Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. :)

Tak jsem dneska prezul, umyl, vyluxoval... Ale zbyva mi jeste udelat strecha na cabriu.

 

post-19795-0-62703700-1584546534_thumb.jpg

 

Mám koupeny tohle: https://www.cabrio-shop.cz/udrzba-strechy/impregnace-textilni-strechy/1516819092-303-fabric-convertible-top-care-kit.htm

Jak cistic tak tu impregnaci. Na netu to byl nejvice chvalenej produkt na plateny strachy.

 

Mate nekdo tip jak to nejlepe pouzivat? jak cistite/impregnujete vy?

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. :)

Tak jsem dneska prezul, umyl, vyluxoval... Ale zbyva mi jeste udelat strecha na cabriu.

 

attachicon.gifIMG_8953.JPG

 

Mám koupeny tohle: https://www.cabrio-shop.cz/udrzba-strechy/impregnace-textilni-strechy/1516819092-303-fabric-convertible-top-care-kit.htm

Jak cistic tak tu impregnaci. Na netu to byl nejvice chvalenej produkt na plateny strachy.

 

Mate nekdo tip jak to nejlepe pouzivat? jak cistite/impregnujete vy?

Diky.

hele, hlavně bych s vyjížďkou ještě počkal, ať ti z té střechy neudělají lidi ústenky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane, ještě k tomu oleji ... já jezdím Volvem, mám poslední S80 a měním olej taky po 10.000km, je to spíš zvyk, jinak 15.000km úplně v pohodě. Jezdím teď dost dálky, nechávám zahřát a klasicky chladit, žádná prasárna. Kamarádovi jeho 3.2 (benzín) bere litr na 5.000km, což mi přijde dost, ale zase jezdí i město. U Tvojí M3 bych se nedivil, že si něco polkne mezi výměnami. Akorát "olej na minimu" mi nějak nevychází na litr za 10.000km. Takže litr, dva, podle stylu jízdy asi v normě, ale otázkou je, kolik to polklo Tobě, pokud to hlásí minimální hladinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide o to, ako jazdíš.

Keď som potreboval dať Prešov - Praha za málo, tak mi BMW svojho času cuclo aj liter a pol na tej trase. A to som normálne nedolieval medzi výmenami nič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou starosti ... Ja jsem na fordim 1.6TDCi musel řešit pribejvani oleje v motoru ( redi se naftou pri castem vypalovani DPF) olej dolejt je v pohodě, takhle se musí měnit celá napln

 

Odesláno z mého Redmi Note 6 Pro pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci: je to normální dolejvat litr oleje během najetých 11 tisic km? Včera to na mě skočilo když jsem se vracel z Chrudimi.

No na emku v rezimu skakacka kolem baraku a sem tam čočka to normálni je. Co není normální u takového auta jezdit 12 nebo 15.000 km na olej. Tedy pro mě, pro spoustu lidí ovšem je normální jezdit LL interval na emkových strojích. Ono záleží v jakem režimu s tím jezdíš, jestli denně do práce 8 km a 8 km zpět a pak ještě kaufland nebo děti ze školky, nebo dálkové nebo jen víkendovka. Pokud takové auto mám rád tak výměna max po 10.000 km. Já měním u takových aut standartně po 5-8 tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi prasknul na 2.0 TFSI válec a na něm a dalším ještě i kroužky, tak mi to žralo cca 1l/1000km, jinak dle stylu tak 1l na 5-7tis km. Nechat v motoru 12-15tis km stejný olej je asi dost škoda, ale ono to je spíše otázka stylu jízdy, než motoru a modelu auta. Mám kolem více lidí, co mají silnější motory a stejně s tím jezdí "na spotřebu", tak i oleje to asi moc nežere a ještě i tak jim přijde 1l/10tis km moc a jdou s tím do servisu. Tam se pak doví, že výrobce uvádí, že to může být až 1l/3000km a tedy je vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedma ( f01) jezdí od výměny do výměny ( max 15tkm ) z 90% dálkové a to má na hrbu skoro 340tkm, původní turbo i motor i tlumiče i každej čep :-)

To uz tam mas dost natoceno :) ted jsem to pocital, ze jsou to 3 roky cos me v tom vezl Brno-Praha :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedma ( f01) jezdí od výměny do výměny ( max 15tkm ) z 90% dálkové a to má na hrbu skoro 340tkm, původní turbo i motor i tlumiče i každej čep :-)

z mé zkušenosti 740d jsem na 10 000km nedoléval nic, ježděna jen město sem tam výlet,ale u 750iL to byla jiná káva :-D ta uměla litr na 1000 km když se s ní jezdilo ostřeji . M3 e46 jsem měl a olej nežrala a to se s ní jezdilo slušně řečeno,velmi ostře... w221 S500 mezi výměnama ani deci S450 to samé ani deci, a teď poskočíme, F12 na 5000 km výměně šla až na minimum, Carrera 4S 2017 na 7000km výměně až na minimum, E60 m5 na 8000 výměnně jednou dolito 1litr. S Coupe 63 amg, při velké zátěži bralo podle mě 6 dcl na 1000 km, dle mercedesu to je normální,o dochlazování motoru si myslím svoje :-D

Upraveno uživatelem Universal-export
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...