Přejít na obsah

Prim Orlík 42 + Prim Orlík II


Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

Kde se na nich vzalo starý logo PRIM?

 

Taky koukám... prošla jim olympiáda, tak vystrkují růžky :) Přitom před lety tu p. Prokop prohlašoval, že přes logo Prim Manufacture 1949, vzhledem k ochranné známce, vlak nejede...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl by to posun k lepšímu a značný nárůst právního sebevědomí v NMNM. Tleskám !!

 

Ale zdají se mi na první pohled ta loga nějaká malá, nevznikla ona náhodou prostým umazáním oblouku ve fotošopu v compu grafika ADK ?

 

To je mi vskutku demoralizující bordel v identitě :D Kdo dneska všechno ten prim vlastně je ?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

TADY se snaží Elton vysvětlit, na základě čeho používá loga Prim Manufacture 1949 a čísté PRIM.

 

Ale přijde mi to padlý na hlavu, ochrannou známku PRIM vlastní MPM, ale Elton si nárokuje používání jejího grafického ztvárnění. Rozhodnutí soudu v tomto duchu mi připadá jako typický český šlendrián... :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože spor o ochrannou známku se táhne více než 12 let a asi ještě dlouho potáhne, tak se asi budeme muset smířit s faktem, že tu jsou dva subjekty, které mají momentálně de jure nárok používat značku PRIM, společnost ELTON hodinářská a.s. a MPM-QUALITY v.o.s. Ale je tady i třetí český subjekt, který ji de facto používá ? Ing. Jiří Hněvsa- PAREXO.

 

A protože se pouze v roli pozorovatelů (vlastně minimálně pár zdejších členů není), můžeme se rozčilovat, jak chceme, ale to je tak asi všechno, co s tím naděláme. Ale tak i to je pro toto diskusní fórum dobře, diskuse je raison d'?tre toho fóra, a bez tohoto věčného tématu by tu asi nebyla taková sranda. :box:

 

Současný pohled Eltonu je pěkně shrnut na jejich webových stránkách. A skutečně letošní "krize" okolo olympijské kolekce jim dává zajisté solidní jistotu, že pokud soudy znovu nerozhodnou, tak značku PRIM mohou používat a konkurence s tím nic nenadělá (a obráceně platí to samé). Pohled MPM je také sepsán na jejich stránkách.

 

Jak je to všechno z celosvětového pohledu relativní krásně naznačí Google. Například na textový řetězec ?PRIM Collection? najde nadějně znějící odkaz na PRIM v New Yorku. Jejda! :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TADY se snaží Elton vysvětlit, na základě čeho používá loga Prim Manufacture 1949 a čísté PRIM.

 

Ale přijde mi to padlý na hlavu, ochrannou známku PRIM vlastní MPM, ale Elton si nárokuje používání jejího grafického ztvárnění. Rozhodnutí soudu v tomto duchu mi připadá jako typický český šlendrián... :suicide_anim:

 

Ale to je úplně normální a v souladu s právem, zjednodušeně řečeno značku může používat její vlastník, ale i ten subjekt, který ji používal před registrací, to tak trochu brání vyčůránkům, kteří sedí doma na zadku a registrují různé značky výrobců, když to oni z různých důvodů neudělali, aby potom mohli s takovou značkou spekulovat. Otázkou je, jestli dnešní Elton je opravdu "ta" společnost, která hodinky vyrábí více jak 60 let, to je třeba dost důkladně prostudovat veškerou dokumentaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Ale to je úplně normální a v souladu s právem, zjednodušeně řečeno značku může používat její vlastník, ale i ten subjekt, který ji používal před registrací, to tak trochu brání vyčůránkům, kteří sedí doma na zadku a registrují různé značky výrobců, když to oni z různých důvodů neudělali, aby potom mohli s takovou značkou spekulovat. Otázkou je, jestli dnešní Elton je opravdu "ta" společnost, která hodinky vyrábí více jak 60 let, to je třeba dost důkladně prostudovat veškerou dokumentaci.

 

No jo, ale MPM si tuhle ochranou známku koupil, kdežto na elton přešlo jen materiální vybavení (zjednodušeně řečeno), a teď si na tuto známku dělají nárok. To mi připadá nefér. Ať si jí od MPM buď koupí, nebo ať používají třeba značku ELTON, to by za mě bylo čisté a fér řešení.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...