Přejít na obsah

ebook čtečky


Doporučené příspěvky

Celé rodině jsem nakoupil Kindle paperwhite a všichni jsou spokojeni. Není asi tak univerzální jako ostatní čtečky, ale pokud nepotřebuješ otevírat nějaké obskurní formáty, tak je ideální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uzivam Paperwhite 2 3G, manzelke som kupil najvyssiu radu od Pocket Book (podsvieteny, tusim 626? Stalo to rovnako ako Kindle).

Kindle je citelne sviznejsi. Tam jeho vyhody koncia. Na Kindly mam uz 2 "vypalene" pixely, rusi to. Cez 3G to odmieta stiahnut knihu, ze je velka. Baterka uz dost mizeria (vek maju podobny), zalozena v polici sa vybije za par mesiacov, po 5dnovej sluzobke a aktivnom pouzivani je na 40%.

Na PocketBooku baterka drzi mozno 10nasobne dlhsie. Ma lepsi display, je o dost pomalsi. Start je aj niekolko sekund. Precita vsetko (formaty).

S oboma som nacital a nacestoval dost, z tychto dvoch by som znova kupil asi Pocket Book. Ale velmi by som vahal nad novymi modelmi od Kobo, v par testoch som videl ze boli uplne top.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám PocketBook 632 Touch HD 3 a jsem s ní spokojenej. To, že se občas zamyslí a je třeba na ní chvíli počkat, jak zmiňuje @eskimak je pravda, ale jinak je fajn. Nejvíc využívám nahrávání knih přes Dropbox, to funguje hezky.

Pak je taky užitečný režim Dictionary, s možností nahrání vlastních slovníků. Jsou tam defaultně k dispozici výkladové slovníky, které ale neobsahují vše nebo nenajdou slova v jiném než standardním tvaru, ale po nahrání vlastního slovníku, který jsem stáhnul někde na fóru, je to dokonalá feature. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kindle. Mel jsem nejakou ?univerzalni? a stalo to za prd. Mozna to umelo vic veci, ale je to ctecka. Musi to umet cist. A to Kindle umi perfektne. Koupim knihu v eshopu, dam poslat do Kindlu, hotspot z mobilu, stahnu a hotovo, ctu. Zapomenu Kindle? Otevru apku na mobilu a ctu. Za me ideal. Umi to prd, ale umi ho to dobre. Je to jako iPhone. Nic pro nastavovace, ladice a stouraly v systemu. Zapnout a cist.

Edit: a jedine s podsvicenim!

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ?kouzlo? v tom si musis teda dost vsugerovat, ale rozumim ze bez podsviceni to jde lip ;)

Kazdopadne me slo o uzivatelskou privetivost. Podsviceni pomaha i na slunci a jde dost pekne regulovat, takze ti to nemusi svitit do ksichtu jak zubarska lampa. Ale kazdemu co jeho jest...pokud je to Kindle. Na tom trvam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak rikam, uz bych nepodsvicenou nechtel. Na druhou stranu chapu ten prvotni impuls vzit bez podsviceni, jakoze co nejbliz opravdove knize. Ja jsem se ctecce strasne branil, jakoze neni nad papir. Ale byt holt neni nafukovaci a vyhazovat knihy? Takze jsem to prijal jako nutne zlo a kdyz uz, tak teda v plne palbe. V Kindlu ctu veci bud moc velke, nebo to co ?nemusim? mit v knihovne. Stale kupuju v papiru veci, ktere v knihovne mit chci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čteček jsem měl víc, ale jako cenově dostupný univerzál je  Pocketbook, je pouze jen málo formátů, který mu člověk nasype a on jen nezchroupne. Často čtu v noci, když nemůžu spát a bez podsvícení si to nedokážu představit, na služebce tím aspoň neruším ostatní. Jsem už starší kousek, takže i rychlost je pro mne docela OK. Já si nemůžu stěžovat, a to mám zastaralou 631

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na dovolenou koupil PocketBook 616 Basic Lux 2. Za týdenní dovolenou padlo cca 3000 stránek s podsvícením na nejslabší úroveň (aby mi to nevypalovalo sítnici) a baterie se dostala z plného nabytí něco málo pod polovinu. Tlačítka fungují uspokojivě (nemusí se to drtit aby reagovala), otevře to co potřebuju, kouká se na ní dobře.
Vybíral jsme hlavně podle ceny, nechci litovat že jsem jí někde utopil v řece nebo tak. Nákup originálního pouzdra to ještě posunul na vyšší level, po zavření automaticky usne :-)

Absenci dotykového displeje považuji za výhodu, můžu jí v ruce držet dost humpolácky a nehrozí náhodné stisknutí ovládacích prvků.

Vyzkoušel jsem i model bez podsvícení ale hned jsem ho vracel, to podsvícení je fakt super na dlouhé cesty do letadla a jet lag, není nutné rušit okolí lampičkou když nemůžu do 4 do rána usnout. Model 616 je pocitově rychlejší než ta verze bez podsvícení (PocketBook 614 Basic 3), u té 616 už mě rychlost fakt neomezuje. Internet se na tom teda prohlíží blbě, ale na čtení RSS feedů je to ok.

 

Jinou čtečku jsem neměl, nevím co víc bych od takového zařízení mohl chtít, ale jsem s ní absolutně spokojen. Snad jenom LTE modul by byl vítaná třešnička na dortu. Jo a pokud tam jsou nějaké reklamy, tak jsem si jich nevšiml.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se právě na té pocketbook líbí že umí přečíst tolik moc formátu. Prijde mi že asi víc než kindel. I když úplně nevím na kolik to využiju??A podsvícení je určitě jeden z parametrů který chci aby ctecka měla. Moc díky za rady. R.

 

Odesláno z mého VTR-L29 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak to tady oživím. Dnes jsem náhodou přišel na něco, co ostatní už nejspíš znají, ale mě to celkem potěšilo. Pokud mám zdroj v pdf a posílám to do Kindlu, tak stačí do předmětu napsat "convert" a převede se to do mobi. Pdf sice v Kindlu jde, ale mobi formát je samozřejmě někde jinde, a občas se najakej ten zdroj jen v pdf najde, tak se to celkem hodí. Ještě musím zkusit, jesli takhle lze zkonvertovat i jiný zdroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, warann napsal:

Tak to tady oživím. Dnes jsem náhodou přišel na něco, co ostatní už nejspíš znají, ale mě to celkem potěšilo. Pokud mám zdroj v pdf a posílám to do Kindlu, tak stačí do předmětu napsat "convert" a převede se to do mobi. Pdf sice v Kindlu jde, ale mobi formát je samozřejmě někde jinde, a občas se najakej ten zdroj jen v pdf najde, tak se to celkem hodí. Ještě musím zkusit, jesli takhle lze zkonvertovat i jiný zdroje.

Funguje to, když PDF obsahuje text. Například, když vzniklo konverzí z textového dokumentu, třeba z Wordu. Ale je hodně PDF knížek, které obsahují naskenované stránky ve formě obrázků. Tam ten convert moc nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Vždy jsem do kindlu nahrával knihy přes usb a ani jsem netušil že to jde jinak. 
 

Mám nějaký paperwhite s dotykovým displayem ale cokoli číst ve formátu mobi byl opruz. Nevím proč ale vždy se ta knížka tak blbě poskládá že chybí písmenka na začátku kapitol nebo zas čísla stránek uprostřed textu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...