Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Duke650 napsal:

Ušetřím ti 5 litrů - postřehy si prostě vymysli a vyjde to nastejno

Už to není aktuální, manželka dala do obýváku dvě krásné palmy a basové pásmo je hnedle přesně tam kde má být 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to zase sú výrobcovia,ktorý myslia na gazdinky a ich kvetináčové obsesie a osadzujú na bedne,hrubé čierne sklo 🙂 žena pohotovo argumentuje,že za 12tisic euro je to prakticky stojan na svokrin jazyk🙈

20240403_151554.jpg

Upraveno uživatelem zerrou
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, African napsal:

Já to už vzdal, a když už audio přes ten prales nemůžu najít, prosekám to mačetou a jede se dál 🤙 

 

Tak samozřejmě dle vkusu každého soudruha, ale pozor! - gumová zvířata (ten dinosaurus?) pouští nějakej sajrajt a ten pak reaguje se dřevem. Vršek jedněch beden mám takhle "vyzdobenej".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, elloco napsal:

Tak samozřejmě dle vkusu každého soudruha, ale pozor! - gumová zvířata (ten dinosaurus?) pouští nějakej sajrajt a ten pak reaguje se dřevem. Vršek jedněch beden mám takhle "vyzdobenej".

Děkuji za upozornění, ale nic na těch bednách dlouho nevydrží, Jourgensen se o to vždycky postará 😂

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 6. 3. 2024 v 17:51, Ivo_S napsal:

Ahoj,

taky jsem oprášil gramofon, konkrétně se jedná o Pro-Ject RPM1 Genie 2. Jak tak poslouchám desky s přenoskou Ortofon OM5e, říkám si že by to chtělo posunout zvukově trochu výš. Dali byste mi tip na přenosku? Zvažoval jsem Gold Note Vasari red. 
 

Díky

možná bych tady Ivo_Sův příspěvek posunul, mám doma to samý a v podstatě stejný dotaz. Jenom ještě přidám, dá se to vůbec ještě na tomhle gramci posouvat dál, resp. má smysl do toho dávat peníze?

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 4. 2024 v 15:50, hreba napsal:

možná bych tady Ivo_Sův příspěvek posunul, mám doma to samý a v podstatě stejný dotaz. Jenom ještě přidám, dá se to vůbec ještě na tomhle gramci posouvat dál, resp. má smysl do toho dávat peníze?

To není špatný stroj. Pro efektivní abgrejd je ale stejně důležitý i předzesilovač. Výhodou tohoto základního levelu je, že každé vylepšení bude ihned slyšet. V případě online nákupu, kdy můžeš defacto komponenty nakupovat a vracet, tzn. testovat do aleluja. 

best cartridge under 1000 - Hledat (bing.com)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Za sebe mohu doporučit i „mladšího brášku“ KEF LS50, konkrétně tedy model KEF LS50 II Wireless, což jsou podle mě ideální bedny pro někoho, kdo hledá all-in-one řešení do malého až středně velkého prostoru. Využívám je mj. i jako ozvučení TV místo soundbaru, nicméně primární je pro mě poslech hudby a tak neskutečně plný a příjemný zvuk jsem od „regálovek“ fakt nečekal. Myslím, že jejich podání zvuku docela dobře vystihl Roman Zavřel v jedné starší recenzi, která začíná takto:    

„Jsou dvě hodiny ráno a já sedím sám, ve své pracovně, mám zavřené oči a po těle mi běhá husí kůže. Poslouchám Mikrokozmos od Mariána Vargy a mám pocit že Maestroje zestoupil z nebe a hraje přímo přede mnou, jen a jen pro mě. Slyším a doslova i cítím jak se jeho prsty zabarvené do žluta od desítek tisíc cigaret dotýkají jednotlivých kláves na jeho hammondkách. Marián mi hraje z Tidalu v nejlepší kvalitě v jaké to je vůbec možné, protože po třech minutách poslechu Spotify jsem pochopil, že na KEF LS50 Wireless II je to zkrátka jako jezdit s Ferrari po polňačce.“

Tímto zároveň ještě jednou pěkně děkuji členovi @Duke650 za metodické vedení při cestě ke zhruba dvojnásobně dražším bednám, než bylo původně v plánu.

image.thumb.jpeg.93cb14aa7d32319c1552b72c23a02059.jpeg

Stálo to za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ačkoli to asi nepatří do sekce vrcholného audia, tak se zkusím zeptat.

Chtěl bych do jedné místnosti pořídit "BT reproduktor".

Myšleno trochu lepší reproduktor než se nosí k rybníku.

Do užšího výběru se dostal Marshall WOBURN III  a DENON 350 .

Předesílám, že jsem ani jeden produkt naživo neviděl ani neslyšel. Přečetl jsem si pár recenzí, včetně výtek a pochval a nemohu se rozhodnout.

Pro Marshall jsem povrchně kvůli vzhledu. Denon zase vyhrává kvůli síťovému připojení.

Poprosím o nějaké názory a nebo nápad jestli se neubírat úplně jiným směrem. Rozhodně vím, že nechci kombinaci "přístroj + repro" a musí to být Apple kompatibilní.

Díky

 

Upraveno uživatelem Šťovík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 6. 2024 v 10:03, Šťovík napsal:

Ačkoli to asi nepatří do sekce vrcholného audia, tak se zkusím zeptat.

Chtěl bych do jedné místnosti pořídit "BT reproduktor".

Myšleno trochu lepší reproduktor než se nosí k rybníku.

Do užšího výběru se dostal Marshall WOBURN III  a DENON 350 .

Předesílám, že jsem ani jeden produkt naživo neviděl ani neslyšel. Přečetl jsem si pár recenzí, včetně výtek a pochval a nemohu se rozhodnout.

Pro Marshall jsem povrchně kvůli vzhledu. Denon zase vyhrává kvůli síťovému připojení.

Poprosím o nějaké názory a nebo nápad jestli se neubírat úplně jiným směrem. Rozhodně vím, že nechci kombinaci "přístroj + repro" a musí to být Apple kompatibilní.

Díky

 

Ahoj, osobně bych byl pto Marshall, ale pokud jen trochu můžeš, tak si ho někde poslechni. Já jsem ho měl před 3 lety v hodně úzkém výběru, zvukově byl super, ale chtěl jsem něco, co budu nosit na zahradu (tenhle Marshall byl docela velký, což ale pro stabilní umístění v interiéru nevadí). Nakonec jsem zvolil Harman Kardon GO+Play, v té době za 5500,- a ten mě zvukově hodně mile překvapil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/13/2024 at 9:03 AM, Šťovík said:

Ačkoli to asi nepatří do sekce vrcholného audia, tak se zkusím zeptat.

Chtěl bych do jedné místnosti pořídit "BT reproduktor".

Myšleno trochu lepší reproduktor než se nosí k rybníku.

Do užšího výběru se dostal Marshall WOBURN III  a DENON 350 .

Předesílám, že jsem ani jeden produkt naživo neviděl ani neslyšel. Přečetl jsem si pár recenzí, včetně výtek a pochval a nemohu se rozhodnout.

Pro Marshall jsem povrchně kvůli vzhledu. Denon zase vyhrává kvůli síťovému připojení.

Poprosím o nějaké názory a nebo nápad jestli se neubírat úplně jiným směrem. Rozhodně vím, že nechci kombinaci "přístroj + repro" a musí to být Apple kompatibilní.

Díky

 

Otazka je, ake presne poziadavky myslis pod "BT-reproduktor". Ak je to len spominane, aby to nebol "pristroj+repro", preco nejst aj do sterea, napr. KEF LSX II? Sice 2x drahsie, ale mas aj 2x viac reprakov 😄.

Ak od toho chces aj nejaku "mobilitu" (=napajanie na baterku), napr. vziat to obcas na terasu, ci na chatu, urcite pozri aj DALI KATCH G2.

LSX II aj DALI Katch mam, oboje mozem len odporucit 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...