Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

A to si myslíš že akcie/ fondy jsou tutovka? Já jsem na toto staromódní, a přiznám se, že v akciích nemám ani korunu, ale i toto se dá ovlivnit a položit. Na druhou stranu, nic není 100%. Proto je třeba rozložit riziko co nejvíc. Každej by to měl udělat dle svého přesvědčení. Obdivuji některé kluky tady co se tomu věnují do hloubky a dělaji na tom kasu, ale každej by měl dělat to co umí a čemu věří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, M3maniac napsal:

A to si myslíš že akcie/ fondy jsou tutovka? Já jsem na toto staromódní, a přiznám se, že v akciích nemám ani korunu, ale i toto se dá ovlivnit a položit. Na druhou stranu, nic není 100%. Proto je třeba rozložit riziko co nejvíc. Každej by to měl udělat dle svého přesvědčení. Obdivuji některé kluky tady co se tomu věnují do hloubky a dělaji na tom kasu, ale každej by měl dělat to co umí a čemu věří.

Absolutní souhlas. Pokud někdo rozumí sbírání obalu od čokolád a umí na tom vydělat, ať to dělá. Někdo třeba sbírá figurky koní a je to super business. Jiní sbírají LEGO. Největší iluze, kterou nám banky od roku 1990 vnucují je, že se nám postarají o náš majetek a udělají nás bohatší. Chacha. Vyjasnil jsem si to s bankou jasně - až se začnou podílet na ztrátách 50:50, na ztrátách, které mi udělají na svých produktech, tak ať se mi znovu ozvou. Jinak hrát si s cizími penězi, to umí každý trouba. A pak chce člověk vybrat peníze a něco u banky zrušit a zjistí, že na poplatcích nechá desetitisíce. Kdo umí investovat přímo na akciovém trhu, tak ideál (mám v akciích jen pár korun). Ale nechat to zasebe dělat bankéře…já tomu nevěřím. 
 

Já banky vysloveně nesnáším. 
 

Mám dojem, že se slušně orientuji ve třech oblastech, které mě navíc baví (hodinky do toho patří), a do toho investuji co nejvíc. Hlavně nedržet cash, to je v této době nejhorší. K tomu nějaké pozemky (je s tím o řád méně sraní, než s byty, zase tam není průběžný výnos), na to nemusím být lumen, to zvládají i někteří sportovci 🙂 Pozemek je celkem odolný i proti válečnému konfliktu, narozdíl od baráků i bytů (holt tu díru po pumě pak zase zasypeš 😎). Ale pevně věřím, že se v ČR ještě dlouho střílet a válčit nebude. 

Upraveno uživatelem Vjace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, tutovka to urcite neni. Klidne muzu prijit o 50%, ale pokud jsem vlastnik podilu ve firme, tak mi to snad nikdo neobstavi snadno jako cash. Rikam si drzet kilo, dve ve fondech v cizine a kdyz se to zhodnoti (coz by imho melo), tak ideal. Ale nic od toho necekat a v momente, kdy tady bude nakej pruser, tak adieu do ciziny a do zacatku aspon muzu vybrat akcie. Kdezto pole asi v pripade konfliktu nebo menove reformy kombinovane se znarodnenim mi bude na prd. Stejne tak cash v bance nebo v hotovosti. Tu bych navic doma nechtel moc drzet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pročítám to tady pečlivě každý den a mám na Vás prosbu nebo dotaz. Babicka má doma na horší časy nasetreno asi milion CZK spíše teda méně, protože to sama presne neví, ale k te částce se to blížit bude. Docela se bojím te měnové reformy. Doporučili byste to nějak diverzifikovat?

Pořad se musí brat v potaz, ze si to spíše bude spravovat sama s dedou. Takže třeba dolarový účet? Nebo nakoupit zlato? Půl na půl dolary a půl zlato? Akcie nebo ETF asi nedá. Děkuji moc. Vážím si každé rady. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Josef01 napsal:

Měnové reformy bych se nyní nebál, ale mít takovou hotovost není dobré i vzhledem inflaci, která bude brzo dvojciferná, tedy zlato to to nejjednodušší a je k dispozici ihned... 

Přemýšlím, že bych asi nějaké koupil. Nejsem v tom moc zběhlý. Četl jsem, že ČS prodává zlaté cihličky přes bankovnictví, nebo poradíš jiný ověřený nákup prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nejsem žádný velký kupec zlata, kupoval jsem zlaté slitky Argor, teď kupuju zlaté mince ze série ČNB, poslední byla Kněžna Ludmila. Ta už ale není k dispozici, stála minulý rok na podzim 46 tis., dnes je na aukru za 70-90 tis. Kč. Jakmile se mince vyprodala, obratem stále o 5-10 tis. více.

Ještě doplním, stačilo zajet osobně v Praze do prodejny zlate-mince.cz nebo zlataky.cz a koupit.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, McMarty said:

Přemýšlím, že bych asi nějaké koupil. Nejsem v tom moc zběhlý. Četl jsem, že ČS prodává zlaté cihličky přes bankovnictví, nebo poradíš jiný ověřený nákup prosím?

kup mince a vyber ty, ktere maji nejmensi premium nad aktualni cenu, kasli na edice atd... ve finale jde jenom o hmotnost, ne o to, co tam je vyrazeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 3. 2022 v 11:22, vanderB. napsal:

Třeba kurz za WWII byl jedno piáno za vykrmenou husu, persiánový kožich za 20 vajec atp.

Jako se zlatem se dobře utíká, ale nenajíš se ho...

Něco takového bylo zobrazeno ve filmu Pianista

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Mr. Sandman napsal:

kup mince a vyber ty, ktere maji nejmensi premium nad aktualni cenu, kasli na edice atd... ve finale jde jenom o hmotnost, ne o to, co tam je vyrazeno

"nejmenší premium nad aktuální cenu"? Co to prosím znamená? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...