Přejít na obsah

Velikost hodinek


Ejabejaroz

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

 

včera jsem se musel pozastavit při jedné prezentaci - velmi šikovný konzultant, perfektně oblečen, košile i obek "na míru", krásný boty atd... Nicméně měl cca 160 cm a asi 50 kg. Na ruce obrovské Panerai, musím přiznat, že ač to není můj šálek kávy, tak hodinky parádní. Ale ten rozměr vůči jeho proporcím:-))) Přišlo mi to k smíchu, vypadalo to jako závaží:-)))

 

Vzhledem k tomu, že jsem tlusťoch, kategorie "buřt", tak si můžu větší hodinky dovolit, tuhle jsem ale po dlouhé době provětral Marx XV (průměr 38) a přišlo mi to neuvěřitelně pohodlné a přirozené... Jak dlouho myslíte že bude tato móda trvat??

 

Dík za názory...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 116
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Neni to o módě, ale spíš o nějakým statusovým symbolu... velký hodinky, velký auto, velkej barák...

Velikých věcí si všimne víc lidí...

 

edit: tim chci číct, že velký věci nejsou výsledkem módy ale konjunkturní rozežranosti

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam už jde o low end nápodobu symbolu...

Kamínkový přerostlý jetsety se inspirovaly u hip-hop-"brajtlí"?

To samý jako crocsy maj něco ukázat a "kroksy" z humanicu maj ukázat to samý ale za míň peněz.

 

 

edit: když už jsi tu ty, tak mě napadá, že bych měl ze svýho tvrzení vyloučit historicky opodstaněný modely a jejich dnešní verze

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že je docela velký výběr jak satelit-hodinek, tak na běžné nošení:)

mám malou tlapu a velké hodinky beru jen pilotky

 

podle mých zkušeností - čím větší hodinky, tím mají stále více a více škrábanců a rýpanců

 

také se mi více líbí dřívější doba, kdy byla běžná velikost 35,38mm a nevypadá to blbě

na 160cm chlapovi ani na dvoumetrovým

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to o módě, ale spíš o nějakým statusovým symbolu... velký hodinky, velký auto, velkej barák...

Velikých věcí si všimne víc lidí...

 

edit: tim chci číct, že velký věci nejsou výsledkem módy ale konjunkturní rozežranosti

Má pravdu, předsedo! Kvůli betálnímu rozmachu konzumu mají lidi tendenci mezi sebou soutěžit a ukazovat, že na to mají. Mno a líp se ukazují velké věci.

Každopádně by se mi taky líbilo, kdyby tenhle trend trochu opadnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Každopádně by se mi taky líbilo, kdyby tenhle trend trochu opadnul."

 

Tak se ho nedrž, kupuj svojí velikost a neřeš co kupují jiní :-)

Máš to tak, že dokud neopadne tenhle trend, připadal by sis s velikostí současných oblíbených hodinek méněcený ? :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že je to tak jak píše RomanP... Prostě není důvod si myslet, že když mám malý hodinky, tak je to "malér".. spíš je dnes výhoda, že malý nemusí vadit a velký také ne.. Vlastně se nosí všechno. Velký hodinky ale podle mně jentak neodejdou :) Minimálně určitá skupina lidí zjistila, že se z nich dobře odečítá čas :) Např. moje matka má Eltoňácké Prim Manufactured v pánské velikosti.. a menší už by určitě nechtěla :) :)

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se ho nedrž, kupuj svojí velikost a neřeš co kupují jiní :-)

Máš to tak, že dokud neopadne tenhle trend, připadal by sis s velikostí současných oblíbených hodinek méněcený ? :-)

 

Možná jde o to, že spousta hezkých hodinek se v menším rozměru nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, vypadá.

 

Nevypadá.

 

Podle mě, jsou velký diametry částečně móda, částečně pro někoho pár bodů do machrindexu a mnoha lidem vyloženě seknou. Mám kamaráda, kterej obdivuje Panerai z prostýho designovýho důvodu a hodinkám prakticky nerozumí, přesto by za ně ty peníze dal, ale nemá na to tlapu a tak je rozumnej a zůstává pouze u obdivných pohledů do výloh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zjistil, že unosím i menší hodinky, ale jednoznačně mně víc seděj ty větší. A pozná se to snadno. V hospodě jsem si nasadil SOH 46 a byla to láska na první pohled. Prostě mně perfektně padly. Taky jsem v životě nekoupil hodinky, který se mně líbej, tak rychle (od prvního kontaktu) jako tyhle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mně je to rozhodně móda a ta se podílí i na tom, jak vnímáme poměr velikosti hodinek k velikosti jejich uživatele i velikosti jeho ruky.

Já dávám přednost na dnešní módní trendy spíše menším hodinkám (Prim Sport 2), ale zrovna teďka mám na ruce Prim Automatic Bauhaus a když jsem si je před pár dny bral, připadaly mi malé. Ale už jsem si zvykl :)

 

No a že jsou hodinky velké je také výsledkem toho, že kvůli některým zákazníkům je potřeba na ně naplácat co nejvíc serepetiček... a to se holt na malé nedá, respektive jen obtížně.

 

Nicméně tohle je něco, co je otázka vkusu a je mi jedno, jaké kdo nosí hodinky, třeba ať si dá na pracku nějaký orloj :D

Dohadovat se o vkusu je... marné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Každopádně by se mi taky líbilo, kdyby tenhle trend trochu opadnul."

 

Tak se ho nedrž, kupuj svojí velikost a neřeš co kupují jiní :-)

Máš to tak, že dokud neopadne tenhle trend, připadal by sis s velikostí současných oblíbených hodinek méněcený ? :-)

dost tím trpím, no:o)

Nereagoval jsem jen na hodinky, ale na potřebu lidí dávat okázale najevo (často je to navoněná bída) že na to mám. Buranství se tomu říká, tuším.

Jinak ať si nosí každý co chce, našim je to fuk.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Současné hodinky jsou občas už přehnaně velké. Pak vypadá velice směšně pohled zespodu, na velké ocelové pouzdro uprostřed s maličkým okénkem se stroječkem :)

 

Tak tohle prosím vytesat do kamene, protože výše popsaná situace je fakt trapas ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

178 cm a vypadá jako s hodinkama po babičce :)

Podle mne to není jen otázka nějaké módy (i když i tenhle faktor není zanedbatelný, samozřejmě). ale větší průměr je i praktičtější. Je to jako u aut, kdo by se dnes chtěl znovu soukat do mrňavých trabantů, embéček, fiatů pětistovek. Je to zkrátka vývoj, jestli chcete i pokrok se tomu může říkat. To je můj názor, filosofové :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...