Přejít na obsah

ebook čtečky


Doporučené příspěvky

Jedno nehodinové. Uvažuji koupi elektro-inkoustové čtečky (potřebuji na něčem číst hodinářskou literaturu :-). Máte někdo nějaké zkušenosti? Zatím dle kriterii cena, využitelná funkcionalita v Česku, výdrž na baterky, otevřenost/upgradovatelnost u mne vítězí HanLin. Kindle2 je u nás asi naprd. Ostatní mi přijdou předražené. Přivítám názor a hlavně praktické zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E-ink čtečka mě taky láká, zatím se mi zdají nějak drahý. Používám jako čtečku multimediální přehrávač Archos se sedmipalcovým displejem, není to úplně ideální, čte to jen PDF (a JPG), takže si většinu dokumentů musí člověk napřed naformátovat na správnou velikost stránky a písma a vytisknout do PDF. Na druhou stranu je to multi zařízení na přehrávání filmů, prohlížení fotek, poslouchání hudby, s wifi internetem, možností zapojit do bezdrátový sítě s PC, cpát video do TV, navíc to pěkně chroustá miniDV kazety do AVI, HD až 160 GB a to vše za cenu lepší čtečky...

Nevýhody: výdrž cca 6 hodin, nepamatuje si poslední čtenou stránku, trochu pomalu "listuje".

 

top_705.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to psal v příspěvku na čem čtete , než Hanlin tak asi Cybook Gen 3, který je ovšem dražší.

U Hanlinu mne dost zarazilo, když jsem ho viděl osobně naživo ve dvou prodejnách (Alfacomp a A.comp v Ostravě) to, že u obou přístrojů byl zobrazený text ve dvou spodních řádcích výrazně bledší.

Jinak Hanlin umí číst myslím txt a pdf, a po dohrání alternativního firmvaru by měl zvládat i pdb. Kdežto cybook je na bázi klasického mobil pocketu, takže snad word a pdf. Cybook má více možností změny písma, kdežto Hanlin jen tři velikosti, přitom v té největší zobrazuje stránku na široko.

Já osobně po předvedení obou čteček zvolil třetí možnost a to je objednání z Usa čtečky Sony PRS 505. Díky kurzu dolaru je nyní sice dražší nežli v létě, ale zaslání i s nahraným českým menu a customizací na čtení české diakritiky mi přijde domů na dobírku, expres s koženým obalem a nabíječkou za 7400. Doba dodání dva týdny. Záruka jen tři měsíce a pouze prostřednictvím prodejce.

Jinak prodejce již v Čechách prodal těchto čteček desítky, na různých forech jsem si přečetl že je bezproblémový.

Pokud budeš mít zájem mohu poskytnout adresu. Je to Čech usazený v americe, kde má i firmu.

Tož asi tolik. :)

Upraveno uživatelem Pege1012
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já mám Cybook Gen3, je založen na bázi mobipocket readeru, takže v podstatě umí naprosto všechny dostupné formáty, pdb, prc, txt počínaje a pdf konče. Musím říct, že e-ink je skvělá technologie, která se opravdu hodně přiblížila čtení z klasického papíru.

Porovnával jsem z Hanlinem a za mě jednoznačně Cybook.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle stará dobrá papírová kniha?

Neumí sice pdb, pdf ani prc, ale zatím se jí dle mého nic nevyrovná a ani vyrovnat nemůže.

Už jenom to otáčení stránek... :)

Dát osm tisíc za čínský bazmek s displejem, to ani náhodou - a říkejte si tomu třeba e-ink nebo e-paper, jak je libo...

Upraveno uživatelem sauce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle stará dobrá papírová kniha?

Neumí sice pdb, pdf ani prc, ale zatím se jí dle mého nic nevyrovná a ani vyrovnat nemůže.

Už jenom to otáčení stránek... :)

Dát osm tisíc za čínský bazmek s displejem, to ani náhodou - a říkejte si tomu třeba e-ink nebo e-paper, jak je libo...

Člověče, o tom žádná, já to rozhodně neberu jako plnohodnotnou náhradu za knihy, ale jsou situace, kdy je to praktické - proč ssebou tahat na dovolenou letadlem 5 kilo knih, když to jde i jinak. doma z toho rozhodně nečtu. a stránky otáčet v iPhonu můžu B) . a stálo mě to asi kilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ji včera přinesl a zapojil do PC, aby se nabila. Zatím jsem si prohlížel obsah paměti a vypadalo to slibně. Bylo tam nahráno asi 300 knih, hezky rozdělených v adresářích podle autorů. Pak jsem ji zapnul a začal horror. V knížkách chyběly české fonty, najít se nedalo nic. místo názvů nesmyslné shluky písmen. Všechno se to nahrne dohromady a veškerý pořádek je pryč. Tak jsem se musel smířit s tím, že bude třeba všechny knížky předělat. Jako obvykle skvělý hardware je zkurven absolutně nesmyslným software. Tak jsem knížky smazal a začal konvertovat. Protože mám většinu knížek v PDB, použil jsem program pdb2txt a převedl je do txt. To jde dělat hromadně. Pak je ještě třeba převést txt do unicode a už to ve čtečce vypadá líp. S LCD na PDA se to nedá vůbec srovnat. Vypadá to, že u ní už zůstanu. :) Akorát ten převod několika desítek tisíc knížek mě děsí. Nevíte někdo o programu, který umí hromadně měnit kódování souborů do unicode?

post-344-1261161930.jpg

post-344-1261163572.jpg

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s kódovaním hromadně do unikode ti nepomůžu, nevím o ničem.

Ale můžeš se zkusit zaregistrovat na ebookforum .cz, tam je čtečkám věnováno dost témat v "general diskuzi" a je tam i dost různých programů.

Jinak já mám nyní asi asi 4000 knih v PDB, zpočátku jsem to vše převáděl jako urvaný, ale po asi měsíci kdy jsem byl někde u písmene j nebo k jsem to vzdal. A teď si prostě to co chci číst převedu a uložím.

Když to nahážeš na jednu kartu tak máš ty knihy nebo pokud to řadíš podle autorů asi ve 130 stanném seznamu a je to pakárna to hledat. Já stejně používám po převodu ještě program library a v něm si to načtu do čtečky a spisovatele rozdělím podle tagů a tak mám v jedné složce třeba u Feista 15 knih.

 

Jinak samozřejmě pokud bys chtěl tak není problém ti poslat to co mám převedeno do txt, kdyžtak napiš na PM.

 

Jinak je to super věc a ve čtečce ležím pořád, tedy pokud nejsem na chronomagu, nebo v práci. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ji včera přinesl a zapojil do PC, aby se nabila. Zatím jsem si prohlížel obsah paměti a vypadalo to slibně. Bylo tam nahráno asi 300 knih, hezky rozdělených v adresářích podle autorů. Pak jsem ji zapnul a začal horror. V knížkách chyběly české fonty, najít se nedalo nic. místo názvů nesmyslné shluky písmen. Všechno se to nahrne dohromady a veškerý pořádek je pryč. Tak jsem se musel smířit s tím, že bude třeba všechny knížky předělat. Jako obvykle skvělý hardware je zkurven absolutně nesmyslným software. Tak jsem knížky smazal a začal konvertovat. Protože mám většinu knížek v PDB, použil jsem program pdb2txt a převedl je do txt. To jde dělat hromadně. Pak je ještě třeba převést txt do unicode a už to ve čtečce vypadá líp. S LCD na PDA se to nedá vůbec srovnat. Vypadá to, že u ní už zůstanu. :) Akorát ten převod několika desítek tisíc knížek mě děsí. Nevíte někdo o programu, který umí hromadně měnit kódování souborů do unicode?

 

Napis si kratky scriptik v pythonu ...

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s kódovaním hromadně do unikode ti nepomůžu, nevím o ničem.

Ale můžeš se zkusit zaregistrovat na ebookforum .cz, tam je čtečkám věnováno dost témat v "general diskuzi" a je tam i dost různých programů.

Jinak já mám nyní asi asi 4000 knih v PDB, zpočátku jsem to vše převáděl jako urvaný, ale po asi měsíci kdy jsem byl někde u písmene j nebo k jsem to vzdal. A teď si prostě to co chci číst převedu a uložím.

Když to nahážeš na jednu kartu tak máš ty knihy nebo pokud to řadíš podle autorů asi ve 130 stanném seznamu a je to pakárna to hledat. Já stejně používám po převodu ještě program library a v něm si to načtu do čtečky a spisovatele rozdělím podle tagů a tak mám v jedné složce třeba u Feista 15 knih.

 

Jinak samozřejmě pokud bys chtěl tak není problém ti poslat to co mám převedeno do txt, kdyžtak napiš na PM.

 

Jinak je to super věc a ve čtečce ležím pořád, tedy pokud nejsem na chronomagu, nebo v práci. :thumbsup_anim:

No, taky to asi nebudu převádět všechno, spíš budu číst. Stejně jsem si to spočítal, že když přečtu každý den jednu knížku, tak to nemůžu do konce života stihnout. :D Ten počet vypadá hrůzostrašně, ale hodně z toho jsou časopisy, kde je kolikrát jedna stránka - jeden jpg. Princip řazení už taky tuším, čtečka pracuje s metadaty a ne s názvy souborů. Jenomže to je k ničemu, protože knížky ve wordu mají název Microsoft a autora buď nic nebo člověka, který je na svém PC tvořil, stejně tak PDF. A když to podle toho seřadí, je v tom maglajz. Ebookforum jsem samozřejmě prolezl, ale PRS 300 je nová a zatím k ní žádný software ani firmware není. Ale když jsem je tam viděl všechny typy ve skutečnosti, tak mi stejně připadala nejlepší, pokud jde o kvalitu zpracování.

A protože vpravo dole ukazuje čas, tak to jsou vlastně hodniky s komplikací čtení knih :)

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, taky to asi nebudu převádět všechno, spíš budu číst. Stejně jsem si to spočítal, že když přečtu každý den jednu knížku, tak to nemůžu do konce života stihnout. :D Ten počet vypadá hrůzostrašně, ale hodně z toho jsou časopisy, kde je kolikrát jedna stránka - jeden jpg. Princip řazení už taky tuším, čtečka pracuje s metadaty a ne s názvy souborů. Jenomže to je k ničemu, protože knížky ve wordu mají název Microsoft a autora buď nic nebo člověka, který je na svém PC tvořil, stejně tak PDF. A když to podle toho seřadí, je v tom maglajz. Ebookforum jsem samozřejmě prolezl, ale PRS 300 je nová a zatím k ní žádný software ani firmware není. Ale když jsem je tam viděl všechny typy ve skutečnosti, tak mi stejně připadala nejlepší, pokud jde o kvalitu zpracování.

A protože vpravo dole ukazuje čas, tak to jsou vlastně hodniky s komplikací čtení knih :)

 

 

Jo jo krásně jsi tu komplikaci vystihl, to je svatá pravda!! :D

A jinak sorry já jsem si nevšiml, že se jedná o 300, já používám 505 ku a myslím že to bude veice podobné ne? Jako ten soft, ale třeba se pletu.

 

A pokud soft ještě není tak snad to někdo komplet počeští a vymaká ty programy.

 

Jinak hodně radosti při čtení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ano. Stará dobrá papírová kniha je prostě kniha. Jiná věc je plná Avie knih ve velikosti školního sešitu. Zvyknout si na čtení mně netrvalo ani minutu, Je to stejné. Bilý "papír", černé "písmo". Někdy se mi přihodí, že místo tlačítka, sahám na pravý horní roh. Výběr knih na webu neomezený. Nemusím sci-fi a fantasy, tak je pro mě cca 80% nabídky nepoužitelné. Nikdo z kamaradů reader neměl, tak co jsem o tom našel, to si přečetl a risknul to. Zn. Hanlin, 6", v klasic. formátu Pythagorejského trojúh., 5:4:3, Odvěsny tedy 60 a 40% c. Display cca 9x12 cm.Asi 6,5 tis. Pocit stejný jako u stejného paperbacku. Podpor. formáty: pdb (Palm); pdf; doc; txt; rtf;html a Bůh ví co ještě.

 

Nevýhody: V podstatě se dá nejlíp číst txt a html (libovolné zvětšení, minimum prázdných míst). Zrovna ten nejfrekvent. format Palm zlobí a výrobce prý pracuje na novém firmwaru. Palm nezobrazuje korektně mezery. U písmen s diakritikou udělá mezeru před a za takovým písmenem. Blbě se to čte. Náprava naštěstí jednoduchá. Konverze z Palm do HTML trvá přes PSPad na PC asi 5 sec. dtto z DOC do TXT. Pozor, ve čtečce žádné úpravy, editace, neuděláte. Jak je to na kartě, tak je to na displ. Existuje free prgrm. pdf2txt (dvojka jako "to"), který vám zkonvertuje třeba sto knih hromadně.Tato utilitka funguje jen pod DOS. Tím pádem odpadla i ta otrava s konvertováním. DOC taky není ideální, ale taky to jde rychle. DOC dok. otevřeme v WPad a v něm to taky hned uložíme, při zaškrtnutí - prostý text. Musí se však změnit aspoň v jednom znaku název knihy, jinak to uloží zase ve Wordu. Naprosto se to nehodí na studijní lit. s obr. grafy apod. I když Švejka tam mám i s Ladovými obrázky v PDF. PDF musí být digitalizovaný. I tak jsou vel. stran dány konstatně-alespoň u Hanlin V3- takže jednu stranu v readru máte na dvou, třech atd. podle míry zvětšení.Obrazový PDF - zcela nepoužitelný.

 

Jedno zajímavé upozornění: U textů ve sovenštině musíte nahradi měkké slovenské ľ za naše l. Jinak Hanlin to sloven. písmeno v TXT zobrazuje jako Ž. Náhrada ve Wordu i v WPadu jednoduchá.

 

Co to mám, nestalo se mi, že bych někde dřepěl a čekal a musel číst pohozené Metro, nebo dokonce Blesk. Námitka, že náklaďák knih nepotřebuji ani na sebedelší dovolenou nemá místa. Současným, jediným PC, můžete řídit střední fabriku, s inventářem, zásobami, mzdami, docházkou, včetně návrhů nábytku, nebo co se tam vyrábí atd. Využíváme jej na 1-2 procenta (kdoví jestli) a nikdo se nad tím nepozastavuje.

 

Místo: V třípokojovém bytě, v každé cimře stěna knih. Před pěti lety jsem nemilosrdně jednu z nich (knihoven) vyházel. Musel jsem prosit, aby si to vzali v obec. knihovnách v okolí co mám chatu. Už je zas plná. Tady se na 4Gb kartu vejde 8tis. knih formátu A5 o cca 250ti stránkách. Na 36Gb kartu samosebou víc. Knížky tam nacpete přes čtečku karet, jako z foťáku, Adresáře a fajly, jak je libo.

 

Jako každá věc má ebookreader svůj účel. Knihu to obecně nikdy zcela nenahradí. Kino nezlikvidovalo divadlo, CD operu a koncerty, televizor biograf a na hokej taky nebudete koukat v mobilu.

 

Jo. Je to pro svůj účel opravdu velmi praktická věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...