Přejít na obsah

Nové modely Stowa


Heky

Doporučené příspěvky

S limitkama se u Stowy roztrhl pytel, v krátké době je tady další. Tentokrát model Prodiver Grey Limited - https://www.stowa.de/en/Prodiver+Titan+grey+Limited+serial+edition.htm . Šedý ciferník, tyrkysová sekundovka a keramická luneta. Za mě určitě zajímavé, škoda že není k dispozici více fotek z reálu.

post-4399-0-69078800-1556870999_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měli by se radši stydět a zpytovat svědomí? Vždyť přece keramickou lunetu má dnes úplně každý, obzvláště pak malé nezávislé manufaktury. Hanba jim! ...achjo. Asi jsi to tak příkře nemyslel, ale keramická luneta u malé firmy je milé zpestření. IMHO

 

Mimochodem, co se mi na Prodiverech velice líbí je, že jsou stále stejné. Že neinovovali vzhled. Jestli ještě tak dvacet roků vydrží, tak z nich bude taková malá legenda pro zasvěcené chronomagory. Jinak na druhou stranu škoda, že Jörg už dávno nemá jeden inhauzní automat a jeden inhauzní ruční nátah Durowe. To by bylo super. A PR omáčka jak cumel.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aby těch limitek nebylo málo, dnes se (znovu)objevily některé Schaurevy kousky, např. jednoručky s Unitasem 6498 (žel, 44 mm), Edition 15 s parádní zelenou vteřinovkou a další.

https://www.stowa.de/en/Schauer+Uhren/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edition 15 jsou moc pěkné, vypadá to, že je o ně zájem a bude se čekat. V mailu psali že je nabízí i 7753 v modifikaci s ručním nátahem. Zajímalo by mě, jestli pak jde dát třeba ploché dýnko, aby bylo pouzdro celkově nižší.

 

Dobře vypadají i jednoručky, mají Unitas s inhouse modifikací. Třeba se jednou zase vrátí i k variantě s centrální vteřinovkou, někdo tady poptával u Stowy limitku Fliegrů, ale nedopadlo to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna věc mě ohledně ruční modifikace 7753 od Stowy už dlouho zajímá: dělají s tím strojkem něco víc, než že odeberou automatiku a tschüß?

 

Protože pokud to tak je, netrpí tím ručním natahováním strojek, jehož vnitřnosti z tímhle typem zatížení nepočítají? Měl jsem vždycky zato, že se to s ručním nátahem u neručních strojků nemá přehánět - ale rád se nechám poučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšou jenom, že nahrazují můstek s automatickým nátahem svojím inhouse. Ale těžko říct jestli jde pryč i odpojování nátahu, které se myslím ručním natahováním nejvíce opotřebovává. ETA kdysi dělala přímo manuální verzi 776x, možná to je řešeno podobně.

post-4399-0-75346000-1557905447_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevidim duvod, proc by rucni natah u automatu mel byt poskozujici, robustni to urcite je, asi je to jen o vnitrnim pocitu. Jestli nekdo dela u automatu tenci hridelku jsem neslysel. Jedina komplikace muze byt to, ze kalibry s automatem maji odlucovac natahu, tj. zarizeni - soustavu ozubenych kolecek, ktere pri pohybu rotoru odpoji soukoli do natahovaci hridelky a opacne, pri otaceni hridelkou se odpojuje soukoli do rotoru. Cisty manual ma vice prime spojeni s perovnikem (nepocitam funkci spojky pri vytazeni korunky a serizovani, kdy se natah samozrejme taky odpoji).

Jinak pokud je to jinak, rad se necham poucit.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem Robero79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Další barevná limitka vzniklá drobnou úpravou stavajícího modelu Partitio. Je zajímavé, že tady pořád používají staré logo, na jiných modelech už vídávám jenom nové...

https://www.stowa.de/Partitio+Vintage+Schwarz+Limited.htm

post-4399-0-44936800-1580322751_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...