a obdélníkových indexů

- signování korunky

- krásné plné dýnko v matové úpravě

- hezky lícující koncovky tahu

- velmi slušný antireflex, sklíčko občas není skoro vidět

 

Minus:

- tuctový tvar pouzdra z profilu (z boku)..ale já jsem zhýčkaný Seikem Sumo

- bledě modrá lumi by fakt byla mnohem lepší než tahle zelená, hodně by to hodinky zvedlo

- vteřinová ručka je tak nějak bez nápadu, červená šipka na konci je fajn, ale její tvar mi nějak nesedí ke zbytku elegantních hodinek

- luneta by samozřejmě mohla být z odolnějšího materiálu než plechu

- korunka, resp. její velikost, ochrana a manipulace s ní, je peklo. Doufám, že je to jen o cviku a že si zvyknu :)

- tah by mohl být od pouzdra víc designově odpíchnutý, aby vynikly krásné nožky pouzdra, takhle dost zanikají

- absence půldílku náramku = marketingová chyba

- spona je peklo. Chybí tlačítka pro její otevření, takže si člověk láme nehty, nemá dostatečný počet otvorů pro regulaci délky tahu. Doufám, že se trhací mechanismus trochu ochodí.

- designově mi trochu chybí zkosený rehaut, který ve většině dražších potápek bývá a jsou na něm minutové indexy. Tady jde kolmo od ciferníku kovový vnitřek pouzdra. Pro srovnání mé tři potápky - Zodiaky i Suma rehaut mají.

 

post-30813-0-89226800-1443091797.jpg

 

Ačkoliv to tak nevypadá, LHC se mi moc líbí a jsem z nich docela nadšený, k letním a zimním tool potápkám na tahu a na gumě přibyly kancldajvry na kůži, které se dají vzít i k upnuté košili. Nelituju, že jsem je bral nové :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasna recenze chlape diky, pekne jsem si pocetl. Vesmes souhlasim se vsim, jen imho mam radeji zelenou lumi, nez modrou. At Ti dobre slouzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, kluci, mám z nich fakt radost. Jaká recenze? Tohle byly jen první dojmy, Tano :D Recenzi na LHC už určitě někde někdo napsal, jsou to jedny z nejoblíbenějších potápek na fóru (v téhle cenové hladině...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, kluci, mám z nich fakt radost. Jaká recenze? Tohle byly jen první dojmy, Tano :D Recenzi na LHC už určitě někde někdo napsal, jsou to jedny z nejoblíbenějších potápek na fóru (v téhle cenové hladině...)

Ja Ti dam;), je to lepsi, nez nektere recenze. Ja bych neco podobneho nesesmolil. Jinak jsou to bozi hodinky, by mne zajimalo pak srovnani se Sumama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té luminiscenci: tuhle fotku jsem našel zde: https://www.flickr.com/groups/wristwatches/pool/with/14780086373/lightbox/

 

Je to asi jen barevný posun fotografie, ale krásně to ilustruje, jak by modrá lumi hodinkám mohla slušet.

 

post-30813-0-70601200-1443101976.jpeg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju.

 

No, komparativní povídání a fotky SUMO vs ZODIAC mám rozdělanou už několik měsíců, určitě ji dodělám (koneckonců kvůli ní jsem si Suma kupoval, s tím, že je po nafocení zase prodám...ha-ha-ha - vypadá to, že zůstanou :) ). Sem do vlákna klidně udělám rozšířenou verzi s triem Sumo - LHC - Zodiac, ale po pravdě LHC jsou podle mne o dost jiné - menší velikostí, menší výškou, větší leštěnkovitostí; taky nesedí na ruce tak perfektně jako S i Z, protože mají klasické vypouklé dýnko). A vlastně se liší i cenou (S+Z kategorie 10 - 15 tis. vs LHC 20 - 30 tis.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bude super, ten cenový rozdíl mě napadl hned, jak jsem se na tu fotku podíval, LHC tam zapadaj víc než by vyčnívaly ... což nemusí být ve finále mínus. Každopádně sumí pouzdro kontra tah jsou jako dva diametrálně jiné světy a tak krásně mi k sobě pasují, že v téhle cenové třídě jen těžko pohledat krásnější hodinky. Zodiac ve mně okamžitě vyvolává představu tool potápek ( a to také díky GP Sea Hawkům, které mi a ani nevím proč připomínají). U LHC nejvíc miluju tu masivnost mezi jejich nožkama - sakra píšu ještě o hodinkách :)  Pěkná trojka a těším se na fotky i povídání.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět perfektní práce Martine. Čekal jsem na tvé postřehy. Už jsem tě chtěl vyzvat abys sebou trochu hodil. :D Také gratuluji k hodinkám, které stojí za vyzkoušení každého správného chronomagora, ikdyž z tvého příspěvku lehce cítím, že se bude jednat o další přestupnou stanici.

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdoví? Asi je časem ve funkci voděodolných oblekovek s černým cifrem nahradí Moony. A zcela určitě bych je z fleku vyměnil za málo profláknutý model LHC 41mm se stříbrným cifrem a plastickou yacht lunetou, ty bych měl jako definitivní letní potápky pro slunečné dny. Takové skoro-platinové potápky za hubičku :D

 

post-30813-0-88177900-1443106750.png

 

Omlouvám se, že neuvádím zdroj, už nevím, z jakých internetů :) jsem to stáhnul.

 

@ daemon: GP Sea Hawk má výrazně asymetrické pouzdro (mohutná ochrana korunky je deformuje obrys pouzdra) - to je asi společný rys se Zodiaky. Sorry za OT.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, díky za popis. Skoro začínám litovat, že jsem je v té Sieně nekoupil. Ale v Pratu a Florencii je mají také :-) Mohl bys prosím porovnat Revue Thommen Diver, do kterých jsi mě svou recenzi uvítal a které díky tobe mám a jsem moc spokojený? Cena vs kvalita, vzhled, nošení? Díky moc.

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vláďo, LHC mám jen pár dní. Pouzdro má kombinovanou povrchovku, spodek nožek, spodek a boky pouzdra, i luneta jsou lešt?né, zatímco svrchní pohledová plocha nožek a asi i horní plocha pouzdra skrytá pod lunetou je broušená. Dýnko je broušené, v logu dokonce snad pískované. Takže rozlešt?ní nebude tak snadné, ale zato je to hezčí a na dýnku a zbroušených nožkách nebudou vlásečnice tak vidět. Nožky plynule navazují na pouzdro - to mi přijde elegantnější než nožky vyčnívající z RT. Manipulace s korunkou je jednoznačně lepší u RT, kterým ovšem zcela chybí její ochrana. Barva a struktura cifru - trochu víc se mi líbil antracit u RT. Provedení indexů, loga, kvalita potisku cifru - řekl bych stejná kvalita, Longines možná o fous lepší (plastický tisk loga, drobnější popisky). Kvalita ruček - zcela srovnatelná. Pohodlnost nošení - RT jsou větší a výrazně vyšší, víš o nich. Antireflex: u L funguje skvěle, ale nemá efektní zabarvení. U RT je vnější, zranitelný, ovšem s velkým wow efektem.

A ještě jedna věc - LHC 39 i 41 mají hodně zakřivené nožky. Pokud má člověk velké zápěstí, hodinky sedí na jeho hřbetu, nožky se svažují v ladném oblouku dolů k ruce, tam se tah zase vrací do vodorovné polohy a dál pak kopíruje zápěstí. Vypadá to divně, jako nějaké schody, namísto plynulé elipsy kolem celého zápěstí. Pouze podle mého názoru - mezní hranicí pro LHC 41 je ruka s obvodem 19 - 19,5. Pak už je lepší podívat se po obrovských LHC chrono (tuším 47mm).

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jste me presvedcili, ze bych za ne dal i 20.100,- :-D

A ted vazne, moc hezky napsana recenze Martare. A na te kuzu vypadaji moc pekne! Ten jejich tah mi opravdu moc vadi, jinak ty hodinku jsou libive. Na miste Longines bych je radeji zdrazil o 2000 ale udelal kvalitnejsi tah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny, na kolik vysel remen s tou trnovou sponou? (pokud to teda neni tajne)

Mam totiz pocit, ze sam sebe postupne presvedcuji abych do nich sel :-)

Tajné to neni, ale uplne presne to uz nevim...trnovka cca 2-3stovky a remen cca 2tisíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...