Přejít na obsah

Apple


Doporučené příspěvky

Aha... takže iMessage (protože protokol jabber jde naštěstí datově úplně mimo SMS bránu operátora) funguje, nefungují SMS. Asi Číňan v rámci zkvalitňování mobilních sítí pustil do světa nějaký vlastní vypečený update, pro který kolega @mlsoun1 (a asi i spousta dalších) nemá dost bodů na "kreditu dobrého občana" :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mlsoun1 Jestli mimo iMessage nejdou SMS ani "Apple vs Apple" tak to kontaktama (které si v atributu "iPhone" drží informaci posílání přes iMessage) nebude, to že si závistivý retard na prodejně kvůli nafasovanému křápu s Lagdroidem nevidí do huby je kapitola sama o sobě. Obecně jde o to že operátor dnes čas od času na každou SIM posílá "aktualizace" o názvu a možnostech sítě (preferované datové technologie, APN pro mobilní modem, MMS brána, číslo SMS brány atd.), které ve Tvém případě zjevně neproběhly správně. U starých mobilů kdysi šlo SMS centrum nastavit ručně, iOS ani Android už takovou možnost nemají a dávno se předpokládá že tyhle věci si řeší sám operátor - no a jestli ten má nějaký interní průser v síti, možná ho bude řešit a zjevně se za něj nehodlá omlouvat (u tuzemského "Eurotelu/O2" tradiční přístup: zatloukat, zatloukat, zatloukat, inkasovat a hlavně nerefundovat!). 

b24f921e-fd3e-4379-9006-e9d336374043

Jen pro zajímavost, vlez do Nastavení/Obecné/Informace, odroluj dolů na sekci "Fyzická SIM" a klepej na políčko "Operátor" - mělo by se tam postupně ukázat i políčko STAV IMS a u něj by mělo být "Hlas a SMS". Aktualizaci pro konkrétní SIM je možné si nechat poslat i individuálně (technicky jde o speciálně formátovanou  konfigurační zprávu - což je mimochodem i původní určení technologie SMS!), alternativně je to řešitelné i fyzickou výměnou SIM (v rámci služeb operátora vždy zdarma, včetně naklonování obsahu původní SIM). Možná proto Tě outsourcovaný lempl na infolince podělaného O2 "dle svého checklistu" poslal do prodejny, aniž by tušil na jaký "exemplář" tam narazíš. Realisticky to ber tak že se Tě tím zbavil, s vědomím že příště se dovoláš někomu jinému...  :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vše zkusil.Mezi jablkama to jde.Jen jinam ne.A dnes si dal moji kartu kamarád do Lenova a chvilku to trvalo,ale odeslalo se.

Ta karta prostě a jednoduše nefachčí v iphonech.Prostě jsem si zavolal do O2 a chci jinou kartu.Zde mi bylo odpovězeno,že není možno.Řekl jsem jim,že jdu jinam.A se mnou celá rodina,takže jim skončí pár desítek smluv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak kilo - za to že jejich "chytrá síť" Hulahéj má po updatu firmware problémy s SMS na iPhonech, které ti pitomci ostatně sami prodávají?  

Zcela mimo problém kolegy Mlsouna: dáš tu korporátní hostii na pár sekund zajiskřit do mikrovlnky, v prodejně nahlásíš "nefunguje - vyzkoušejte!" - a u normálního operátora během 5 minut odcházíš zdarma s novou. I když ...zazmrdovaný Telecom - omlouvám se za expresivní výrazy, už jsem si u nich taky opakovaně prošel martýriem výpovědí (pevná i mobil - pokaždé dohadování a pokusy o fakturaci dávno vypovězených služeb na půl roku!) - a jediné co nehodlám překrýt vzpomínkovým optimismem je že od kyslíkového ksindlu už nechci slyšet ani "dobrý den" :censored:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Borci nevim jestli jsem debil, nebo jo. 
 

Vzdycky jsem z iphone presouval do PC fotky tak, ze jsem to pres kabel pripojil a celou slozku z danyho mesice pretahnul nekam, kam potrebuju. 
 

Dneska kdyz to udelam, po chvilce to vyhodi chybovou hlasku ze danou hodnotu nelze urcit a kopirovani se prerusi. Je to nejaka vyfikundace v ramci aktualizace, nebo to presouvam blbe? Potrebuju jen fotky z vejletu pretahnout do PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pepino777 mam fotky synchronizovany s cloudem na gmailu s tim, ze jakmile jsem na wifi, fotky se zalohuji v origo kvalite. Kdyz je potrebuju dostat do PC, prihlasim se na PC do gmail uctu, tam si v menu Fotky oznacis co potrebujes a stahnes. Zadny kabel neni potreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Máte někdo odzkoušený cca 28” -32” monitor pro .MACBook (2017)? Trpělivost s dosud používaným Philipsem, který se v 50% nepřipojí mi došla. Asi bude zakopaný pes v tom že nemá USB C, takže ho mám připojen přes redukci, ale i za cenu nového monitoru bych se už nechtěl denně rozčilovat…
Něco jsem hledal, někdo radí třeba samsung M7, někdo zas píše, že mu nejde- tak já už nevím :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nettopejr Sám už 6. rok k naprosté spokojenosti provozuju 32" 4k Benq z řady PD. Ale i to je údajně sázka do loterie, jsou lidi kteří (a nejen s macem) "na internetu" remcali nad občasným vypadáváním obrazu (tipuju spíš na nekvalitní kabel) a u Thunderbolt verzí nad náhodným "neprobouzením" některých USB2 periférií (což je bohužel notorický problém celé zajebané architektury USB3+Thunderbolt). Nejblbější je že problém může být jak v kabeláži/redukci, tak v "přijímači" monitoru - a dokonce i v samotném jabku, které minimálně v mém případě prošlo několika "tichými upgrady" mikrokódu (CPU+GPU) a stabilita připojovaných monitorů/projektorů se dramaticky zlepšila. Pokud máš možnost, sežeň si pro začátek za pár stovek jinou redukci (předpokládám že jde o HDMI), nebo zkus jak se stávající chová s jiným monitorem/televizí/projektorem, ať vyloučíš tu "nejlevnější a nejpochybnější" variantu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten Samsung M7 a za mě dobrý. Je nutné koupit dobrej USB-C kábl, ale powerdelivery funguje dobře na macu s M1 pro, s intelem i na windows, Dokonce i ipad lze připojit. Já to mám na 3D modelování, takže mě netrápí že má horší barvy atd... ale za těch 7k super. 4K rozlišení na 32 palcích je hodně fajn, mín si nedokážu představit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, nettopejr napsal:

Máte někdo odzkoušený cca 28” -32” monitor pro .MACBook (2017)? Trpělivost s dosud používaným Philipsem, který se v 50% nepřipojí mi došla. Asi bude zakopaný pes v tom že nemá USB C, takže ho mám připojen přes redukci, ale i za cenu nového monitoru bych se už nechtěl denně rozčilovat…
Něco jsem hledal, někdo radí třeba samsung M7, někdo zas píše, že mu nejde- tak já už nevím :(

27" Dell U2723QE UltraSharp
používám s usb-c kabelem co k tomu byl přibalenej - používám s MacBook Pro M1 a MacBook Air M2 - oboje vždy 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, exBURN napsal:

Mám ten Samsung M7 a za mě dobrý. Je nutné koupit dobrej USB-C kábl, ale powerdelivery funguje dobře na macu s M1 pro, s intelem i na windows, Dokonce i ipad lze připojit. Já to mám na 3D modelování, takže mě netrápí že má horší barvy atd... ale za těch 7k super. 4K rozlišení na 32 palcích je hodně fajn, mín si nedokážu představit.

Horší barvy atd? V žádným případě nemůžu mít řešení, které by nesneslo srovnání s mým dosavadním https://www.czc.cz/philips-288e2a-led-monitor-28/295733/produkt . To bych "spolupracovnici" nevysvětlil a nepřežil ;).

edit: žádný hry, nebo filmy na tom nepojedou, ale .... office, tvorba webu, fotky (v režimu prohlížení - ne editace °) ...

Upraveno uživatelem nettopejr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...