Přejít na obsah

Velikost hodinek


Ejabejaroz

Doporučené příspěvky

Myslím si, že u súčasných oblekoviek je tolerovaný rozmer 35-43 mm, u športových modelov včetne diversiek 40-46 mm, u pilotiek sú tolerancie najväčšie od 38 mm napr. IWC Mark XV až po Beobachtung Uhr s obrovskými 55 mm. Vintage hodinky považujem za špeciálny druh, u ktorých je vhodná každá veľkosť, je to ako keď si sadnete do nádherného veterána. Takže každý si môže vybrať podľa svojho pocitu. Samozrejme, keď si niekto útlejšej postavy vezme Beobachtung Uhr, môže to byť väčšia katastrofa, ako keď si dvojmetrový, 120 kilový chlap vezme priemer 34 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 116
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já, ač jsem byl původně velký bojovník proti velkým hodinkám jsem to už vzdal. Ať si každý běžně nosí na pazouře třebas pendlovky.

 

Ale proboha vás prosím, alespoň k obleku si berte hodinky, které se dají schovat pod rukáv (to že rozepnete knoflík se nepočítá :P)...

 

Já nosím od 34mm do 38mm, vyjímečně 40-44mm a jsem spokojený. Asi ještě nezačínám pupkatět a plešatět, tak to nemusím dohánět jinde :D :D

 

proc bych mel schovavat hodinky pod kosili? to bych fakt musel nosit primky... znama si vcera koupila IWC BP Exupery LE v pink goldu a nevypada to na ni vubec tak blbe jak by clovek predpokladal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já, ač jsem byl původně velký bojovník proti velkým hodinkám jsem to už vzdal. Ať si každý běžně nosí na pazouře třebas pendlovky.

 

Ale proboha vás prosím, alespoň k obleku si berte hodinky, které se dají schovat pod rukáv (to že rozepnete knoflík se nepočítá :P)...

Stačí predsa, keď si budeme kupovať košele s voľnejším rukávom. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc si nekoupi Panerai ve velikosti 40 mm?

 

To je samozřejmě první co jsem namítal, ale jemu imponují v těch větších průměrech, bez toho by měl nejspíš pocit, že není ten správný italský instalatér. A navíc tolik peněz za tak malý průměr hodinek, že?! (rozuměj poměr cena/diametr) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jde o to, že spousta hezkých hodinek se v menším rozměru nedělá.

 

No, tady se pak dostáváme k tomu, co je pro koho už větší rozměr.

Myslím, že těch 40-42mm je normální a nejsou to veliké hodinky i když pro mě je 42mm na útlou ruku limit.

V tomhle rozměri si myslím, že většina produkce prostě je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu srovnání vůbec nerozumim, můžeš mi to prosím objasnit? Ano, ve velkym autě odvezu víc věcí. A v čem přesně jsou lepší větší hodinky než menší? Mě se teda pod menšíma hodinkama míň potí ruka, teď bych chtěl slyšet (vidět) nějaký nevýhody. Děkuji

 

Ha, Jirka byl rychlejší:)

 

Jenže to bys pokud uvažuješ takhle, mohl na ruku ráno nalepit samolepící chip s displayem o velikost 1x2cm a dívat se na něj kolik je hodin.

 

Co se pocení pod hodinkama týče, pokud uvážíš rozdíl 38-42mm, na každé straně hodinek se ti potí navíc asi 2mm kůže.

To už stojí za to přehodnotit kvůli ztrátám tekutin pitný režim :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale snad je nemáš jako Dušan Grúň :D

 

 

No to zase nee :D

 

ale jinak k těm rozměrům... osobně nosím spíše vintage rozměry. Pořídil jsem chromachron ze 70tých let od Tiana Harlana. Vintage rozměr jsem čekal, ale tentokráte jsem byl poněkud překvapen. A poprvé uvažoval zda-li nejsou malé i na mě. Zjistil jsem že ciferník ja 32ka jen a ve své době to byly unisexy. Dopadlo to nakonec tak... že je opravdu nosím... A pohodlnost je perfektní taky.

 

plus ilustrační foto...

post-7533-1266497181.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže to bys pokud uvažuješ takhle, mohl na ruku ráno nalepit samolepící chip s displayem o velikost 1x2cm a dívat se na něj kolik je hodin.

 

Co se pocení pod hodinkama týče, pokud uvážíš rozdíl 38-42mm, na každé straně hodinek se ti potí navíc asi 2mm kůže.

To už stojí za to přehodnotit kvůli ztrátám tekutin pitný režim :-)

 

Srandičky srandičky:) Né mě šlo jenom o to, v čem je lepší mít větší průměr hodinek.. Co se týče pocení, to jsem opravdu zažil na vlastní kůži, když jsem měl diametr 35 mm ocel a pak jsem si koupil 38mm v PVD, tak prostě hodinky byly v létě furt horký a ta ruka se mi dost potila, což jsem dříf nezažil. Uvidíme v létě se stávajícími 42mm.

Jinak zatim vidim dobře a jsem schopen přečíst čas bez problémů i na původních 35mm..

Prostě ať si každej nosí co je mu pohodlné, bez ohledu na okolí. Moje samuraje se lidem z mého okolí zdají velké, mě příjdou akorát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ono dejiny a vobec vyvoj ludstva vznika z protestu k minulemu. A podla mna sa to tyka aj produktov. Zda sa nam nieco ciste ale nudne? Zaplacame to detailami, az to nabubra a lá baroko. Potom pride cas, ked tvorit v tomto duchu je uz piplavo unavujuce, konkurencny boj o vacsie a dekorativnejsie je vycerpavajuce az to nudi, tak z protestu sa vytvori opat cisty funkcionalisticky styl a takto to ide dokola. Nafukne, splasne, nafukne, splasne. Popritom sa , samozrejme, pride na mnoho dobrych napadov.

 

velkost hodiniek je samozrejme cisto modna zalezitost (mimo leteckych, ci diversiek, aj ked uz viac zameranych na bezne nosenie), lebo azda potrebuju bezne a este uzitocne komplikacie vacsie puzdro? nie.

 

Mne osobne velkost hodiniek pomohol v tom, ze na velkom ciferniku su aj vacsie cisla a v najdu sa aj v plnom rzsahu od 1-12, kedze horsie vidim, pomaha mi to. Ale rozmer puzdra 47mm na 17.5 cm zapasti je to uz hranicne. Pretoze ergonomicke limity jednoducho nepustia.....to kludne by mohla byt riadiaca paka v aute este vacsie, nie? priestor tam je.....ale jednoducho uz to nie je prakticke.

 

A verim, ze pri kupe hodiniek praktickost je este stale silnym voditkom.

 

Ti co nosia velke hodinky a ocividne nepasuju, no, podlahli "diktatu", ci pokuseniu. Inak predsa by tucne baby nenatiahli na seba bedraky nohavice.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to ale přece není jenom o průměru. Dlouho jsem používal Breitle Chronomaty o průměru 39 mm a zdály se mi velké, říkal jsem si proboha jak někdo může chtít ty novější modely co maj 43 mm. No a pak jsem zkusil Chrono-matic 44 mm a bylo to. Nešlo jen o průměr, ale taky o výšku a tvar "z boku". Chrono-matiky se prostě nosí nepoměrně líp - a teď tvrdím že je to pro mně ideální velikost. Ale kdo ví co zkusím za pár dní či let ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ano, sam som presiel z 34 mm puzdra k 42 a teraz 47mm(opakujem, ze horsie vidim, inak by som ich nebral, ak hlavnou prioritou je outdoor). Nevedel som si predstavit nosit take, az na vlastnej kozi clovek zisti vyhody (aj nevyhody).

 

Preco sa ale, povedzme pred 15 rokmi nenosili taketo priemery? Neboli v ponuke? Boli, ale nebol taky dopyt? Alebo jednoducho moda velila inak? Ked je z toho zisk, je len otazkou casu, kedy aj XY firma zaradi typ s vacsim priemerom.

 

Urcite su vynimky, tak ako tie ktore nikdy nerobili quartz a drzia si rozmery povedzme max do 40-42mm.

 

edit: doplnenie textu

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice je mi jasny, kam me radis, ale me se proste libi :)

Ne, tos blbě pochopil. Dle fotky to na tobě nevypadá nijak hrozně (i když fotka umí zkreslovat, je 100x lepší to vidět naživo na člověku). Do té druhé skupiny řadím hlavně sebe. Když jsem si je zkoušel, tak jsem s nima vypadal opravdu velmi komicky, prostě kašpárek.

Upraveno uživatelem lolohh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...